Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Mio MOOV series

- - - - -
  • Please log in to reply
469 replies to this topic

#1
myanad

myanad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 19.05.2008
sal,am cumparat un moov360u : prima impresie este buna despre aparat cu remarca ca acumulatorul nu tine mai mult de 1 ora ...exista vreo posibilitate de-al alimenta cu acumulatoare gen baterii? ma gandeam la 4 bateri ca la ap. de fotografiat...se alimenteaza la 5v si 1A..daca are cineva o alta idee il rog sa-mi de-a un sfat... o merge si acesta deblocat si transformat in pda?

#2
zmoly

zmoly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.07.2004
Am primit de la cineva din SUA un mio moov 200 nou .. nout - dar are numai hartile din SUA.

am cautat pe net harti dar pentru miomap 2008 nu am prea gasit ...


ma puteti indruma/ajuta ??



mercic

Edited by zmoly, 16 June 2008 - 21:26.


#3
127.0.0.1

127.0.0.1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.11.2004
Pana la urma ai gasit ceva? Eu am gasit harti pentru Europa de Est dar nu mi le incarca de pe card SD (Moov 370)

Edited by 127.0.0.1, 23 July 2008 - 14:08.


#4
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006

View Postmyanad, on May 21 2008, 22:23, said:

sal,am cumparat un moov360u : prima impresie este buna despre aparat cu remarca ca acumulatorul nu tine mai mult de 1 ora ...exista vreo posibilitate de-al alimenta cu acumulatoare gen baterii? ma gandeam la 4 bateri ca la ap. de fotografiat...se alimenteaza la 5v si 1A..daca are cineva o alta idee il rog sa-mi de-a un sfat... o merge si acesta deblocat si transformat in pda?


Salut,asi vrea sa-mi iau si eu o jucarie din asta.Ceva pareri dupa ce l-ai folosit? Minusuri, plusuri?

#5
maharajah

maharajah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.06.2005
nici nu ai nevoie sa-ti tina prea mult....il tii in masina conectat la priza

Edited by maharajah, 30 July 2008 - 00:58.


#6
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postmaharajah, on Jul 30 2008, 01:57, said:

nici nu ai nevoie sa-ti tina prea mult....il tii in masina conectat la priza

mentinerea permanenta in incarcatorul auto "scurteaza viata" bateriei cu atit mai mult, daca alimentarea brichetei este pe contact exista riscul aparitiei de "virfuri" de curent care il pot arde;
e recomandat de catre toti producatorii si scrie in toate manualele sa fie conectat la incarcator doar atunci cind apare mesajul "Low battery"!
dar in final, fiecare face ce vrea!

#7
crysxyz

crysxyz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 02.07.2006

View PostZer0, on Jul 23 2008, 22:39, said:

Salut,asi vrea sa-mi iau si eu o jucarie din asta.Ceva pareri dupa ce l-ai folosit? Minusuri, plusuri?

un aparat exceptional dar cu un soft de navigatie de 2 bani !!de cand sa rupt alianta igo - mio, mio nu a reusit sa scoata singur un soft la fel de bun ca mio3.3 si au realizat acest mireo dstul de nereusit , dar puteti pune igo8 fara probleme !

#8
catalin*

catalin*

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.07.2006
M-ar interesa si pe mine sa instalez limba romana pe un Moov seria 300 luat din Franta daca ma poate ajuta cineva cu fisierul respectiv.
Multumesc.

#9
maharajah

maharajah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.06.2005

View Postmaharajah, on Jul 30 2008, 01:57, said:

nici nu ai nevoie sa-ti tina prea mult....il tii in masina conectat la priza

poate mu m-am exprimat corect :)
Il folosesti in masina...deci in permanenta ai langa tine sursa de alimentare

#10
Nanoteck

Nanoteck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 29.07.2008
AICI am gasit niste informatii referitoare la problema noastra.

eu am de ales intre Moov 200, 300 si 310 , ultimele 2 fiind wide

tot din sua il primesc si chiar as vrea sa stiu cum putem face sa adaugam harti

#11
Nanoteck

Nanoteck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 29.07.2008
hello
ma aflu in sitatia sa pot sa aleg unul dintre modelele de mai sus, cadou din USA
ce sa aleg? luand in considerare necesitatea de a le folosi pe drumuri europene? care e mai usor de manipulat?
300 si 310 sunt wide...
200 e 4/3

#12
Nanoteck

Nanoteck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 29.07.2008
deci am gasit diverse informatii despre modelele cu c in fata
poate sa imi zica cineva daca mio moov 300 sau 310 se poate rezolva fara probleme?

#13
liphis

liphis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.03.2008
Cine poseda un MIO MOOV 360 si are cineva minute sa-mi dea o mina de ajutor la o halba de bere?

#14
liphis

liphis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.03.2008
Poti sa alegi doar din gama MIO MOOV?
Eu pe-al l-am deblocat la WinCE si i-am pus iGo, dar raspunsul la intrebarea ta ma intereseaza si pe mine...

P.S. cu toate ca nu am inteles DE CE trebuia sa deschizi alt topic?

Edited by liphis, 24 August 2008 - 23:24.


#15
Nanoteck

Nanoteck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 29.07.2008

View Postliphis, on Aug 25 2008, 00:21, said:

Poti sa alegi doar din gama MIO MOOV?
Eu pe-al l-am deblocat la WinCE si i-am pus iGo, dar raspunsul la intrebarea ta ma intereseaza si pe mine...

P.S. cu toate ca nu am inteles DE CE trebuia sa deschizi alt topic?

Vorbeai cu mine sau cu altcineva?
Astea din gama Mio imi plac ca au windows pe ele si posibilitati mai largi de .... :thumbup:
si ca aspect imi plac
as putea sa mai iau garmin dar de ala nu am gasit prea multe sau tomtom sau altele dar...
ce parere ai?

#16
Nanoteck

Nanoteck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 29.07.2008
ok pentru gama mio moov am gasit informatiile necesare

am primit o "gramada de ajutor" =  :thumbdown: , cand primesc device-ul am sa descriu pe larg procedurile, si am sa le fac publice pe mai multe bloguri si forumuri, astfel sa fie gasite usor de pe google de orice posesor de Mio Moov

#17
liphis

liphis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.03.2008

View PostNanoteck, on Aug 26 2008, 20:57, said:

ok pentru gama mio moov am gasit informatiile necesare

am primit o "gramada de ajutor" =  :thumbdown: , cand primesc device-ul am sa descriu pe larg procedurile, si am sa le fac publice pe mai multe bloguri si forumuri, astfel sa fie gasite usor de pe google de orice posesor de Mio Moov

Despre care informatii zici? Am intrebat si eu cine are vre-un moov, dar... din cite vezi... Problema in cautare e ca noul moov e cu softul de la navman, adica StreetST, dar din cite am vazut nu toate, si ash vrea sa verific. Aici toti tac - ai dreptate. Cind iti primesti dispozitivul? Iar de ce ai nevoie ai gasit deja:

NavmanUnlocked

#18
graios

graios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 04.09.2008

View PostNanoteck, on Aug 26 2008, 20:57, said:

ok pentru gama mio moov am gasit informatiile necesare

am primit o "gramada de ajutor" =  :thumbdown: , cand primesc device-ul am sa descriu pe larg procedurile, si am sa le fac publice pe mai multe bloguri si forumuri, astfel sa fie gasite usor de pe google de orice posesor de Mio Moov

Salut Nanoteck,

Asemeni tie si eu sunt un impatimit al Mio ... Am deblocat eu un Moov 200 chiar alaltaieri si merge super ... Problema pe care o am este ca afisajul este destul de fad ( lipsit de contrast dupa deblocare !! ) ... astfel ca inca mai sap sa vad ce trebuie schimbat si unde ca sa mararesc contrastul (luminozitatea) !!

Personal nu am scris in flash ! Din considerente de securitatea aparatului !

Merge foarte frumos din SD ( un EXTREME III de 2 Gb... arhisuficient sa ai toata europa in folderul map !!! )

Nu mi-am batut capul cu deblocarea NAVMAN care mie m-i se pare de cacao ...comparativ cu suportul MioMap sau iGo )

Bafta multa si daca ai intrebari ...oricand cu cea mai mare placere,

G

Edited by graios, 05 September 2008 - 13:28.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate