Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Telefonie VoIP de la Romtelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
527 replies to this topic

#415
eugeniuz2005

eugeniuz2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 31.05.2005
tu chiar lucrezi la romtelelacom? nu functioneaza PREpaid pe nici un fel de software (pe care intr-o alta vreme functiona decent).

#416
mixam

mixam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.08.2007

 brigadierul, on 24th September 2011, 00:22, said:

Incearca si instaleaza aplicatia 3cx sau media5-fone. Am prieteni care au asa ceva si merge struna.

Salve. Poti te rog sa-mi dai configuratia completa de 3CX ?

La mine, dupa doua zile si 3 euro bagati, interfata Web nu merge in nicio directie, dar pe PC cu 3CX pot doar sa primesc apeluri. In plus, internet-ul vine tot de la ei.
Am ajuns sa-mi fac cont de VoIP pe Romtelecom dintr-o necesitate de a "prinde" un nenorocit care ma suna cu numar ascuns pe mobil, de pe care am deviat apelurile pe nr de VoIP unde apare sursa reala a apelului, chiar daca pe mobil e " Numar necunoscut".
Mersi.

#417
mixam

mixam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.08.2007
A... stie cineva dasca e obligatoriu sa fie deschise porturi pe router-ul de net?
Gen:

You must also forward the following ports on your router.
Port 5060 TCP and UDP
Port 5004 UDP
Port 10000 UDP (sipgate Stun service - usually 3478/9)
Ports 16348-32768 UDP (RTP, RTCP multimedia streaming)


though I think STUN normally operates on TCP and UDP port 3478

Edited by mixam, 20 November 2011 - 14:25.


#418
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Voua va merge siteul? Mie tot imi da eroare ("Conexiunea cu serverul nu a putut fi stabilita. Va rugam verificati adresa serverului")...

#419
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 boy4ever, on 3rd December 2011, 19:00, said:

Voua va merge siteul? Mie tot imi da eroare ("Conexiunea cu serverul nu a putut fi stabilita. Va rugam verificati adresa serverului")...
care site ? al RTc ?

Edited by unchiujim, 04 December 2011 - 19:35.


#420
mvh

mvh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 27.03.2007
http://voceonline.romtelecom.ro   down  :thumbdown:

#421
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

 mvh, on 4th December 2011, 22:38, said:

Da,e down... si tot asa de cateva zile  :thumbdown:

#422
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
Curios, azi am testat postpaid-ul, PC catre mobil si merge impecabil ... dupa luni de zile in care nu a mers ...

#423
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007
Au avut ceva probleme dar astazi de dimineata mergea!

#424
dan2002sv

dan2002sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 27.09.2002

 parintily, on 5th December 2011, 19:26, said:

Au avut ceva probleme dar astazi de dimineata mergea!


De ce va chinuiti cu acest serviciu? Sunt altele si mai ok si mai ieftine: alonia, clickphone, pana si Digi e mai convenabil.
Parerea mea.   :coolspeak:

#425
eugeniuz2005

eugeniuz2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 31.05.2005
pai ne chinuim sa ne cheltuim banii bagati (ca prostul, recunosc asta) in fundul celei mai tampite companii din tara asta. macar cei de la companiile petroliere ne iau banii cu eleganta.
altfel nu m-ar interesa nici un pic daca functioneaza sau nu serviciul lor de tot kktul. dac-ar da faliment m-as bucura! dar nu ii lasa statul sa se duca pe apa sambetei.

on. nu functioneza nici macar interfata on-line pe care o dadeau la momentul cand am intrat in hora asta ca fiind cea mai si cea mai. de soft-phone-uri nici vorba sa functioneze.

si e vorba de conturi PREplatite!

#426
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007

 dan2002sv, on 5th December 2011, 19:45, said:

De ce va chinuiti cu acest serviciu? Sunt altele si mai ok si mai ieftine: alonia, clickphone, pana si Digi e mai convenabil.
Parerea mea.   :coolspeak:
De exemplu sa vad numarul prostului care se crede "jimeker" ca suna nu identitatea ascunsa!  :naughty:

#427
Corbu'

Corbu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 17.09.2004

 vladut_v, on 5th December 2011, 14:21, said:

Curios, azi am testat postpaid-ul, PC catre mobil si merge impecabil ... dupa luni de zile in care nu a mers ...
Postpaid merge , prepaid are probleme insa, asa a fost de la inceput. Ori folositi postpaid, ori va lasati pagubasi, asta e concluzia la care am ajuns eu pe nervii si banii mei.

#428
dan2002sv

dan2002sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 27.09.2002

 parintily, on 5th December 2011, 21:21, said:

De exemplu sa vad numarul prostului care se crede "jimeker" ca suna nu identitatea ascunsa!  :naughty:


Hai lasa asta. Din cate stiu eu pe alonia nu se suna cu nr ascuns.

#429
eugeniuz2005

eugeniuz2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 31.05.2005
pai daca spuneti (cei care aveti asa ceva) ca postpaid merge e cat se poate de clar ca este o alta schema de inselare a clientului onest practicata de compania **lii mele numita romtele(LA)com.
nu prea imi vine a crede ca difera radical sistemul. ba as paria ca e acelasi server SIP. doar ca e facut sa mearga cate un timp si pe prepaid sa sa mai prinda niste fraieri in plasa. apoi le dam *ue.

mama lor de hoti.

#430
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 Corbu', on 5th December 2011, 21:31, said:

Postpaid merge , prepaid are probleme insa, asa a fost de la inceput. Ori folositi postpaid, ori va lasati pagubasi, asta e concluzia la care am ajuns eu pe nervii si banii mei.
am 3(trei !)conturi de prepaid si toate functioneaza perfect.cred ca le-am activat prin iarna-primavara sunt in locatii diferite si judete diferite(folosesc tel fixe conectate in portul voip al modemului 655 pt fiecare cont in parte.cel putin unul din conturi e folosit zilnic in draci.si functioneaza. e adevarat ca au fost si momente cand au fost down dar pt scurt timp.oi fi eu mai norocos? am citit ca mai sunt si altii...  e bine de stiut ca setarile nu-s chiar simple.....

#431
Corbu'

Corbu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 17.09.2004
Eu am contul de prepaid intr-un PBX si nici mort nu merge, doar din interfata online pot suna. In schimb contul postpaid in acleasi PBX merge fara nici o problema.

#432
taxishop

taxishop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 16.02.2007
de ce se complica romanii asa de mult in toate domeniile...asta ma intreb si eu... exista de ex. justvoip ( folosesc eu) si sipgate, cu justvoip dai telefon pe fix si mobil oriunde si de oriunde aproape gratis in 10 euro/6 luni minim...platesti 10 euro si ai 3 luni gratuite dupa care inca 1000 de minute la 1 cent. deci in jur de vreo 6 luni minim cu 10 euro...adica ca. 1,6 euro/luna vorbesc cat unde si cum vreau. uneori ajung si pt 1 an.
cu sipgate imi iau gratis un nr din romania. asta e tot. in general tot ce e betamax e f tare si nu am probleme:

http://backsla.sh/betamax


easyvoip.com

fastvoip.com

freecall.com

internetcalls.com

intervoip.com

jumblo.com

justvoip.com

lowratevoip.com

netappel.fr

nonoh.net

poivy.com

powervoip.com

rynga.com

sipdiscount.com

smartvoip.com

smsdiscount.com

smslisto.com

voipbuster.com

voipbusterpro.com

voipcheap.co.uk

voipcheap.com

voipdiscount.com

voipgain.com

voipraider.com

voipstunt.com

voipwise.com

voipzoom.com

webcalldirect.com

dar...exact ca in bancul caracteristic pt romani:

Canibalii prind un american, un rus si un roman. Seful canibalilor le spune:
- Daca vreti sa scapati cu viata aveti 3 posibilitati : ori platiti 100 $, ori primiti 100 de lovituri pe spate ori mancati gramada aia de rahat din fata voastra.
Americanul duce mana la buzunar, scoate 100 $ si scapa.
Rusul indura 100 de lovituri pe spate si de asemenea scapa.
Romanul, care este renumit pentru afacerile lui spune:
- Eu m-as infinge in gramada aia de rahat.
- Mananca aproape jumatate, i se face greata si spune:
- De restul dati-mi lovituri pe spate.
Indura el ce indura, insa nu mai poate de durere si, chinuit spune:
- Fir-as al naibii, ia de aici 100 $ si lasa-ma in pace!...  :w00t:

Edited by taxishop, 06 December 2011 - 03:58.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate