Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Atac pe Yahoo Messenger?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#73
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Postdj_alexyno, on Dec 28 2008, 11:21, said:

intrebarea este unde gasesc si io un astfel de booter care sa functioneze? stiti careva vreun link ceva? :D :D :D :D
Da, spre norocul tau chiar stiu. Uite aici cel mai bun flooder: LINK DOWNLOAD

Am vazut de-a lungul topicului cateva intrebari la care nu s-a raspuns, o sa incerc sa fac o trece in revista scurta.

Ca sa aflii ipul unei persoane dupa mess pe WINDOWS -> dai in run "cmd", dupa rulezi aplicatia netstat, retii ipurile de acolo, dupa trimit un fisier persoanei respective dupa messenger. Mai dai odata netstat, si va aparea un ip in plus.

Majoritatea vorbiti aici despre flood. Da, se poate face, acest topic v-a demonstrat cum toti hackerii de 12 ani care tin mouse-ul invers in palma se dau hackeri pe messenger. Rezolvarea: daca chiar aveti ceva de vorbit in momentul acela, logati-va dupa mail si accesati acolo chat-ul, sau cum bine s-a mai zis pe aici bifarea fazei sa nu mai aiba acces direct la idul tau cei care nu te au in lista.

Mai este un mod in care va poate pica, prin exploituri. Sunt anumite programe (evident nu dau nume) care se folosesc dee niste exploituri la messenger 8, respectiv 9, si te scoate afara dupa mess cu eroarea don't sent. Rezolvare: Messenger 8.2

Sper ca am fost de ajutor.

#74
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Nu existã vreun program sã blochezi id-ul , sau sã afli parola sau etc .  . Securitatea Yahoo e prea mare !

#75
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Postady_chesnoiu, on Dec 30 2008, 17:53, said:

Nu existã vreun program sã blochezi id-ul , sau sã afli parola sau etc .  . Securitatea Yahoo e prea mare !
Noroc ca mai exista persoane ca tine care ne lumineaza constant !

#76
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007
Eu zic sa fiti mai atenti unde va logati,nu va pot da date mai multe momentan,o sa vin peste cateva zile dupa terminarea anchetei cu dovezi si explicatii.

#77
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View PostE_manuel1, on Dec 30 2008, 18:22, said:

Eu zic sa fiti mai atenti unde va logati,nu va pot da date mai multe momentan,o sa vin peste cateva zile dupa terminarea anchetei cu dovezi si explicatii.

Abia astept ! :OK:

#78
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Cateva postari offtopic si jignitoare au fost sterse.
Pe viitor cei care se mai angajeaza in asemenea discutii vor primi si warn\suspend dupa caz.
Acum e Anul Nou si am zis sa fiu generos.  :rolleyes:

#79
LordWarrior

LordWarrior

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.07.2010

View PostSimple User, on 16th November 2004, 17:57, said:

intro zi ploioasa de toamna ( :coolspeak: ) primesc pe yahoo messenger un mesaj de la o persoana necunoscuta care imi zicea ca trimit un `bomb` catre id-ul meu..binenteles nu lam luat in seama dar spre surprinderea mea in mai putin de 1 min mia aparut eroarea de win:`Yahoo Mes has encountered a problem and needs to be closed. We are sorry for the inconvenience` scuze daca am gresit ceva..:D nu puteam selecta decat close si astfel am iesit de pe mesenger.Binenteles ca intamplarea sa repetat..Intrebare: ce pot face sa scap de chestia asta.
am NAV 2005, Sygate Personal Firewall Pro, Windows XP HE + SP2.  :peacefingers:
xD ce greu o fii....vai de voi cautatile pe cele mai securizate peste ceva timp tocmai alea vor cadea(nu ca si eu as face asta) dar am prieteni ;)......


                                  Sa hackuiesti e un RAI...dar sa fii hackuit e un IAD :D :naughty:

#80
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Ia sa vezi cum e sa sa fi banat...

CLOSED

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate