Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Kaspersky Anti-Virus Personal Pro 5.0

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 17.09.2003
Cine a incercat acest antivirus si daca cumva il aveti, ce diferenta este fata de versiunea personal simplu ?

#2
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
NEW FEATURES!

The optimized architecture of Kaspersky® Anti-Virus Scanner and Kaspersky® Anti-Virus Monitor releases additional RAM allowing user applications to accelerate their performance.

Intuitive interface

Improved setup utility allows you to keep user settings in Kaspersky® Anti-Virus Control Center and/or Kaspersky® Anti-Virus Updater running on your computer.

Improved Kaspersky® Anti-Virus Scanner command line.

Monitor – background virus-interceptor for Windows 9x/NT/2000/XP/ME operating systems.

Features insuring retention of recoverable data with the programs preset to delete infected objects.

Ability to delete malicious code after the operating system attempts to run it.

Checks for viruses in the memory of running programs.

Updating of program modules.

Quarantine, an easy-to-use tool that isolates infected files that can be later restored. In combination with the removal of infected objects this tool provides full-scale protection against viruses while ensuring the retention of recoverable data.

Automatically restores the file system with the rescue disk set.

Eu l-am luat dar deocamdata nu l-am instalat ca trebuie zilele acestea sa reinstalez windowsu.

#3
LEU

LEU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 10.08.2004
IS THE BEST!
folosesc de cateva luni kaspersky ...shi cu un firewall ..shi nu reushesc sa ma virusez  :lol:  :D

#4
n][rg

n][rg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 27.05.2004
poti seta mai multe chestii..un exemplu ar fi proxy-ul pe care sa-l foloseasca(fara sa-l mai ia pe cel din ie)..mult mai configurabil..mananca la fel de multe resurse

#5
nane

nane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 03.12.2001
E mai putin configurabil decat 4.x dar mai mult decat Personal simplu; iar pt cei care n-au licenta dupa primul update la semnaturile virusilor pot sa-i zica "buy,buy!" pt ca blocheaza orice keye pirat. Are o lista neagra cu astfel de key care este actualizata odata cu baza de semnaturi. :confuzzled: Nu pricep de ce la KAV 5 Personal nu se intampla la fel...

Edited by nane, 01 November 2004 - 02:34.


#6
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004
L-am folosit si eu, Personal si Pro, v5 este primul Kaspersky care imi place.
Are insa o hiba IMENSA pt care am renuntat la el: scaneaza pozele si filmele! Si nici la Pro (speram...) nu se poate elimina aceasta scanare bizara. Deschizi un folder cu poze sau filme/clipuri si stai...si stai...si iar stai. Oare Kaspersky nu "vede" diferenta intre un .jpg si un .jpg.exe, asa ca scaneaza tot,orbeste?
Asta numai in Mama Rusie se putea concepe.  :nonobad:

#7
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

nane, on Nov 1 2004, 02:33, said:

E mai putin configurabil decat 4.x dar mai mult decat Personal simplu; iar pt cei care n-au licenta dupa primul update la semnaturile virusilor pot sa-i zica "buy,buy!" pt ca blocheaza orice keye pirat. Are o lista neagra cu astfel de key care este actualizata odata cu baza de semnaturi. :confuzzled: Nu pricep de ce la KAV 5 Personal nu se intampla la fel...

<{POST_SNAPBACK}>




fara a intra in wareX, doar asa ca fapt divers... exista un antidot pentru acea lista neagra  :)



KAV tre sa umble la viteza de scanare... altfel, pentru mine SUX

#8
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 17.09.2003
Kaspersky Antivirus Personal 5 (nu Pro), gaseste tot atatia virusi ca versiunea Pro ? Sau versiunea Pro are facilitati mai avansate de detectie ?

#9
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
si eu il folosesc fara probleme pe win2k dar am vazut insi  cu xp  carora le-a facut probleme.. (respectiv le tinea procu in 80-100% si se bloca)  am mai vazut faza asta si la 4.5...

#10
nane

nane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 03.12.2001

eXXocet, on Nov 3 2004, 06:55, said:

... Are insa o hiba IMENSA pt care am renuntat la el: scaneaza pozele si filmele! Si nici la Pro (speram...) nu se poate elimina aceasta scanare bizara. Deschizi un folder cu poze sau filme/clipuri si stai...si stai...si iar stai. Oare Kaspersky nu "vede" diferenta intre un .jpg si un .jpg.exe, asa ca scaneaza tot,orbeste?
Asta numai in Mama Rusie se putea concepe.  :nonobad:

<{POST_SNAPBACK}>


Poate nu ai aflat dar in formatele JPG exista niste vulnerabilitati care pot fi folosite de ... baietii rai pt a controla calcul tau. De aceea KAV sufla si in iaurt. Oricum, poti dezactiva optiunea de scanare a acestor fisiere (ma refer la KAV PRO).

#11
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

nane, on Nov 6 2004, 10:16, said:

Poate nu ai aflat dar in formatele JPG exista niste vulnerabilitati care pot fi folosite de ... baietii rai pt a controla calcul tau. De aceea KAV sufla si in iaurt. Oricum, poti dezactiva optiunea de scanare a acestor fisiere (ma refer la KAV PRO).

<{POST_SNAPBACK}>



Lasa exploit-uri &stuff, toate AV "racaie" dupa asa ceva, insa nu in halul in care o face Kaspersky 5. FA o proba, deschide un folder in acre sa ziceam ca ai 20-30 clipuri sau filme si ai sa te plictisesti pana iti da acces la ele. Sper ca m-ai inteles corect, eu fac referire la scanarea real-time, nu la scanarile on-demand.
Daca exista posibilitatea de a dezactiva scanarea jpg, avi, mpg, te rog sa-mi explici unde o pot gasi, pt ca eu nu am dat peste asa ceva in meniul Kaspersky Pro.
Bafta!

#12
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Bifeaza All infectable la setarile monitorului.
Foloseste optiunile din imaginea atasata...

Attached Files



#13
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

Courage, on Nov 6 2004, 17:01, said:

Bifeaza All infectable la setarile monitorului.
Foloseste optiunile din imaginea atasata...

<{POST_SNAPBACK}>


10x Courage!

#14
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 20.08.2004
am auzit lucruri bune de KAV si  l-am incercat (v5 Personal). insa , intr-adevar viteza de scanare e foarte scazuta, iar cand deschid un avi, trece cam mult. am avut RAV pana acum, si pot sa zic ca nu se compara cu KAV. cu RAV nu prea simteam ca am un anvirus pe calculator. si la scanare on-demand era rapid. o mare dezamagire KAV!
mentionez ca nu am facut nici o inventie pe la setari, am folosit setarile recomandate de KAV.

#15
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
Pot sa spun si eu acelasi lucru despre NAV, desi am inteles ca a ramas putin in urma (desi ma asteptam la mai mult de la el). NAV folosea foarte putin resursele, iar la mine chiar conteaza, intrucat am doar un P2 300MHZ cu 160 RAM. Intr-adevar, nu prea il simteam ca scaneaza ceva, deci m-ar deranja rau un astfel de "delay". In curand o sa-mi bag net prin cablu. Ce sa fac? Sa iau totusi KAV? Ce versiune? pt ca am vazut ca parerile sunt impartite...

#16
nane

nane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 03.12.2001

eXXocet, on Nov 6 2004, 19:47, said:

10x Courage!

<{POST_SNAPBACK}>



Excluzi formatele imagine care te deranjeaza.

Edited by nane, 13 November 2004 - 01:00.


#17
freakish

freakish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.10.2004

vladc, on Nov 3 2004, 12:55, said:

fara a intra in wareX, doar asa ca fapt divers... exista un antidot pentru acea lista neagra  :)
KAV tre sa umble la viteza de scanare... altfel, pentru mine SUX

<{POST_SNAPBACK}>



care e antidotul?

#18
Daisuke

Daisuke

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 19.01.2004
Va rog sa cititi regulamentul:

"Sa NU posteze informatii ce ar putea incalca legile copyright-ului. (NO WAREZ , CRACKS , MP3's and stuff) "

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate