Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Fotografii

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
dunec

dunec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 02.04.2005
Hello
Ideea e simpla:
- am un PF
- vreau sa produc si sa vand poze (sub forma de vederi..sau tablouri) cu biserici.. cladiri.. sau alte constructii publice din diferite orase

Ce fel de aprobare trebuie sa am?

Multumesc.

#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Postdunec, on May 19 2008, 22:56, said:

Hello
Ideea e simpla:
- am un PF
- vreau sa produc si sa vand poze (sub forma de vederi..sau tablouri) cu biserici.. cladiri.. sau alte constructii publice din diferite orase

Ce fel de aprobare trebuie sa am?

Multumesc.
Sa ai autorizarea pentru desfasurarea acestei activitati.

#3
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Salut

Vezi in noile coduri caen daca te ajuta codul: 742 (http://discutii.mfin...m#_Toc166575606)
Trebuie sa ai o diploma ceva ca ai absolvit un curs foto. Sau poate te poti integra la o alta categorie.

#4
dunec

dunec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 02.04.2005

View Postsnipest, on May 20 2008, 08:17, said:

Sa ai autorizarea pentru desfasurarea acestei activitati.

Stiii cumva despre ce autorizatii este vorba? unde pot afla mai multe despre asta?
am cautat pe google... fara succes

ms

#5
dunec

dunec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 02.04.2005

View Posttete, on May 20 2008, 10:18, said:

Salut

Vezi in noile coduri caen daca te ajuta codul: 742 (http://discutii.mfin...m#_Toc166575606)
Trebuie sa ai o diploma ceva ca ai absolvit un curs foto. Sau poate te poti integra la o alta categorie.


ms pt raspunsuri

#6
oanap24

oanap24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 08.05.2008

View Posttete, on May 20 2008, 10:18, said:

Salut

Vezi in noile coduri caen daca te ajuta codul: 742 (http://discutii.mfin...m#_Toc166575606)
Trebuie sa ai o diploma ceva ca ai absolvit un curs foto. Sau poate te poti integra la o alta categorie.

Trebuie sa am diploma de la ministerul muncii neaparat? eu am una de la ministerul educatiei, este buna pt pfa?

#7
roxana.zenit

roxana.zenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 08.07.2007

View Posttete, on May 20 2008, 10:18, said:

Salut

Vezi in noile coduri caen daca te ajuta codul: 742 (http://discutii.mfin...m#_Toc166575606)
Trebuie sa ai o diploma ceva ca ai absolvit un curs foto. Sau poate te poti integra la o alta categorie.
Salut!si pe mine ma intereseaza aceasta problema. Daca nu am diploma  de absolvire a unui curs foto, la ce categorie ma pot integra astfel incat sa fiu in regula? :rolleyes:

#8
cammeradude

cammeradude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 12.06.2008

View Postdunec, on May 19 2008, 23:56, said:

Hello
Ideea e simpla:
- am un PF
- vreau sa produc si sa vand poze (sub forma de vederi..sau tablouri) cu biserici.. cladiri.. sau alte constructii publice din diferite orase

Ce fel de aprobare trebuie sa am?

Multumesc.

dute la ceva revista foto si te poti interesa :D







Am facut un apel pentru evitarea mesajelor offtopic!

Edited by clara_spiele, 23 June 2008 - 15:52.


#9
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Ca pf, sau ca societate comerciala?
In prima varianta, mai putin costisitoare, un lucru este important: sa mergi la fisc, sa te inregistrezi si sa platesti impozit pe profit. Restul sunt detalii. Vezi ce documente iti vor cere. Spre exemplu, pentru avocati, contabili, psihologi ai nevoie de autorizatia organismului profesional care ii reprezinta. Pentru fotografi nu stiu, n-am gasit asa ceva pe google, dar te lamuresti facand pasii necesari pentru a intra in legalitate.
Succes!

#10
tonus

tonus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.06.2008
de putin timp PFA se inregistraza si autorizeaza la registrul comertului.
costurile sunt de pana in 2 mil

Daca tu ai deja un PF tre sa mergi la registrul comertului si sa optezi pentru PFA altfel din aprilie 2009 se radiaza fara alta formalitate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate