Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Sibiu - Gheorgheni - Targu Neamt

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
deserto

deserto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.07.2007
salut,

vineri trebuie sa plec pe traseul asta vin din timisoara si merg la suceava si am ales sa merg prin sibiu-gheorgheni... stie careva pe distanta asta:

Sibiu - Medias - Sighisoara - Sovata - Gheorgheni - Lacul Bicaz - Targu Neamt

cum este drumul, la ce sa ma astept, cam cate ore se fac, daca se circula pe o singura banda pe undeva....

imi fac griji in special pentru drumul Sighisoara - Ghorgheni


sanatate si multumiri anticipate

Edited by deserto, 13 May 2008 - 17:27.


#2
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,179
  • Înscris: 13.07.2005
Am mai scris pe aici.
Tocmai am fost pe acest traseu.
Sighisoara- Sovata - Praid - Gheorgheni : drum bun (spre foarte bun). Exista cateva portiuni intre Praid si Gheorghe cu ceva gropi dar nu de speriat.
Gheorgheni - Lacu Rosu - Bicaz - JALE (mai ales in zona Lacu Rosu). Sunt nu gropi - cratere !. Dar este vorba de doar ~30 km. Si zona compenseza din plin prin frumusete. Anyway - sa-ti calculezi acest sector cam la o ora.

Piatra Neamt - super oras, super drumuri, super bine marcate.
Piatra Neamt - Targu Neamt - Falticeni: drum bunicel, fara gropi, dar valurit si crapat. Nu extrem de aglomerat.
Falticeni - Suceava - drum ceva mai bun dar relativ aglomerat.

Atentie mare la cei din trafic pe portinuea Paitra Neamt - Suceava (mai ales daca esti pe inserate/dimineata devreme/ cer noros: abia 1 din 5 masini are aprinse luminile de drum !

#3
deserto

deserto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.07.2007
multumesc inca odata pentru lamuriri... eu oricum cred ca o sa o iau la intoarcere prin Piatra Neamt...iar la dus o sa merg pe la  Lacul Izvorul Muntelui - Poiana Largului - Targul Neamt.... mersi mult si pt sfatul cu luminile, chiar o sa ajung peacolo dimineata devreme...am ales sa conduc noaptea fiindca este mai liber

sanatate

#4
claud20012

claud20012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.08.2007
Sibiu - Sighisoara e bun drumul, si cu trafic normal......

#5
pescaru

pescaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 14.08.2003

 marr, on May 14 2008, 10:41, said:

Gheorgheni - Lacu Rosu - Bicaz - JALE (mai ales in zona Lacu Rosu). Sunt nu gropi - cratere !. Dar este vorba de doar ~30 km. Si zona compenseza din plin prin frumusete. Anyway - sa-ti calculezi acest sector cam la o ora.
Am scris si pe alt topic, lucrurile s-au schimbat putin in bine. Au mai peticit pe ici pe colo (Gheorghieni, Cheile Bicazului), au turnat covor asfaltic in zona Lacului Rosu, se circula mult mai bine decat acum o luna.

#6
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,179
  • Înscris: 13.07.2005
Eu am fost acum doua saptamani.
Erau intr-adevar cateva portiuni de drum asfaltat - dar max. 3-4 km.
Daca au mai reparat ceva in ultimele doua saptamani este foarte bine ! Este pacat de zona aceea superba cvasiinaccesibila datorita starii drumurilor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate