Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Coloana sonora din filmul Ringul

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
dario

dario

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.05.2006
Cunoaste cineva coloana sonora din filmul Ringul?
Ma intereseaza in special melodia care incepe la 00:21:51 pe intervalul de timp al filmului.

#2
dSLR

dSLR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.04.2008
Da, muzica filmului este compusa de Adrian Enescu. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1JWeYtErnRA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
dario

dario

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.05.2006
Super tare!!  Multumesc mult dSLR ca m-ai descurcat. Cum de nu observasem ca scria mare pe ecran "muzica Adrian ENESCU"?!? :wacko:  Vazusem in schimb "coloana sonora Anusavan SALAMANIAN" care e inginerul de sunet.
Acum din pacate.. cam greu de gasit coloana sonora din film in albumul original. Cine are discuri, albume cu Adrian Enescu care contin trackurile din filmul Ringul sa ma anunte si pe mine pls!?  :helpsmilie:

PS -Piesa care incepe in film la momentul indicat de mine era des folosita la telejurnal cand prezentau reportajele de pe teren. Pentru mine cel putin este foarte reprezentativa pentru Epoca de Aur de odinioara.. tovarasi!

Edited by dario, 22 April 2008 - 23:40.


#4
clauelf

clauelf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 10.09.2007
Dar piesa de la final din acest film interpretata de Nicu Alifantis aveti idee cum se numeste si unde se poate gasi? Multumesc.

#5
dario

dario

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.05.2006
E tot in colaborare cu Adrian Enescu, se observa acompaniamentul lui la acelasi sintetizator in fundal. E o piesa compusa special pt film si la fel greu de gasit.

#6
danytt

danytt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.09.2008

View Postdario, on Jun 10 2008, 01:14, said:

E tot in colaborare cu Adrian Enescu, se observa acompaniamentul lui la acelasi sintetizator in fundal. E o piesa compusa special pt film si la fel greu de gasit.

Nu mai este chiar greu de gasit:). Adrian Enescu reprezinta un supercompozitor ale carui idei depasesc si la ora actuala muzica promovata in lume.
www.wat.tv/adrianenescu
Am urcat aici o parte din opera sa ... in special partea de experimente electronice pure.
Poti gasi si pe youtube o parte din piese, dar nu cele din anii 70-80.

#7
venturer_Se

venturer_Se

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.08.2007
salut..poate nu ma incadrez in topic dar caut de multa vreme melodii din coloana sonora a filmelor lui sergiu nicolaescu gen cu mainile curate...comisaru moldovan...e o tema de muzica simfonica a anilor 20-30-40 :) nu ma pricep la descrieri :D   help me (YM: venturer_se)

#8
dario

dario

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.05.2006

View Postdanytt, on Sep 9 2008, 23:01, said:

Nu mai este chiar greu de gasit:). Adrian Enescu reprezinta un supercompozitor ale carui idei depasesc si la ora actuala muzica promovata in lume.
www.wat.tv/adrianenescu
Am urcat aici o parte din opera sa ... in special partea de experimente electronice pure.
Poti gasi si pe youtube o parte din piese, dar nu cele din anii 70-80.

Extraordinar!! danytt, esti o minune!  :worthy: De cand doream sa le ascult... Foarte deosebit si site-ul pe care le-ai pus, in special player-ul. Ai pus si cover-ul la fiecare piesa , or fi cele originale sau creatia ta dar sunt superbe! :proud:
Am gasit pe retea o parte din ele, majoritatea se gasesc pe albumul Funky Synthesizer 2. Banuielile mele au fost precise, nu am reusit sa dau de albumul asta pana acum. Am vinilul la primul, dar e muzica de pe cel de-al doilea o cautam.
Multumesc, mi-ai facut o mare placere. Un gest caritabil pentru toti iubitorii muzicii lui Adrian Enescu.  ^_^

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate