Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Tower Park Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#37
cristacluj

cristacluj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.07.2009
ANUNT FFF IMPORTANT !!!

IN FIECARE DUMINICA , ORA 14, LANGA BIROURILE DE LA BILLA ALE TOWER , INTALNIRE CU CEI CARE SUNT INTERESATI SI AU INCHEIAT ANTECONTRACTE CU TOWER  !!
TEL: 0741028813

Edited by cristacluj, 10 July 2009 - 19:04.


#38
cristacluj

cristacluj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.07.2009

View Postcristacluj, on 10th July 2009, 20:03, said:

ANUNT FFF IMPORTANT !!!

IN FIECARE DUMINICA , ORA 14, LANGA BIROURILE DE LA BILLA ALE TOWER , INTALNIRE CU CEI CARE SUNT INTERESATI SI AU INCHEIAT ANTECONTRACTE CU TOWER  !! trebuie sa reactionam cumva la starea asta de indiferenta si la minciunile care ni s-au servit pana acum de catre conducerea tower !
TEL: 0741028813

sau [email protected]

Edited by cristacluj, 11 July 2009 - 10:30.


#39
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009

View PostYsera, on 9th July 2009, 11:16, said:

Știți cumva, eventual din experiențele altora, dacă, în ciuda lipsei oricăror clauze contractuale în acest sens, există vreo posibilitate pentru cumpărător de a rezilia contractul și a-și recupera banii? Angajarea unui avocat ar putea ajuta cumpărătorii de la Tower să se retragă cu bani cu tot?
Dumneavoastra credeti ca un dezvoltator lucreaza la modul " astia sunt banii de la X, ii punem separat, astia ai lui Y, iarasi separat"? Banii aia au fost cheltuiti... Ceea ce poate face unul sau altul este sa-i dea in judecata si sa-i bage in insolventa... Nu ca si-ar recupera banii cu chestia asta....
Tineti minte acele semne puse de  Ministerul Transporturilor cu " Aici sunt banii dumneavoastra"? Exact la asta sa va ganditi cand treceti pe langa cele 2 ( doua ) etaje construite ale Tower ...

Edited by Nightwishh, 24 July 2009 - 16:14.


#40
JustMe2007

JustMe2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 19.03.2007
Proiectul se afla deja in insolventa.

#41
motrocea

motrocea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.07.2009

View PostJustMe2007, on 29th July 2009, 15:33, said:

Proiectul se afla deja in insolventa.
Buna ,ce se poate face in acest caz?Eu am un apartament in River Tower,achitat 95%

#42
JustMe2007

JustMe2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 19.03.2007
habar n-am, probabil un avocat te-ar putea lamuri mai bine.

#43
profi

profi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.10.2008

View PostJustMe2007, on 30th July 2009, 17:19, said:

habar n-am, probabil un avocat te-ar putea lamuri mai bine.
Chiar am vorbit cu un avocat si din cate am inteles marea problema la Tower Park e ca terenul nu e in proprietatea constructorului. Asa ca daca se va ajunge la un proces cumparatorii pacaliti nu prea vor avea ce vinde ca sa recupereze datoriile. Doar niste ruine pe care nu va da nimeni prea multi bani. Si oricum bancile care au creditat Tower Park vor fi primele la imparteala.
PS : si eu am auzit ca Tower Park e in procedura de faliment. Si din nou ma mir : cum se face ca niciun ziar si nicio televiziune nu ciripesc nimic despre tzeapa imobiliara a secolului. Se pare ca totusi tzeparii de la Tower mai au ceva resurse. Nu pentru construit blocuri ci pentru mituit presa.

#44
claus_S

claus_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 26.10.2006

View Postprofi, on 7th August 2009, 10:33, said:

Chiar am vorbit cu un avocat si din cate am inteles marea problema la Tower Park e ca terenul nu e in proprietatea constructorului. Asa ca daca se va ajunge la un proces cumparatorii pacaliti nu prea vor avea ce vinde ca sa recupereze datoriile. Doar niste ruine pe care nu va da nimeni prea multi bani. Si oricum bancile care au creditat Tower Park vor fi primele la imparteala.
PS : si eu am auzit ca Tower Park e in procedura de faliment. Si din nou ma mir : cum se face ca niciun ziar si nicio televiziune nu ciripesc nimic despre tzeapa imobiliara a secolului. Se pare ca totusi tzeparii de la Tower mai au ceva resurse. Nu pentru construit blocuri ci pentru mituit presa.

Si mie mi se pare extrem de ciudat ca nimeni nu a mediatzat falimentul tower park din cluj. Imi anintesc totusi ca atunci cand s-a lansat proiectul a avut parte de o mediatizare iesita din  comun. Oricum le urez multa bafta la persoanele care au de recuperat bani de la aceasta firma.

Edited by claus_S, 07 August 2009 - 09:42.


#45
JustMe2007

JustMe2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 19.03.2007
Nu stiu de ce nu s-a mediatizat falimentul, dar tot ce e posibill sa fie intelesi cu presa (ca in presa se fac multe mizerii). Casa de Insolventa Transilvania  se ocupa de asta, dar mai multe detalii nu stiu. Sunt multe "proiecte" in situatia asta din pacate (pentru cei care au dat bani in avans) dar ma gandesc si ca trebuie sa existe o cale de rezolvare si sa fie despagubiti.

Edited by JustMe2007, 08 August 2009 - 09:18.


#46
mara9

mara9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.12.2008
buna ..si eu ma mir cum mai au curaj cei de la Tower sa vina cu amenintari si sa mai ceara avansuri cind ei nu construiesc nimic..falimentarii astia de la Tower viseaza daca cred ca mai primesc ceva pina nu termina constructia iar daca nu predau apartamentele la timp se va cere si rezilierea contractelor...cred ca ar fi momentul ca fiecare cumparator sa isi i-a un avocat!!!!!!!!!!!inca mai au tupeu sa vina cu minciuni, aberatii si amenintari..ii i-au pe cumparatori de fraieri...

[quote name='Ysera' date='9th July 2009, 11:16' post='6754016']
Știți cumva, eventual din experiențele altora, dacă, în ciuda lipsei oricăror clauze contractuale în acest sens, există vreo posibilitate pentru cumpărător de a rezilia contractul și a-și recupera banii? Angajarea unui avocat ar putea ajuta cumpărătorii de la Tower să se retragă cu bani cu tot? pai cei de la Tower nu accepta sub nici o forma varianta aceasta dar daca ei nu predau apartamentele la data stabilita in contract ..se poate cere rezilierea contractului...oricum  un avocat pote lamuri mai bine situatia....mai sint si altii in situatia d-voastra...cred ca ar fi mai bine sa se reuneasca toti cumparatorii...si nu cum zic cei de la Tower ca trebuie sa se intilneasca cu fiecare in parte ...pt ca in felul acesta cumparatorul nu are drept de apel...

#47
Ysera

Ysera

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.07.2009
Se pare ca reincep sa lucreze, sa construiasca. Poate, totusi, va fi un final fericit.

#48
mara9

mara9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.12.2008

View Postmircius, on 8th August 2008, 12:54, said:

am platit deja avansul la un apartament din corpul D. s-a lucrat bine din aprilie pana in iunie.
eu am fost ieri (7aug) pe santier, insa nu am vazut modificari fata de luna iulie. la telefon mi-au spus ca se lucreaza cel putin la corpurile A si B, iar liceencele din malluri habar nu au ce vand.
am mai gasit: asta
Buna ziua ..cum as putea sa i-au legatura cu d-voastra  sa discutam despre situatia de la Tower??? astept un raspuns...multumesc

View Postmara9, on 26th February 2009, 14:52, said:

buna ..ma scuzati ca intervin in discutie ..dar sint de accord cu d-voastra si as vrea sa stiu daca ati cumparat un apartament in corpul A????Astept raspuns...
Buna ..cred ca ati avut mare dreptate cu cei de la Tower...mai raspundeti la adresa aceasta??????

#49
mara9

mara9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.12.2008

View Postcristacluj, on 10th July 2009, 19:03, said:

ANUNT FFF IMPORTANT !!!

IN FIECARE DUMINICA , ORA 14, LANGA BIROURILE DE LA BILLA ALE TOWER , INTALNIRE CU CEI CARE SUNT INTERESATI SI AU INCHEIAT ANTECONTRACTE CU TOWER  !!
TEL: 0741028813
Buna ziua...dar mai sint valabile intilnirile acestea???sau unde au loc alte intilniri???cum se poate stii????????

#50
mircius

mircius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 05.01.2004

View Postmara9, on 1st September 2009, 10:20, said:

Buna ziua...dar mai sint valabile intilnirile acestea???sau unde au loc alte intilniri???cum se poate stii????????

v-am scris PM, va rog sa ma contactati.

#51
liviu-01

liviu-01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.09.2009

View PostYsera, on 29th August 2009, 19:33, said:

Se pare ca reincep sa lucreze, sa construiasca. Poate, totusi, va fi un final fericit.
serios  ii adevarat ca incep sa lucreze am dat si eu un avans la un apartament in blocul A as vrea si eu sa stiu daca incep sau nu.Sunt plecat si cind a fost soramea pe acolo au dat jos o macaraua deaia jos ca ziceau ca tre sa puna alta mai mare. Sunt curios si eu acuma daca o sa fie un final fericit sau nu. astept raspuns.VA MULTUMESC.

#52
Ysera

Ysera

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.07.2009

View Postliviu-01, on 7th September 2009, 14:17, said:

serios  ii adevarat ca incep sa lucreze am dat si eu un avans la un apartament in blocul A as vrea si eu sa stiu daca incep sau nu.Sunt plecat si cind a fost soramea pe acolo au dat jos o macaraua deaia jos ca ziceau ca tre sa puna alta mai mare. Sunt curios si eu acuma daca o sa fie un final fericit sau nu. astept raspuns.VA MULTUMESC.

Nici eu nu sunt in tara si nu am mai dat pe acolo. Dar ultima veste pe care o aveam era ca se lucreaza. Si au trimis scrisoare recent cum ca se lucreaza.

#53
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Probabil ca sint niste utilaje si muncitori invizibili.

#54
star_trek

star_trek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.09.2008
de lucrat se lucreaza, incet, dar se lucreaza...

sambata au turnat jumatate din plafonul de la etajul 5 la a, jumatate din stalpii de sustinere la b, si au mai turnat ceva pilonu, vreo 2-3 la hotel, asta cred de ochii lumii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate