Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Intrebari din domeniul tipografiei...

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,144
  • Înscris: 05.12.2002
2 & 5 nu prea se refera la tipografii... iar inscriptionatul unei masini nu este deloc floare la ureche.

#38
gollum

gollum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 02.06.2004
nu e floare la ureche deloc... e nevoie de o masinuta, munca manuala si ceva know-how..dar totusi asta nu are nici o legatura cu descrierea threadului.

A

#39
dante01

dante01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.10.2003
cum ziceam si in alta parte, cele mai misto carti de vizita pe care le-am vazut/facut, erau facute intr-un atelier de serigrafie...
in 2-3-4 culori, cu vopsea din aia care auntci cand se usuca ramane un pic in relief (nu mai stiu exact cum se cheama...)
deci incercati si la cei care fac serigrafie...
in principiu, tirajul nu e musai sa fie asa de mare ca la tipografie, adica stiu ca noi acceptam la vremea respectiva comenzi de 5-600 de bucati....
bafta!

#40
gollum

gollum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 02.06.2004
cerneala se numeste gonflabila. si ar trebui ca in UV sa se produca fenomenul cu pricina. acum depinde de gusturi, eu nu le inghit de nici o culoare. O carte de vizita trebuie sa arate decent, sa fie simpla si sa comunice ce are de comunicat, nu sa fie un obiect oarecum "opulent".

A

#41
dioSRL

dioSRL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.10.2002

dante01, on Nov 5 2004, 23:05, said:

cum ziceam si in alta parte, cele mai misto carti de vizita pe care le-am vazut/facut, erau facute intr-un atelier de serigrafie...
in 2-3-4 culori, cu vopsea din aia care auntci cand se usuca ramane un pic in relief (nu mai stiu exact cum se cheama...)
deci incercati si la cei care fac serigrafie...
in principiu, tirajul nu e musai sa fie asa de mare ca la tipografie, adica stiu ca noi acceptam la vremea respectiva comenzi de 5-600 de bucati....
bafta!

<{POST_SNAPBACK}>


Ceva noutati? As vrea sa dau o comanda de vreo 200 de buc, bicolore, cu sigla si numele cat de cat in relief si plastifiate.... Stie cineva vreun loc, ca am cautat tot bucurestiu' si amaratii astia de la "carti vizita" se uita cas la mine cand le cer SF-uri... Mi-am facut singur pe imprimanta color + plastifiat tot singur, dar nu ies perfecte, la taiat raman urme, desi am ghilotina de vreo 10mil si dungile oricat de subtiri le trag tot se vad.. Eu sunt maniac de felul meu si chiar ma enerveaza ca nu-mi ies perfecte. Damn :)

#42
gollum

gollum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 02.06.2004
Stimate Domn, vrei cam multe pentru 200C. Nu cred ca se agita nimeni pt tirajul asta. Si nu mai pune linii de taiere, ca iti raman in format. Punea doar semne de taiere in colturi.

A

#43
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
cartzile de vizita plasticate sunt aiurea. in majoritatea cazurilor ajung direct la gunoi. nu potzi nota nimic pe card. acelashi lucru pe cardurile glossy sau cu fond policromie. de multe ori oamenii care nu au de fapt nimic de oferit au o carte de vizita f aratoasa. macar atat.

pe cartea mea de vizita nu'mi scrie decat Prenumele si un numar de telefon, la mijoc, centrat, cu Verdana. in rest totul e alb. nimic in relief. nimic complicat, nici un logo, nimic.

am si d'alea cu logo si all the crap dar nu le folosesc.

Edited by arty, 07 December 2004 - 09:25.


#44
gollum

gollum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 02.06.2004
Cel mai ieftin este pe un laser A/N (eventual color) hartie dublu cretata 250g/mp (dc merge si 300 cu atat mai bine). Daca e fara autotipii (adica are numai elemente solide/fara raster) s-ar putea sa arate chiar oki.

A

#45
ghiuner

ghiuner

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.04.2005
salut! As dori si eu informatii in legatura cu serigrafia. De ce aparatura am nevoie, de ce consumabile, despre procesul de lucru, costuri. Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate