Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Certificat gratis pentru symbian!

- - - - -
  • Please log in to reply
3530 replies to this topic

#19
rilley

rilley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 30.08.2006
Scuze de intarziere, si eu cu treburi :D deci vad ca va descurcati :D deci daca e cazu folositi translate.google.ro parca si traduceti din chineza in romana sau cel mai exclus in engleza ca in romana apar multe greseli :D si scuze ca am uitat sa mentionez ca fara 5 posturi nu poti sa il downloadezi :D

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mi-am gasit IMEI-UL in aceasta stufoasa lista de aici : http://www.opda.net......;extra=page=1
Inseamna asta ca e gata certificatul ?
Daca DA , SPUNETI-MI SI MIE CUM SE POATE DOWNLOADA , UNDE SA APAS ?

#21
rilley

rilley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 30.08.2006
pai daca ai gasit imei facut intrun certificat inseamna ca esti norocos.. :) si il poti folosi :D

#22
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005

View PostMembruAnonim, on May 21 2008, 21:33, said:

Mi-am gasit IMEI-UL in aceasta stufoasa lista de aici : http://www.opda.net......;extra=page=1
Inseamna asta ca e gata certificatul ?
Daca DA , SPUNETI-MI SI MIE CUM SE POATE DOWNLOADA , UNDE SA APAS ?

Te duci pana la capatul coloanei de numere si acolo apare un fisier .rar

Acolo il poti downloada. Eu am facut asa de incercare sa vad ce e in fisierele alea. Mi-a aparut ca trebuie sa platesc, dar mai departe am putut descarca. Am dezarhivat si sunt doua fisiere: unul cu extensia .cer si unul cu extensia .key. Nu inteleg insa ce trebuie sa faci cu aceste doua fisiere. Fisierul text de instructiuni e in chineza si nu am inteles mare lucru.

Later edit: eu inca mi-astept certificatul  B)

#23
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Am descoperit o explicatie mai detaliata la urmatorul link:

http://www.dotsis.co...ead.php?t=89256

Bafta la toti in obtinerea certificatului.

#24
soboBN

soboBN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.04.2008

View Postrilley, on May 17 2008, 14:34, said:

Buna dupa cum scrie si in titlu am sa va arat cum puteti sa va faceti rost de un certificat pentru IMEI personal, pentru a va putea semna aplicatiile dorite.

Tot ce trebuie sa faceti e sa postati un mesaj pe un forum chinezesc, la care sa specificati IMEIul personal al telefonului, tipul mobilului, si data/ora la care ati postat mesajul

Cum se obþine un certificat pentru telefonul personal:

Mergeti pe acest forum facand click aici , si va creati un user, facand click pe butonu "register" din partea de sus a paginii
ex:
Attachment opda1.jpg

Completati formularul de inregistrare, asa cum este aratat in imaginea de mai jos:
ex:
Attachment opda2.jpg

Odata ce v-ati inregistrat, mergeti deunde ati inceput adica pe prima pagina aici si defilati pana in josul pagini unde apare un formular, prin care va veti lasa acel mesaj ce contine
IMEI: vostru
Model: telefonu vostru
Si data la care ati postat mesaju.
ex:
Attachment opda3.jpg

Apoi verificati primul post cam in fiecare zi pana vedeti ca apare data voastra in primul post inainte sa inceapa mesajele..
ex:
Attachment opda4.jpg

Si daca sunteti norocul care va intra in posesia certificatului intrati si va downloadati certificatul
ex:
Attachment opda6.jpg

Iar apoi dupa ce ati intrat in posesia certificatului veti folosi un program cu care va veti putea semna aplicatia pentru imei vostru
Programul se numeste SignSIS si poate fi descarcat din acest post.
ex:
Attachment prg.JPG

Acest tutorial a fost preluat de pe finestfones.com si tradus de mine.
Sper ca am fost de folos, iar daca sesizati ceva greseli va rog sa-mi spuneti.
Daca cumva aceste informati mai exista in forum, rog cert sa se stearga acest topic, si daca nu sa fie pus "STIKY" pentru ca e util.
Attachment SignSiS.zip


In primul rand..Ms Mult! ;) ...

Acuma sa vedem..mi-am facut cont am lasat imei-ul acolo..tot tot ..si in postul tau scrie sa verific in fiecare zi ca poate imi apare si mie imei-u tot tacamu.Intrebarea e...unde verific?Ca sigur nu dau aia de pe site reply la nimeni cu ceea ce trebuie sa downloadeze..Daca poti da-mi un link pls unde trebuie sa intru sa vad daca mi semnata sau nu cererea :)

Edited by soboBN, 22 May 2008 - 13:31.


#25
nimeni_altci

nimeni_altci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.05.2007
cine are  cont pe symbiansigned imi ziceti si mie datele ca nu pot sa-mi fac?

#26
rilley

rilley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 30.08.2006
deci @bogdan78 in tutorialu meu  am scris si ce faci exact cu acele fisiere .cer si .key .. le bagi in acel program singSIS .. si la parola pui 0000 :P

iar @soboBN am scris in tutorial ca sa verifici primul POST adica primu mesaj a topicului :D mergi pe pagina 1 :P si acolo cauti:P

@nimeni_altci eu am cont da nu merge faza .. e cam tzapa mare.. contu lam facut cu un email cumparat, kestia e ca ca sa poti semna aplicatia trebuie sa iti cumperi nuj ce id privat de la ei.. prin mail si sa platesti nuj cat.. deci nu e rentabil :D

#27
nimeni_altci

nimeni_altci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.05.2007

View Postrilley, on May 22 2008, 16:40, said:

deci @bogdan78 in tutorialu meu  am scris si ce faci exact cu acele fisiere .cer si .key .. le bagi in acel program singSIS .. si la parola pui 0000 :P

iar @soboBN am scris in tutorial ca sa verifici primul POST adica primu mesaj a topicului :D mergi pe pagina 1 :P si acolo cauti:P

@nimeni_altci eu am cont da nu merge faza .. e cam tzapa mare.. contu lam facut cu un email cumparat, kestia e ca ca sa poti semna aplicatia trebuie sa iti cumperi nuj ce id privat de la ei.. prin mail si sa platesti nuj cat.. deci nu e rentabil :D


nu imi trebuie sa semnez aplicatii. eu vreau sa transform .crs in .cer si asta stiu ca se poate. imi dai si mie datele tale dak bineiinteles vrei?

#28
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005

View Postrilley, on May 22 2008, 16:40, said:

deci @bogdan78 in tutorialu meu  am scris si ce faci exact cu acele fisiere .cer si .key .. le bagi in acel program singSIS .. si la parola pui 0000 :P


Am observat in cele din urma. Greseala mea.  -_-  Am o intrebare. Ei pot sa sara peste o anumita data cu certificatele? Eu am postat datele telefonului in data de 19-05-2008 si pe lista respectiva unde trebuie sa verific apare 18-05-2008 (1) apoi 18-05-2008 (2) si apoi sare la 20-05-2008. Sa fi facut ei vreo greseala sau au sarit data pentru ca erau prea putine postari la data aceea? Mai pot spera la un certificat?

#29
rilley

rilley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 30.08.2006
@bogdan78  pai mie ca sa imi fac rost de certificat de la ei o trebuit sa dau al 2 lea post pentru ca primu lam dat la 2 noaptea si cam slabe sanse e ca sa il vada cineva ca in tot timpul acela posteaza si alti.. sau sunt cazuri ca nu se pot face.. sau cine stie.. ce metode au ei..:D mai revino cu un post :P la ei..

@nimeni_altci  pai nuj cum vei reusi:P

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru a semna aplicatii se poate folosi si aplicatia signme, care se instaleaza pe PC , apoi mergi pe aplicatia ce trebuie semnata , dai click dreapta si selectezi SignME !
Mi se pare mai practica

Attached Files



#31
eugigigigi

eugigigigi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 24.07.2007
paunas da de unde fac rost de certificat pt signme ???

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Posteugigigigi, on May 25 2008, 00:17, said:

paunas da de unde fac rost de certificat pt signme ???
Citeste primul post al lui rilley parcurgi pasii si daca ai ceva noroc vei avea certificatl

#33
florin__

florin__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 05.03.2007
salut. nu pot sa ma conectez la site-ul http://www.opda.net.cn. Voi va puteti conecta?

#34
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Cred ca a picat site-ul. E accesat de foarte multi.

#35
florin__

florin__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 05.03.2007
a fost atacat de hackeri. acum linkul te trimite la alta adresa.

#36
Kocka26

Kocka26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.02.2007
La care ca si yo am incercat,acuma tre sa asteot pt certificare dar nu il pot controla,nu intra la site :death:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate