Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Certificat gratis pentru symbian!

- - - - -
  • Please log in to reply
3530 replies to this topic

#1
rilley

rilley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 30.08.2006
Buna dupa cum scrie si in titlu am sa va arat cum puteti sa va faceti rost de un certificat pentru IMEI personal, pentru a va putea semna aplicatiile dorite.

Tot ce trebuie sa faceti e sa postati un mesaj pe un forum chinezesc, la care sa specificati IMEIul personal al telefonului, tipul mobilului, si data/ora la care ati postat mesajul

Cum se obține un certificat pentru telefonul personal:

Mergeti pe acest forum facand click aici , si va creati un user, facand click pe butonu "register" din partea de sus a paginii
ex:
Attached File  opda1.jpg   241.41K   3601 downloads

Completati formularul de inregistrare, asa cum este aratat in imaginea de mai jos:
ex:
Attached File  opda2.jpg   159.74K   2568 downloads

Odata ce v-ati inregistrat, mergeti deunde ati inceput adica pe prima pagina aici si defilati pana in josul pagini unde apare un formular, prin care va veti lasa acel mesaj ce contine
IMEI: vostru
Model: telefonu vostru
Si data la care ati postat mesaju.
ex:
Attached File  opda3.jpg   162.93K   2231 downloads

Apoi verificati primul post cam in fiecare zi pana vedeti ca apare data voastra in primul post inainte sa inceapa mesajele..
ex:
Attached File  opda4.jpg   112.97K   1317 downloads

Si daca sunteti norocul care va intra in posesia certificatului intrati si va downloadati certificatul
ex:
Attached File  opda6.jpg   132.8K   1185 downloads

Iar apoi dupa ce ati intrat in posesia certificatului veti folosi un program cu care va veti putea semna aplicatia pentru imei vostru
Programul se numeste SignSIS si poate fi descarcat din acest post.
ex:
Attached File  prg.JPG   32.36K   1273 downloads

Acest tutorial a fost preluat de pe finestfones.com si tradus de mine.
Sper ca am fost de folos, iar daca sesizati ceva greseli va rog sa-mi spuneti.
Daca cumva aceste informati mai exista in forum, rog cert sa se stearga acest topic, si daca nu sa fie pus "STIKY" pentru ca e util.
Attached File  SignSiS.zip   415.71K   1678 downloads

Edited by rilley, 17 May 2008 - 18:36.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu prea am inteles unde ar trebui sa verific
Pentru ca in data cand am postat eu pe forumul ala chinezesc au mai postat si altii
Deci , ce data trebuie sa urmaresc mai precis ?

#3
rilley

rilley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 30.08.2006

View PostMembruAnonim, on May 17 2008, 22:05, said:

Nu prea am inteles unde ar trebui sa verific
Pentru ca in data cand am postat eu pe forumul ala chinezesc au mai postat si altii
Deci , ce data trebuie sa urmaresc mai precis ?

pai da dar tu sa iti memorezi data aceea prin care iti vei gasi certificatul din prima pagina, cam un certificat facut de ei contine cam 1000 de IMEI`uri deci cand iti gasesti data in prima pagina intra in ea si cautati imeiu acolo daca se afla atunci esti norocos si il poti downloada pentru a il folosi..

#4
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007
Stim tutorialul,s-a mai postat o data. :boredlook:

Edited by KenYa, 18 May 2008 - 08:38.


#5
cris-ti

cris-ti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.05.2008
buna rilley
explica-mi te rog, eu sunt incepator. ce dracu reprezinta certificat pentru telefon?!? sau IMEI personal?!? eu ma chinui sa gasesc un soft care sa-mi permita sa rulez mpeg4 si aplicatii office pe telefon (am un SE W950i!). nu stie nimeni din cei pe care i-am intrebat. ma lamuresti tu? scuze daca sunt nervos dar caut de cateva luni, pe langa faptul ca furnizorul telefonulul are o rupere totala!!!!!!
merci anticipat!

View Postrilley, on May 17 2008, 18:34, said:

Buna dupa cum scrie si in titlu am sa va arat cum puteti sa va faceti rost de un certificat pentru IMEI personal, pentru a va putea semna aplicatiile dorite.

Tot ce trebuie sa faceti e sa postati un mesaj pe un forum chinezesc, la care sa specificati IMEIul personal al telefonului, tipul mobilului, si data/ora la care ati postat mesajul

Cum se obține un certificat pentru telefonul personal:

Mergeti pe acest forum facand click aici , si va creati un user, facand click pe butonu "register" din partea de sus a paginii
ex:
Attachment opda1.jpg

Completati formularul de inregistrare, asa cum este aratat in imaginea de mai jos:
ex:
Attachment opda2.jpg

Odata ce v-ati inregistrat, mergeti deunde ati inceput adica pe prima pagina aici si defilati pana in josul pagini unde apare un formular, prin care va veti lasa acel mesaj ce contine
IMEI: vostru
Model: telefonu vostru
Si data la care ati postat mesaju.
ex:
Attachment opda3.jpg

Apoi verificati primul post cam in fiecare zi pana vedeti ca apare data voastra in primul post inainte sa inceapa mesajele..
ex:
Attachment opda4.jpg

Si daca sunteti norocul care va intra in posesia certificatului intrati si va downloadati certificatul
ex:
Attachment opda6.jpg

Iar apoi dupa ce ati intrat in posesia certificatului veti folosi un program cu care va veti putea semna aplicatia pentru imei vostru
Programul se numeste SignSIS si poate fi descarcat din acest post.
ex:
Attachment prg.JPG

Acest tutorial a fost preluat de pe finestfones.com si tradus de mine.
Sper ca am fost de folos, iar daca sesizati ceva greseli va rog sa-mi spuneti.
Daca cumva aceste informati mai exista in forum, rog cert sa se stearga acest topic, si daca nu sa fie pus "STIKY" pentru ca e util.
Attachment SignSiS.zip


#6
rilley

rilley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 30.08.2006
deci denumirea de certificat dupa cum cred eu e folosit de sistemul de operare symbian de pe telefon prin care blocheaza instalarea anumitor aplicatii care nu au certificat in acest caz intrun fel e buna faza cu certificate pentru aplicatii pentru ca scapa multi de instalarea anumitor virusi pe telefon.. dar in alt fel e inervanta deoarece sti ca nu e virus aplicatia si tot nu o poti instala pentru ca nu e semnata (adik sa fie verificata de cei de la symbian, adika sa ofere un certificat pentru aplicatia respectiva pentru a putea fi instalata fara probleme) iar aceast tutorial eu doar l-am descoperit pe un site prin care iti poti semna singur aplicatia ca sa o poti instala fara probleme fara a mai trimite aplicatia pe nuj ce site ca sa o verifice cei de la symbian.. fara ca sa te mai complici, e mult mai simplu mi se pare mie.. dar pentru alti nuj trebuie unpic de experienta in symbian...

iar faza cu IMEI e ca un fel de cod al telefonului cum zicem noi IP de la internet :))

IMEI se poate afla tastand *#06# daca ai nokia

sper ca ai inteles ceva daca tot nu ai inteles at contacteazama pe pm :)

#7
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002

Quote

IMEI se poate afla tastand *#06# daca ai nokia
pe orice telefon e la fel...

#8
ionut_mireille

ionut_mireille

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 05.02.2007
Sunt curios sa vad daca merge ....poate astept de ma plictisesc si tot nu imi apare nici un certificat ....a mai reusit cineva sa intre in posesia unui certificat de acolo ?

#9
rilley

rilley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 30.08.2006
eu am reusit dar nu din prima pt ca primadata am postat la 2 noaptea si .. cam atunci til ia in vedere cand iei sunt online.. ca pan dimineata mai posteaza mai multi :D ca cam pe zi fac 1000 de certificate dinalea:D

#10
ionut_mireille

ionut_mireille

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 05.02.2007

View Postrilley, on May 20 2008, 22:22, said:

eu am reusit dar nu din prima pt ca primadata am postat la 2 noaptea si .. cam atunci til ia in vedere cand iei sunt online.. ca pan dimineata mai posteaza mai multi :D ca cam pe zi fac 1000 de certificate dinalea:D
Nu pot sa il downloadez.. de ce oare trebuie sa platesti ...vad ca mi au facut certificat am gasit si imei ul meu in lista aia ...care e faza

#11
fastbot

fastbot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 14.07.2003

View Postionut_mireille, on May 21 2008, 07:55, said:

Nu pot sa il downloadez.. de ce oare trebuie sa platesti ...vad ca mi au facut certificat am gasit si imei ul meu in lista aia ...care e faza
Trebuie sa ai minim 5 posturi ca sa poti face download la atachement parca. Deci posteaza si tu tu pe acolo thanks, prin posturi.

#12
ionut_mireille

ionut_mireille

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 05.02.2007
Am si eu o mare rugaminte pt cei care au cont pe acel site sa imi downloadeze si mie certificatul ca la mine nu stiu ce are ...am vazut ca l au facut apere si Imei-ul meu in acea lista dar nu pot downloada...va rog frumos


PS: emai [email protected] ...

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mersi pt site

Edited by MembruAnonim, 21 May 2008 - 12:27.


#14
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
Nu intelegi ca trebuie sa ai minim 5 postari ca sa poti downloada de pe forum? Baga-te in seama pe la ceva topicuri de acolo folosind Google Translate.

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Poftim certif.
Astept un T You :D

Edited by MembruAnonim, 21 May 2008 - 12:34.


#16
ionut_mireille

ionut_mireille

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 05.02.2007

View Postgeojoking, on May 21 2008, 13:28, said:

Nu intelegi ca trebuie sa ai minim 5 postari ca sa poti downloada de pe forum? Baga-te in seama pe la ceva topicuri de acolo folosind Google Translate.
Daca ma crezi ...am vreo 3 ore de cand tot scriu pe acolo si  tot nu merge sa dau downl.....curios e ca  la un certificat anterior merge sa dau da la mine ...:((( daca poti downloadeaza l tu  :)ms

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
L-am atasat mai sus

#18
ionut_mireille

ionut_mireille

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 05.02.2007

View PostMembruAnonim, on May 21 2008, 13:34, said:

Poftim certif.
Astept un T You :D
Sar'mana :) MS MULTTTTTTTTT

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate