Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Large Hadron Collider - CERN - Geneva (rog postati numai aici despre subiectul asta!)

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#55
Cyber-sapiens

Cyber-sapiens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,912
  • Înscris: 04.10.2007

View PostReVaNgEr, on Sep 7 2008, 22:44, said:

Aiurezi ? Ideea e alta, tie ti-a alunecat.

"Cu ajutorul acestui mecanism, cercetătorii speră să găsească bosonul Higgs, o particulă instabilă numită și "a lui Dumnezeu""
Sustin, n-o vor descoperi! Nu zic ca teoria in sine e grasita, dar nu cred ca la conditiile actuale n-o descopera.

Incercam sa linistesc lumea, sa arat ca ... este imposibil !  B)

#56
dragon01

dragon01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 26.04.2007
acum cateva minute am auzit la stirile de la ProTV ca testeaza unii in Elvetia intr-un laborator sofisticat niste metode sa creeze gauri negre sa vada in unversul nevazut dar ca spun ca nu poate fi vreun pericol si nu s-ar putea intampla nimic din ce s-a spus ca s-ar putea intampla de ex sa deschida accidental gauri negre s.a Pare SF dar eu personal nu ced ca s-a ajuns chiar pana aicea incat sa facem noi gauri negre,unii zic ca sar putea unii zic ca nu,voi ce ziceti?este posibil?in cazul in care este posibil inseamna ca ne asteapta un viitor sumbru exact ca in filmele apocaliptice, :confuzzled: oameni prosti..

Edited by dragon01, 08 September 2008 - 18:25.


#57
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007
http://forum.softped...t...t=0&start=0


si aici

http://forum.softped...howtopic=437322

Edited by Annny, 08 September 2008 - 18:28.


#58
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007
O sa mori, ne vedem pe lumea aialalta.

#59
catal0ntz

catal0ntz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 13.04.2007
Eu nu as vrea sa murim miercuri. Sunt tare curios ce o sa fie in 2012 si daca face bum jucaria de la Geneva mor prost.
Stie cineva la ce ora o sa fie? Ora noastra daca se poate.


Si as mai vrea sa stiu exact ce se urmareste cu acest experiment. Rog userii care nu stiu raspunsul dar doresc sa sufere nitel si sa ma ia la misto sa se abtina. Deci daca stie cineva concret ce vor sa faca baietii aia.

Edited by catal0ntz, 08 September 2008 - 19:07.


#60
Emia

Emia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 05.02.2008

View Postcatal0ntz, on Sep 8 2008, 19:03, said:

Eu nu as vrea sa murim miercuri. Sunt tare curios ce o sa fie in 2012 si daca face bum jucaria de la Geneva mor prost.
Stie cineva la ce ora o sa fie? Ora noastra daca se poate.
Mi se pare ca ziceau ceva de ora 10:00 sau 10 si jumatate

#61
andi_

andi_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 225
  • Înscris: 03.08.2008
wow ...murim miercuri.....e tare de tot..........voi chiar nu aveti ce discuta.........tot timpul cand au fost mari proiecte stiintifice....au fost si pareri contra......iar acum e moda cu apocalipsa si 2012.....si de aceea se face conexiunea cu acest experiment.....asa ca...nu mai fiti naivi.... :lol:

#62
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Eu mi-am facut bagajele deja. Miercuri decolam

#63
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006
Am vazut mai demult un serial cu un subect asemanator. Erau niste cosmonauti care erau intr-o misiune si chiar atunci a explodat pamantul. Si s-au intors in timp sa opreasca un accelerator de particule. Stie cineva cum se numea serialul ?

#64
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
Science Fiction si atat :D

#65
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View PostA_L_E_X, on Sep 8 2008, 20:21, said:

Am vazut mai demult un serial cu un subect asemanator. Erau niste cosmonauti care erau intr-o misiune si chiar atunci a explodat pamantul. Si s-au intors in timp sa opreasca un accelerator de particule. Stie cineva cum se numea serialul ?
Si cum s-au intors in timp? Ca tare ma intereseaza geometria asta.

#66
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View PostA_L_E_X, on Sep 8 2008, 21:21, said:

Am vazut mai demult un serial cu un subect asemanator. Erau niste cosmonauti care erau intr-o misiune si chiar atunci a explodat pamantul. Si s-au intors in timp sa opreasca un accelerator de particule. Stie cineva cum se numea serialul ?
Daca ai vazut filmul Event Horizon, trateaza ce subiectul. Actiunea se intamopla te Saturn parca, constructia care a generat o gaura neagra seamana infiorator de bine cu ce fac ei acum.

[ http://bp3.blogger.com/_EbnzmYHELs4/RZWREPCMxpI/AAAAAAAAABs/S6zUCFOLNqQ/s400/event-horizon-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.scitech.ac.uk/resources/image/hadroncolliderlg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#67
Taquito

Taquito

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 18.10.2007
cazul asta nu e ca apocalipsa din 2012. cei care sunt contra, vin cu pareri argumentate stiintific.

Quote

Faci o megaconstructie de 7 miliarde de Euro si nu intereseaza pe nimeni din publicul larg.
cam asa e. sa spunem ca o sa descopere cam tot ce-si propun ei. viata noastra tot aia e. tot ai necazuri, tot te trezesti dimineata sa pleci la munca.

experimentul are loc la ora 10 dimineata, miercuri. pe aproape toate canalele de stiri importante se va transmite de la geneva.

#68
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
oare cum o sa sune ultima emisiune a 0TV apocalipsa in direct si in reluare cu dan diaconescu in direct .....:))
on topic , sincer nu  cred ca se va intimpal absolut nimic .

#69
PuiutZ ;)

PuiutZ ;)

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 16.03.2005
poate cineva sa capteze o imagine cu google earth  [ eu nu il am ] de la granita tarilor respective ? presupun ca daca din '94 se construieste acolo ceva masiv, ar fi trebuit sa apara pe harta  :angel: sau sunt cumva poze pe internet si ma insel eu ?

Edited by PuiutZ ;), 08 September 2008 - 22:07.


#70
Banghy

Banghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.11.2006

View PostMasterOfDark, on Sep 8 2008, 22:19, said:

oare cum o sa sune ultima emisiune a 0TV apocalipsa in direct si in reluare cu dan diaconescu in direct .....:))
on topic , sincer nu  cred ca se va intimpal absolut nimic .

omule are peste 20 de km si e la 92 de m sub pamant.

Edited by Banghy, 08 September 2008 - 22:23.


#71
fiziflash

fiziflash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 21.07.2003

View PostBanghy, on Sep 8 2008, 22:21, said:

omule are peste 20 de km si e la 92 de m sub pamant.

Exista un site oficial? Are cineva poze?

Mi se pare foarte interesant!

#72
meios4us

meios4us

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 15.01.2006
http://public.web.ce...ic/Welcome.html

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate