Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Hrana uscata

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#1
bobinstein

bobinstein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 02.12.2006
ce parere aveti,care este cea mai bine vanduta mancare pentru caini(de talie mica,de talie mare,pui,adulti) si e adevarat ca cea mai vanduta mancare e si cea mai buna?cum vi se par preturile din pet-shop-uri?

#2
alyaly

alyaly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 01.11.2005
Si pe mine ma intereseaza! Chiar nu stie nimeni?

#3
Animalutze

Animalutze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 28.04.2008
Cea mai buna mancare, indiferent de marca, este cea din gamele Premium si SuperPremium: Eukanuba, Hill's, Royal Canin, Happy Dog, Biomill, Mera Dog, Dog Chow etc. Cea mai proasta este mancarea "populara": Whiskas, Pedigree, Darling etc. Preturile in petshopuri de obicei indica si calitatea mancarii; alegeti mancarea cu pret mediu spre mare sau chiar mare.

#4
AmUitat

AmUitat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 04.06.2008

 Animalutze, on May 5 2008, 02:50, said:

Cea mai buna mancare, indiferent de marca, este cea din gamele Premium si SuperPremium: Eukanuba, Hill's, Royal Canin, Happy Dog, Biomill, Mera Dog, Dog Chow etc. Cea mai proasta este mancarea "populara": Whiskas, Pedigree, Darling etc.
de ce e rea Pedigree? Daca eu ii cumpar cainelui mei un tip de mancare diferit de Pedigree (mi-ar placea sa manance mancarea fara coloranti) nu o accepta. Poate mananca chiar prima oara, ca e ceva nou, dar mai apoi nu ii trebuie  <_< Ii place numai Pedigree, amestecat eventual cu alt fel de mancare de caini, mai ieftina.

#5
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 AmUitat, on Jun 22 2008, 12:04, said:

de ce e rea Pedigree? Daca eu ii cumpar cainelui mei un tip de mancare diferit de Pedigree (mi-ar placea sa manance mancarea fara coloranti) nu o accepta. Poate mananca chiar prima oara, ca e ceva nou, dar mai apoi nu ii trebuie  <_< Ii place numai Pedigree, amestecat eventual cu alt fel de mancare de caini, mai ieftina.

pentru ca nu-i sanatoasa. bietul caine nu stie asta, dar stapanul ar trebui s-o stie.

chiar daca n-am caine, presupun ca instinct de conservare au toti, deci n-o va refuza la nesfarsit (mai ales ca spui ca prima data mananca).

#6
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Pentru pisici (nu stiu daca e si pt ciini) e foarte buna si Leonardo. Anul asta a aparut prin pet shop-uri. Au boabe si conserve de carne, fara sos sau aditivi. Si Shesir Cat sau ceva de genul asta pare sa fie OK.

#7
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 abancor, on Jun 26 2008, 13:39, said:

Pentru pisici (nu stiu daca e si pt ciini) e foarte buna si Leonardo. Anul asta a aparut prin pet shop-uri. Au boabe si conserve de carne, fara sos sau aditivi. Si Shesir Cat sau ceva de genul asta pare sa fie OK.

Cheshire Cat (aia din Alice in Tara Minunilor)? :D

Eu iau la vrac tipul Katinka, facuta de o fabricuta mica din zona sub licenta. E singura pe care o consuma toate pisicile si cainele daca da de ea, sunt destul de bine invatate animalutele mele sa manance numai daca le place.

Edited by AlexIP, 26 June 2008 - 16:35.


#8
aton

aton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 22.06.2008
pot sa fiu moderator pe aria animalutelor?

#9
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008

 AlexIP, on Jun 26 2008, 17:34, said:

Cheshire Cat (aia din Alice in Tara Minunilor)? :D

Schesir, ca vaz ca nici unu' n-o nimereste  :D
Ale mele nu mananca decat hill's si royal canin. Altceva nu le place :)

#10
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Va dati seama ca si io tot la The Cheshire Cat din Alice ma gindesc de cite ori vad numele ala!

Io a trebuit sa renunt la Royal Canin primavara asta (am un cotoi maidanez, ca nu specificasem), cind nu s-a gasit citeva luni, si atunci mi s-a recomandat Leonardo, la care am ramas, ca imi place ambalajul, e comod si se inchide cu capac (ma refer la hrana uscata ofcors).

#11
QUERY

QUERY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.06.2008

 AmUitat, on Jun 22 2008, 09:04, said:

de ce e rea Pedigree? Daca eu ii cumpar cainelui mei un tip de mancare diferit de Pedigree (mi-ar placea sa manance mancarea fara coloranti) nu o accepta. Poate mananca chiar prima oara, ca e ceva nou, dar mai apoi nu ii trebuie  <_< Ii place numai Pedigree, amestecat eventual cu alt fel de mancare de caini, mai ieftina.

Mare atentie cu produsele Pedigree.  :mellow:
Eu detin un caine care s-a imbolnavit de doua ori dupa ce i-am dat hrana umeda Pedigree...in final mi-a deschis ochii medicul veterinar. In prima faza m-am gandit ca veterinarul are vreun interes sa denigreze imaginea acestei marci, dar intre timp am aflat de la inca 3 cunostinte ca animalutele lor patrupede au patit acelasi lucru...tot din cauza acestui produs.
Probabil ca intr-un final voi sfarsi prin a ma duce cu o conserva pedigree la un laborator pentru analizarea continutului...dar pana atunci, eu personal evit sa imi imbolnavesc cainele.

Edited by QUERY, 27 June 2008 - 13:20.


#12
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

 aton, on Jun 26 2008, 18:02, said:

pot sa fiu moderator pe aria animalutelor?


Ca sa fii moderator nu trebuie sa ai si animale?

#13
aton

aton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 22.06.2008

 Laberta, on Jun 27 2008, 14:22, said:

Ca sa fii moderator nu trebuie sa ai si animale?
păi ce, spusă cineva cum că porcul n-ar fi animal? ba ie chiar un animal domestic.

pe langa subiect: cred ca la noi in sat avem cel mai tampit primar. dupa cativa ani de primareala a reusit sa tripleze numarul cainilor fara stapan si cretinii l-au votat din nou. emigrez!

#14
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

 aton, on Jun 27 2008, 16:56, said:

păi ce, spusă cineva cum că porcul n-ar fi animal? ba ie chiar un animal domestic.

pe langa subiect: cred ca la noi in sat avem cel mai tampit primar. dupa cativa ani de primareala a reusit sa tripleze numarul cainilor fara stapan si cretinii l-au votat din nou. emigrez!


O, ba da. Ba inca i se face si pomana dupa ce se duce unde se duce

#15
aton

aton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 22.06.2008
oare ce s-a intamplat cu maiselfa de s-a retras din echipa modelatorilor? acu trebuie sa recunoastem ca pe aria asta o facut treaba excelenta iar calatoriile le-o organizat inca si mai bine. poate acum vede cererea mea si imi preda parola aia care imi da voie sa editez si sa deletez.

ham!

#16
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 aton, on Jul 3 2008, 18:27, said:

oare ce s-a intamplat cu maiselfa de s-a retras din echipa modelatorilor? acu trebuie sa recunoastem ca pe aria asta o facut treaba excelenta iar calatoriile le-o organizat inca si mai bine. poate acum vede cererea mea si imi preda parola aia care imi da voie sa editez si sa deletez.

ham!

ti-o predau eu:

none  :lol:

#17
nupis

nupis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.11.2008

 bobinstein, on Apr 10 2008, 19:18, said:

ce parere aveti,care este cea mai bine vanduta mancare pentru caini(de talie mica,de talie mare,pui,adulti) si e adevarat ca cea mai vanduta mancare e si cea mai buna?cum vi se par preturile din pet-shop-uri?

ai aici un tabel de calcul pentru Eukanuba , e unul din cele mai bune branduri ce se gasesc pe piata , alaturi de HILLS :D

intra aici http://www.petmag.ro...p?page=eukanuba si gesti calculul pe toate varstele.

acum nu cred ca se potrivesc la leu dar e foarte aproape (pe testate)

#18
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Cea mai buna mancare ever pentru animale (desi nu e nici cea mai ieftina, nici cea mai comoda de utilizat) este de departe mancarea gatita in casa. O combinatie de orez cu multe si variate legume si o carne tocata de vita sau pasare, eventual niste organe pentru gust puternic.....este ideala. Eu nu m-as apropia de catzelul meu cu mancare de-aia din magazin...si oricum m-as apropia degeaba, nu o accepta de nici un fel, in special pe cea uscata. Dar daca totusi ar trebui sa aleg, evident ca le-as alege pe cele medii-scumpe. Cunosc destule cazuri de animalute nenorocite de mancarea de proasta calitate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate