Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Insula Margarita

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 18.03.2008
Din nou oferta de la condor, nu stiu preturi exacte ca nu m-am uitat inca:
La stire

#20
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postflc, on Dec 4 2008, 11:29, said:

Din nou oferta de la condor, nu stiu preturi exacte ca nu m-am uitat inca:
La stire
O singura adaugire... iunie este in timpul sezonului ploios in Venezuela

#21
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 18.03.2008
o oferta de la airfrance pentru destinatii exotice aici
preturi excelente din londra, am vazut

#22
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View Postflc, on Feb 6 2009, 16:50, said:

o oferta de la airfrance pentru destinatii exotice aici
preturi excelente din londra, am vazut
Daca stii germana poti sa teuiti si pe thomas cook germania sau pe tui, neckermann. Gasesti de multe ori last-minute la preturi foarte rezonabile. Pe noi ne-a costat vreo 1600 EURO pt doua persoane anul trecut din Frankfurt. Poti sa platesti si cu cardul de pe site-urile astea, asa ca este foarte comod. Pana la Frankfurt am mers cu masina fiindca n-am gasit avion la pret OK atunci. Acolo iti rezervi un hotel langa aeroport care ofera si parcare inclusa pt. doua saptamani si n-ai probleme.Daca nu stii germana insa, ai probleme in primul rand la rezervare, iar apoi nici ghizii lor nu prea stiu decat germana. In rest, in ce priveste ofertele de 200 de EURO nu stiu ce sa zic... De cele mai multe ori sunt la hoteluri cam proaste si in sezonul super-ploios din tara respectiva, asa ca, eu personal am decis de cele mai multe ori ca nu prea merita. Dar asta nu este decat o parere strict personala.
In schimb, gasesti multe mini-agentii de turism pe langa plaja, in Playa el Agua de exemplu. Astia o rup si pe engleza. De-acolo poti sa-ti faci apoi rezervari pt. tot ce-ti doreste inima (Los Roques, Canaima, Orinoco, Caracas, alte insule din Caraibe) la preturi foarte rezonabile. Agentiile de tursim straine accepta doar plata cu cardul in Venezuela, se face un schimb la rata oficiala, etc. Daca schimbi la negru, ca la noi pe vremea Impuscatului, atunci primesti 4-5 bolivari pt. un EURO si atunci scade si pretul excursiei. D emulte ori poti sa schimbi si direct la cei la care faci rezervarea.

#23
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postflc, on Feb 6 2009, 16:50, said:

o oferta de la airfrance pentru destinatii exotice aici
preturi excelente din londra, am vazut
Se poate si mai bine pe directia Havana... Uite-te oferta lui Cubana din Madrid, 227 euro + taxe
http://www.cubana.cu/home/

#24
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View PostImperator, on Mar 7 2009, 19:16, said:

Se poate si mai bine pe directia Havana... Uite-te oferta lui Cubana din Madrid, 227 euro + taxe
http://www.cubana.cu/home/
Asta e un pret foarte bun, dar are doua hibe majore dupa parerea mea:
1 - se zboara cu un Ilyushin. Astea au tendinta sa cada mai des decat altele.
2 - oferta este valabila numai cu cumparare pana la 31.01.2009 si zbor pana la sf. lui martie. Deci a expirat, dar au uitat cubanezii s-o scoata.
Un pret bun vad ca au insulele Cap Verde in martie pe neckermann (454 EURO&1 sapt. cu mic dejun din Frankfurt, Muenchen sau Duesseldorf).

#25
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostPitzifelnic, on Mar 8 2009, 10:01, said:

Asta e un pret foarte bun, dar are doua hibe majore dupa parerea mea:
1 - se zboara cu un Ilyushin. Astea au tendinta sa cada mai des decat altele.
2 - oferta este valabila numai cu cumparare pana la 31.01.2009 si zbor pana la sf. lui martie. Deci a expirat, dar au uitat cubanezii s-o scoata.
Un pret bun vad ca au insulele Cap Verde in martie pe neckermann (454 EURO&1 sapt. cu mic dejun din Frankfurt, Muenchen sau Duesseldorf).
Am facut simulare pentru mai si mi-a dat tot pretul ala.

#26
Pavloss

Pavloss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.02.2009
In septembrie stie cineva cum e vremea prin insula Margarita ? Tot ploioasa cu furtuni ?

#27
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostPavloss, on Apr 21 2009, 10:08, said:

In septembrie stie cineva cum e vremea prin insula Margarita ? Tot ploioasa cu furtuni ?

in teorie da. e sezonul ploios. in practica a mers acu' vreo 2 ani un coleg in sept acolo si a prins vreme excelenta. si angel falls in toata splendoarea...

#28
az0ul

az0ul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.05.2009
Daca v-ati documenta mai bine ati vedea ca in Insula Margarita nu prea exista sezon ploios. Nu mai duceti oamenii in eroare! Sezon ploios se numeste cel din Salvador de Bahia (Brazilia) cand ploua de rupe zile si saptamani in sir in lunile de vara.

O sa plec in Iulie timp de doua saptamani in Margarita si va zic de la fata locului. O sa trimit neincrezatorilor vederi de pe plaja insorita. Vacanta placuta!

Edited by az0ul, 19 May 2009 - 00:09.


#29
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View Postaz0ul, on May 19 2009, 01:08, said:

Daca v-ati documenta mai bine ati vedea ca in Insula Margarita nu prea exista sezon ploios. Nu mai duceti oamenii in eroare! Sezon ploios se numeste cel din Salvador de Bahia (Brazilia) cand ploua de rupe zile si saptamani in sir in lunile de vara.

O sa plec in Iulie timp de doua saptamani in Margarita si va zic de la fata locului. O sa trimit neincrezatorilor vederi de pe plaja insorita. Vacanta placuta!
Asa e, nici macar uraganele nu lovesc prin partea asta, se poate merge linistit in orice perioada a anului. In schimb pe continent, in Canaima de exemplu, e mai bine sa mergi in sezonul ploios pentru ca sunt si cascadele mai "bogate" si poti sa urci pe rau cu barca pana la Angel Falls. Noi am fost in aprilie (sezonul uscat) si nu am putut sa urcam, am vazut Angel Falls numai din avion.

#30
Daniel332007

Daniel332007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 03.10.2007
Am vazut tot felul de preturi mici dar erau de anul trecut... Stie cineva ceva oferte super cu plecare de ex. ptr luna sept. anul asta ?

#31
Raum007

Raum007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.02.2009

View PostDaniel332007, on 19th July 2009, 10:32, said:

Am vazut tot felul de preturi mici dar erau de anul trecut... Stie cineva ceva oferte super cu plecare de ex. ptr luna sept. anul asta ?

Venezuela nu e o tara ieftina. Mai ales in ultimul timp. Singurul lucru f ieftin e benzina:) Noi am prins o oferta f buna cu LH, 400 euro zborul dus-intors. Condor are insa oferte ptr Margarita, poti sa te uiti pe siteul lor. Margarita e cu siguranta locul cel mai turistic din Venezuela, insa daca te intereaza mai mult eu te-as sfatui sa vizitezi cateva parcuri nationale, savana, Los Roques, etc... Problema e ca infrastructira ptr turism e cam slabuta.

#32
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View PostDaniel332007, on 19th July 2009, 11:32, said:

Am vazut tot felul de preturi mici dar erau de anul trecut... Stie cineva ceva oferte super cu plecare de ex. ptr luna sept. anul asta ?
Nu stiu daca e super, dar mie mi se pare foarte OK: 9 zile cu mic dejun, la Costa Linda Beach, plecare din Frankfurt pe 11.09 la 905 EURO de pe Thomas Cook. Hotelul e foarte OK, am stat si eu acolo cateva zile si mi-a placut mult. Prin zona El Yaque e ceva mai ieftin in sept., dar acolo e mult mai periculos decat Playa El Agua in momentul cand parasesti hotelul.
In rest, Venezuela e mai ieftina sau mai scumpa in functie de cum variaza cursul de schimb al Bolivarului. Eu l-am prins pe la 4-5 (la negru) si era cam mediu ca pret (mai scump ca alte tari sud-americane, dar suportabil).
Dupa cum zicea si Raum: trebuie neaparat sa incerci sa mergi si in alte parti, adica Orinoco, Canaima, Los Roques, Los Frailes...

#33
Raum007

Raum007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.02.2009
Inca ceva: sa nu va apucati sa scoateti bani la bancomat sau sa schimbati la casele de schimb oficiale. Cursul e extrem de slab 1 euro/3 BolivaresF. Pe piata neagra e dublu. Stiu ca piata neagra suna ciudat, insa nu e asa de periculos pe cat suna. La locurile de vizitat as mai pune pe lista si Morrocoy pentru cei interesati de snorkeling.

#34
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View PostRaum007, on 19th July 2009, 12:04, said:

Inca ceva: sa nu va apucati sa scoateti bani la bancomat sau sa schimbati la casele de schimb oficiale. Cursul e extrem de slab 1 euro/3 BolivaresF. Pe piata neagra e dublu. Stiu ca piata neagra suna ciudat, insa nu e asa de periculos pe cat suna. La locurile de vizitat as mai pune pe lista si Morrocoy pentru cei interesati de snorkeling.
Da, se schimba peste tot foarte relaxat la negru. dar nu as recomanda sa schimbi pe strada, doar la hotel sau la cei care vand excursii. Preferabil ar fi sa intri undeva unde nu te pot vedea toti schimband bani. Altfel risti sa te alegi cu un cucui si sa ramai si fara bani.

#35
stoghe

stoghe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.12.2009

View Postaz0ul, on 19th May 2009, 00:08, said:

Daca v-ati documenta mai bine ati vedea ca in Insula Margarita nu prea exista sezon ploios. Nu mai duceti oamenii in eroare! Sezon ploios se numeste cel din Salvador de Bahia (Brazilia) cand ploua de rupe zile si saptamani in sir in lunile de vara.

O sa plec in Iulie timp de doua saptamani in Margarita si va zic de la fata locului. O sa trimit neincrezatorilor vederi de pe plaja insorita. Vacanta placuta!
Daca nu ai venit pana acum am sa postez eu cateva imagini cu Margarita
Cele mai frumoase femei ,Venezuela!!!!!!
Cine inchiriaza masini mare atentie.Merg aia ca bezmetici.Nu au semne si conduc  cum ii taie capul.
Vacanta Placuta!

Attached Files



#36
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
ce frumoase sunt pozele.
te rog mai pui niste poze.
mersi

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate