Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Placile ATI Radeon

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
crocus

crocus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.12.2001
A citit cineva editorialul din revista chip pe luna decembrie? Daca da ce parere aveti de acuzatiile aduse driverelor ATI?

#2
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
eu am un Radeon VE shi merge foarte bine cu driverele pe care le am. nici o problema, comuta foarte bine shi pe TV shi pe cele 2 monitoare ... ca e dual display. e un mit cu driverele proaste de la ATI. asta e prima placa ATI care o am shi nu am absolut nici o problema.

#3
crocus

crocus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.12.2001
arty-> esti pe langa subiect. Editorialul la care am facut referire abordeaza o serie de acuze la adresa firmei ATI, care ar fi trucat driverii pentru Radeon 8500 si 7500, in asa fel incat sa dea scoruri foarte mari in testele de Quake 3. Mai bine citesti si tu articolul...

#4
Mage_of_Light_RG

Mage_of_Light_RG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 28.11.2001
E adevarat. Toate firmele isi optimizeaza driverele pt benchmarkuri numai ca de obicei nu se poate dovedi asta.

#5
crocus

crocus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.12.2001
Faza simpatica este ca in cazul ATI s-a putut dovedi , iar firma a recunoscut :degetele:. Ei au zis ca e vorba de un bug :band: . Hehe, mai aratati-mi vreun bug care mareste performantele unei aplicatii...

#6
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
La ATI s-a putut dovedi, in plus se vedea prea clar diferenta. Se poate spune ca era cusut cu ata alba. Mai mult le-a facut rau decat i-a ajutat.
Acum incearca sa o dreaga ei, insa au fost prinsi cu matza in sac ;(
Oricum.. nu-s un mare fan ATI.

#7
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
crocus: oi fi pe langa subiect, eu vorbeam de driverele ATI shi spuneam ce pot spune foarte obiectiv, cum ca merg foarte bine. ce scrie in chip nu prea ma intereseaza din simplul motiv ca shi ei trucheza rezultatele benchmarkurilor prezentate in scopuri comerciale, asha ca doar experientza personala e cea care mai conteaza....

#8
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
Inchipuiti-va ca Nvidia ar fi modificat driverele pentru benchmark-uri. Ce s-ar fi ales de ATI? Si asa tot nu au depasit cu foarte mult!!! :nu:

Fubar Over

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate