Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Linksys Acces Point WAP54G

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
niccoo

niccoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.07.2006
Buna,
am si eu o intrebare pentru cei cunoscatori:
am net de la clicknet cu modem+router SpeedTouch  546v. in ultimele zile am avut probleme asa ca m-am hotarat sa schimb modemul si sa iau ceva Wireless. am mers la un magazin  am gasit 3 modele de Linksys: WAP54G, WRT54G si WKUSB54GC, iar vanzatorul mi-a spus ca  modelul  WAP54G are  si functia de modem+router, dar eu nu am vazut portul RJ11 specific pentru intrarea de la romtelcom (aparatul are 5 porturi RJ45 tip LAN).
Cine poate sa-mi spuna daca unul din aceste modele poate fi folosit modem+router?
multumesc anticipat.

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Daca nu are mufa pentru a putea introduce cablul de telefon e clar ca nu poate fi modem (pentru adsl)

Edited by dani.user, 11 May 2008 - 12:51.


#3
AlexutzuC

AlexutzuC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.01.2008
Nici unul dintre modelele astea nu are modem integrat. Cam greu sa gasesti modele noi Linksys pentru telefon ...pentru cablu mai sunt (WCG200)

#4
dan_ghetau

dan_ghetau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 09.03.2007
Eu am router cu modem si wi fi si NU are port pentru DSL,adica RJ11 ci doar RJ45.
Am folosit pina acum porul respectiv cu mufa RJ11 insa am taiat un capat si am conectat o mufa RJ45 care e fixa in portul sau.In ambele cazuri tot 2 fire se folosesc.Eu am WAG200G-E1 si aceeasi greseala era sa fac si eu cu alegerea unui WRT dar m-au trezit altii la realitate.

#5
krone

krone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 27.03.2006

View Postdan_ghetau, on May 20 2008, 13:08, said:

Eu am WAG200G-E1 si aceeasi greseala era sa fac si eu cu alegerea unui WRT dar m-au trezit altii la realitate.
Imi aduc aminte :)

Ca sa-ti faci o idee ce "modemuri ADSL" iti pot recomanda vanzatorii:
WAP54G = Access Point
WRT54G = router (nu modem ADSL)
WKUSB54GC = adaptor USB wireless

No comment

#6
Jeony

Jeony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 18.08.2008
Linksys WAP54G Inutilizabil, cu openwrt
Salutare,

Deci: Din cauza neatentei am instalat openwrt pe wap54g v3.1 fara sa ma informez daca e suportat. (si nu e :( .)
Deci: Lam facut inutilizabil,cant vreau sa  ma conectez pe el,prin interfata imi spune  eroare 404 .Pot sa ma conectez prin telnet,iam activat boot_wait si am incercat sai schimb firmware-ul cu cel original de la Linksys , prin tftp am incercat de 40-50 ori si nimic, am incercat si prin intermediul comenzilor (prin ssh si telnet) prin mtd tot nu se poate.

Multumesc Astept raspuns

O solutie e "JTAG" dar nu cred ca ma descurc. sper sa mai fie vreo solutie fara JTAG?

Edited by Ravy, 18 November 2010 - 16:08.


#7
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,955
  • Înscris: 03.12.2005
JTAG presupune desfacut carcasa si programat direct vre-un eeprom, mai bine las-o pentru ultima data.

Incearca sa tii apasat reset vreo 10-20 sec si apoi sa introduci cablul de alimentare inapoi, la nu mai stiu care model de-al lor asa le mai trezeai din morti.

#8
Jeony

Jeony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 18.08.2008
Am incercat cu butonul de reset si alimentare si nimic.eu cred ca butonul de reset nu mai functioneaza.nu mai reseteaza nik :)

Un sfat ceva?

#9
st0l3n

st0l3n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.10.2008
admin2 am avut si eu o asemenea problema singura solutie pentru mine a fost flexul... :D

#10
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
dupa comenzile prin tftp asteapta sa se "calmeze" beculetele. Poate l-ai resetat prea repede.

#11
Jeony

Jeony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 18.08.2008
Am incercat ,si cu un program tftp care e f destept incearca continu sa trimita firmwar-ul.... , si tot nu se poate.

Exista o solutie sa il pot face ?cineva trebuie sa stie

Multumesc astept R

#12
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
de ce sa-l trimita de mai multe ori? tftp-ul normal nu-ti da transfer succesfull?

#13
Jeony

Jeony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 18.08.2008
Nu se trasfera nu stiu dc (cu programul,am vrut sa spun ca incearca doar dai enter si el face treaba nu trebuie sa mai dai exact atunci cand face boot-ul dai un pik inainte)dar tot nu merge nu se trasfera nu stiu dc ,cand dau comanda asta in telnet  "nvram show" arata boot_wait=on nu stiu dc nu se trasfera firmwar-ul
Dubios .

Astept sfaturi

#14
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
sintaxa tftp e sigur corecta?

#15
Jeony

Jeony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 18.08.2008
Prima data am facut din xp cu (ping -t 192.168.1.1)si(tftp -i 192.168.1.1 PUT C:\LinksysWAP54G-Cisco-EU-EN-3.05.03.trx) am incercat cred de 50 de ori.

Ce as putea sa mai fac?

#16
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
ce mesaj iti da tftp-ul?

#17
Jeony

Jeony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 18.08.2008
Time out...

ASTEPT R

#18
Jeony

Jeony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 18.08.2008
Doamne am reusit sa il fac ..tot prin tftp,ce greseam ca asteptam prea mult boot_wait era cam la 1sec sau 2sec dupa ce il alimentam,nu credeam ca poate sa fie asa d repede.,pe unde am mai citit,spune ca e cand incepe ping-ul sa raspunda. dar nu era asa .
Nu imi vine sa cred ca dupa 30 de zile am reusit sa il fac.
Nu mai aveam multe sperante.

Multumesc la toti care mi-au raspuns la mesaje.multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate