Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

despre sitemap.xml & related

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
bab_fast

bab_fast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 25.12.2005
Am gasit si un generator pentru sitemap.xml

http://www.xml-sitemaps.com/

#2
bab_fast

bab_fast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 25.12.2005
Ca un incepator al SEO-ului fisierul sitemap.xml trebuie upgradat zilnic ?

#3
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Zilnic? Si din exterior cu un crawler? Daca ai un site maricel iti termini banda in prima saptamana. Il updatezi cand faci schimbari in site.

#4
b_adi

b_adi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.10.2006
[quote name='Courage' date='Feb 8 2006, 16:18' post='1238875']

Creati si submiteti fisierele sitemap.xml ale site-ului vostru.

Modificati si tineti la zi acest fisier, fara a trisa !


Am un site destul de maricel, al carui continut se modifica foarte des, uneori chiar de la o ora la alta - e vorba de un site de anunturi gratuite. Mai exact, aproape in fiecare ora sunt adaugate anunturi si in fiecare zi cel putin o pagina este adaugata pe site. Am citit mai multe threaduri pe aici insa am in continuare doua nelamuriri:

1. cum se face updatarea unui fisier sitemap.xml pe care deja l-am inregistrat la Google?

2. cat de des trebuie facute aceste update-uri, avand in vedere frecventa cu care se modifica continutul site-ului meu (asa cum am precizat mai sus)?

Multumesc.

#5
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
1.google trece periodic si citeste fisierul sitemap.xml deci il updatezi doar pe el
2. nu te astepta insa sa iti indexeze anunturile imediat ce apar. In cazul tau as updata o data la cateva zile si m-as concentra pe IBLs.

p.s. Google nu-i restrictionat de sitemap. Poate gasi pagini si pe cont propriu.

#6
b_adi

b_adi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.10.2006

View Postmiromulus, on Apr 1 2007, 19:08, said:

1.google trece periodic si citeste fisierul sitemap.xml deci il updatezi doar pe el
2. nu te astepta insa sa iti indexeze anunturile imediat ce apar. In cazul tau as updata o data la cateva zile si m-as concentra pe IBLs.

p.s. Google nu-i restrictionat de sitemap. Poate gasi pagini si pe cont propriu.

ref. intrebare 1.: Am inteles ca sitemap.xml trebuie updatat. Intrebarea mea era CUM il updatez (concret, cum se face asta?)
ref. intrebare 2.: Raspunsul pt a doua intrebare m-a lamurit.

Multumesc.

#7
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Avand in vedere dimensiunea site-ului tau, te-as sfatui sa apelezi la cineva cu experienta care sa-ti genereze sitemap-ul direct din baza de date. Altfel, o sa dureze o vesnicie.

#8
b_adi

b_adi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.10.2006

View Postmiromulus, on Apr 2 2007, 18:40, said:

Avand in vedere dimensiunea site-ului tau, te-as sfatui sa apelezi la cineva cu experienta care sa-ti genereze sitemap-ul direct din baza de date. Altfel, o sa dureze o vesnicie.

Am inteles. Merci mult.
toate bune!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate