Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Internet in Popesti Leordeni

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
HadrianH

HadrianH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.06.2008
Salut tuturor membrilor acestui post!

Este primul meu mesaj pe acest forum si sper sa urmeze multe altele.

Are cineva idee care ar fi cea mai buna solutie de conectare la internet in Popesti Leordeni? Romtelecom inca nu a ajuns pe strada mea, UPC la fel, RCS nici atat, operatorii de telefonie mobila au trafic nelimitat dar limitat etc.

Vreo sugestie?

Multumesc

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
zapp
nelimitat dar nelimitat

#3
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,388
  • Înscris: 20.10.2006
Sau Vodafone.

#4
HadrianH

HadrianH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.06.2008
Multumesc pentru raspunsuri.

Solutia Vodafone pica din cauza semnalului slab. Pentru serviciile de voce trebuie sa ma misc neaparat prin casa pana gasesc un semnal mai puternic, care si ala se intrerupe pana la urma. Nu stiu daca e la fel si pentru date, dar cred ca nu au o antena in apropiere.

Zapp n-am incercat pana acum. Ar fi o solutie, dar trebuie sa testez cumva calitatea semnalului in zona in care stau.

Daca mai aveti alte solutii sunt bucuros sa le aflu.

Daca nu, vad cum sta treaba cu Zapp si va tin la curent.

#5
ancastanila

ancastanila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.07.2008

View PostHadrianH, on Jun 6 2008, 10:47, said:

Salut tuturor membrilor acestui post!

Este primul meu mesaj pe acest forum si sper sa urmeze multe altele.

Are cineva idee care ar fi cea mai buna solutie de conectare la internet in Popesti Leordeni? Romtelecom inca nu a ajuns pe strada mea, UPC la fel, RCS nici atat, operatorii de telefonie mobila au trafic nelimitat dar limitat etc.

Vreo sugestie?

Multumesc


Buna,

nu stiu daca mai e de actualitate subiectul. Daca da, pe unde anume in Popesti Leordeni? GTS Telecom are FO acolo.

#6
styled

styled

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.01.2009
salut voios !
Eu am in Popesti net de la unii Viali, cica au sediul prin Bucuresti. Am avut noroc ca atunci cand m-am mutat tocmai trageau fibra prin fata casei mele si i-am abordat imediat. Am contactat apoi un vecin care avea de la ei de ceva vreme si mi-a zis ca sunt bunicei. Sincer eu sunt nu multumit ci super multumit. Viteza este peste asteptari si pe metropolitan si pe afara si in plus au tv digital IPTV. De cand m-am abonat tv este gratis. E drept tot "ameninta" ei ca va fi in viitor contracost insa au trecut deja 5 luni si inca e free.
Concluzia: Avem in Popesti un provider mult mai bun decat ce aveam in Bucuresti in buricul targului.

P.S. Daca vreti sa-i contactati nu am prea multe detalii sa va dau site nu le stiu insa le stiu site de tv www.viali.ro/tv, numai ca nu au detalii acolo.
Pt. orice eventualitate eu am de cand au venit sa ma instaleze 2 numere : 0788.640.145 si 0765.420.959.

#7
HadrianH

HadrianH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.06.2008
Salut,
Multumesc de ponturi. Momentan au venit cei de la ClickNet si sunt multumit pentru cat il folosesc eu. Totusi e bine de stiut in viitor.
Oricum, cei mai tari mi s-au parut cei de la UPC, care mi-au spus ca au cablu tras la mine pe strada pana la nr. 17, eu fiind la 37. Au spus ca pot sa ajunga si la mine, daca reusesc sa mai conving eu 2-3 vecini sa se cableze si ei. Cu alte cuvinte, sa fac pe reprezentantul lor de vanzari neplatit. Le-am inchis telefonul si sa nu mai aud de ei.

Toate cele bune!

#8
styled

styled

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.01.2009
moaa...ce site dragut au astia : www.viali.ro

#9
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
http://www.viali.ro/...c...8&Itemid=62

Quote

Viali este primul operator telecom din noua generatie care va oferi telefonie mobila

Pachete de voce cu telefoane gratuite si tarife atractive va vor fi prezentate in aceasta sectiune

... Detalii in curand
Asta trebuie vazut.

#10
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
si MadNet au acum acoperire in Popesti ... http://www.madnet.ro...a/acoperire.php

#11
Aruska007

Aruska007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.11.2009

View Poststyled, on 7th January 2009, 10:50, said:

salut voios !
Eu am in Popesti net de la unii Viali, cica au sediul prin Bucuresti. Am avut noroc ca atunci cand m-am mutat tocmai trageau fibra prin fata casei mele si i-am abordat imediat. Am contactat apoi un vecin care avea de la ei de ceva vreme si mi-a zis ca sunt bunicei. Sincer eu sunt nu multumit ci super multumit. Viteza este peste asteptari si pe metropolitan si pe afara si in plus au tv digital IPTV. De cand m-am abonat tv este gratis. E drept tot "ameninta" ei ca va fi in viitor contracost insa au trecut deja 5 luni si inca e free.
Concluzia: Avem in Popesti un provider mult mai bun decat ce aveam in Bucuresti in buricul targului.

P.S. Daca vreti sa-i contactati nu am prea multe detalii sa va dau site nu le stiu insa le stiu site de tv www.viali.ro/tv, numai ca nu au detalii acolo.
Pt. orice eventualitate eu am de cand au venit sa ma instaleze 2 numere : 0788.640.145 si 0765.420.959.
Si pana la urma ce net bun e prin Popesti. Eu stau langa primarie am net de la upc dar sunt slabi rau ami trebuie ceva mai rapid si nu stiu ce net e prin zona m-am mutat de curand aici :P  pls am nevoie de informatii
P.S- nu vreau sa aud de net prin modem prea slab pt mine:)

Edited by Aruska007, 09 November 2009 - 18:19.


#12
george_carsin

george_carsin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.02.2010
firma buna este Ivision
e in popesti de 5 ani si are urmatoarele viteze
45ron/luna 100mbps metropolitan si 10mbps extern
90ron/luna 100mbps metropolitan si 20mbps extern
ip public, internet non stop si nelimitat
ivision.ro pentru contact(momentan in actualizare)

#13
interlinks

interlinks

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.03.2010
Inter Link Solutions

Avem acoperire in popesti cu fibra optica pe strazile urmatoare
-Dr.Fermei
-Oituz
-Amurgului
-Sos.Oltenitei (chiar langa petrom la cartier de vile)
- Si in aparatori la curti si la blocuri...
-Am sa mai adaug strazile pe care exista acoperire...


Oferta de internet consta in : 10Mbps Extern / 100Mbps Metropolitan - 35lei/luna


Contact :0728.779.869
www.interlinks.ro
[email protected]

#14
Aruska007

Aruska007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.11.2009

View Postinterlinks, on 10th March 2010, 16:42, said:

Inter Link Solutions

Avem acoperire in popesti cu fibra optica pe strazile urmatoare
-Dr.Fermei
-Oituz
-Amurgului
-Sos.Oltenitei (chiar langa petrom la cartier de vile)
- Si in aparatori la curti si la blocuri...
-Am sa mai adaug strazile pe care exista acoperire...


Oferta de internet consta in : 10Mbps Extern / 100Mbps Metropolitan - 35lei/luna


Contact :0728.779.869
www.interlinks.ro
[email protected]
Eu stau langa primarie  aveti acoperire acolo ? :)

#15
interlinks

interlinks

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.03.2010
Salut,
Da-mi mail cu nr de telefon si vedem cum fac sa trag acolo.

#16
robinetrobinet

robinetrobinet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.04.2010
[quote name='Aruska007' date='4th April 2010, 15:40' post='8030578']
Eu stau langa primarie  aveti acoperire acolo ? :

Salut ,eu personal am de la Telecomromania WWW.TELECOMROMANIA.RO stau pe Laurentiu Raiciu la Oltenitei Rezidential au venit au cablat blocul la interior si totul este in regula  stiu ca ei mai au si in Bucuresti si din ce am citit pe forum toata  lumea este multumita , la noi ai venit cu fibra si nu au cerut nimic la instalare .Cu toate ca au tras cabluri in  tot ansamblu
Ii recomand! Plus ca au in contract o clauza in care spun ca daca esti nemultumit  si ai motive intemeiate poti rezilia fara probleme . Surprinzator au fost cand le-am cerut nr de telefon fix la mine acasa si mi-au dat unul care incepea cu 021 / si  fara abonament .Eu  ii  recomand sper ca si voi sa aveti noroc

[quote name='Aruska007' date='9th November 2009, 19:15' post='7306848']
incearca www.telecomromania.ro

#17
sapka34

sapka34

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.04.2010

View PostAruska007, on 4th April 2010, 15:40, said:

Eu stau langa primarie  aveti acoperire acolo ? :)
salut,eu stau langa pensiunea Agnes,pe popesti romani,as putea beneficia si eu de internet? multumesc

#18
interlinks

interlinks

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.03.2010
Da stiu care e strada si se poate trage acolo!!
Da-mi un mail cu un numar de telefon si te sun pentru a ne intalni sa vad locatia mai exact.


View Postsapka34, on 17th April 2010, 14:36, said:

salut,eu stau langa pensiunea Agnes,pe popesti romani,as putea beneficia si eu de internet? multumesc


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate