Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Hrana uscata

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#1
bobinstein

bobinstein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 02.12.2006
ce parere aveti,care este cea mai bine vanduta mancare pentru caini(de talie mica,de talie mare,pui,adulti) si e adevarat ca cea mai vanduta mancare e si cea mai buna?cum vi se par preturile din pet-shop-uri?

#2
alyaly

alyaly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 01.11.2005
Si pe mine ma intereseaza! Chiar nu stie nimeni?

#3
Animalutze

Animalutze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 28.04.2008
Cea mai buna mancare, indiferent de marca, este cea din gamele Premium si SuperPremium: Eukanuba, Hill's, Royal Canin, Happy Dog, Biomill, Mera Dog, Dog Chow etc. Cea mai proasta este mancarea "populara": Whiskas, Pedigree, Darling etc. Preturile in petshopuri de obicei indica si calitatea mancarii; alegeti mancarea cu pret mediu spre mare sau chiar mare.

#4
AmUitat

AmUitat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 04.06.2008

 Animalutze, on May 5 2008, 02:50, said:

Cea mai buna mancare, indiferent de marca, este cea din gamele Premium si SuperPremium: Eukanuba, Hill's, Royal Canin, Happy Dog, Biomill, Mera Dog, Dog Chow etc. Cea mai proasta este mancarea "populara": Whiskas, Pedigree, Darling etc.
de ce e rea Pedigree? Daca eu ii cumpar cainelui mei un tip de mancare diferit de Pedigree (mi-ar placea sa manance mancarea fara coloranti) nu o accepta. Poate mananca chiar prima oara, ca e ceva nou, dar mai apoi nu ii trebuie  <_< Ii place numai Pedigree, amestecat eventual cu alt fel de mancare de caini, mai ieftina.

#5
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 AmUitat, on Jun 22 2008, 12:04, said:

de ce e rea Pedigree? Daca eu ii cumpar cainelui mei un tip de mancare diferit de Pedigree (mi-ar placea sa manance mancarea fara coloranti) nu o accepta. Poate mananca chiar prima oara, ca e ceva nou, dar mai apoi nu ii trebuie  <_< Ii place numai Pedigree, amestecat eventual cu alt fel de mancare de caini, mai ieftina.

pentru ca nu-i sanatoasa. bietul caine nu stie asta, dar stapanul ar trebui s-o stie.

chiar daca n-am caine, presupun ca instinct de conservare au toti, deci n-o va refuza la nesfarsit (mai ales ca spui ca prima data mananca).

#6
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Pentru pisici (nu stiu daca e si pt ciini) e foarte buna si Leonardo. Anul asta a aparut prin pet shop-uri. Au boabe si conserve de carne, fara sos sau aditivi. Si Shesir Cat sau ceva de genul asta pare sa fie OK.

#7
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 abancor, on Jun 26 2008, 13:39, said:

Pentru pisici (nu stiu daca e si pt ciini) e foarte buna si Leonardo. Anul asta a aparut prin pet shop-uri. Au boabe si conserve de carne, fara sos sau aditivi. Si Shesir Cat sau ceva de genul asta pare sa fie OK.

Cheshire Cat (aia din Alice in Tara Minunilor)? :D

Eu iau la vrac tipul Katinka, facuta de o fabricuta mica din zona sub licenta. E singura pe care o consuma toate pisicile si cainele daca da de ea, sunt destul de bine invatate animalutele mele sa manance numai daca le place.

Edited by AlexIP, 26 June 2008 - 16:35.


#8
aton

aton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 22.06.2008
pot sa fiu moderator pe aria animalutelor?

#9
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008

 AlexIP, on Jun 26 2008, 17:34, said:

Cheshire Cat (aia din Alice in Tara Minunilor)? :D

Schesir, ca vaz ca nici unu' n-o nimereste  :D
Ale mele nu mananca decat hill's si royal canin. Altceva nu le place :)

#10
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Va dati seama ca si io tot la The Cheshire Cat din Alice ma gindesc de cite ori vad numele ala!

Io a trebuit sa renunt la Royal Canin primavara asta (am un cotoi maidanez, ca nu specificasem), cind nu s-a gasit citeva luni, si atunci mi s-a recomandat Leonardo, la care am ramas, ca imi place ambalajul, e comod si se inchide cu capac (ma refer la hrana uscata ofcors).

#11
QUERY

QUERY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.06.2008

 AmUitat, on Jun 22 2008, 09:04, said:

de ce e rea Pedigree? Daca eu ii cumpar cainelui mei un tip de mancare diferit de Pedigree (mi-ar placea sa manance mancarea fara coloranti) nu o accepta. Poate mananca chiar prima oara, ca e ceva nou, dar mai apoi nu ii trebuie  <_< Ii place numai Pedigree, amestecat eventual cu alt fel de mancare de caini, mai ieftina.

Mare atentie cu produsele Pedigree.  :mellow:
Eu detin un caine care s-a imbolnavit de doua ori dupa ce i-am dat hrana umeda Pedigree...in final mi-a deschis ochii medicul veterinar. In prima faza m-am gandit ca veterinarul are vreun interes sa denigreze imaginea acestei marci, dar intre timp am aflat de la inca 3 cunostinte ca animalutele lor patrupede au patit acelasi lucru...tot din cauza acestui produs.
Probabil ca intr-un final voi sfarsi prin a ma duce cu o conserva pedigree la un laborator pentru analizarea continutului...dar pana atunci, eu personal evit sa imi imbolnavesc cainele.

Edited by QUERY, 27 June 2008 - 13:20.


#12
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

 aton, on Jun 26 2008, 18:02, said:

pot sa fiu moderator pe aria animalutelor?


Ca sa fii moderator nu trebuie sa ai si animale?

#13
aton

aton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 22.06.2008

 Laberta, on Jun 27 2008, 14:22, said:

Ca sa fii moderator nu trebuie sa ai si animale?
păi ce, spusă cineva cum că porcul n-ar fi animal? ba ie chiar un animal domestic.

pe langa subiect: cred ca la noi in sat avem cel mai tampit primar. dupa cativa ani de primareala a reusit sa tripleze numarul cainilor fara stapan si cretinii l-au votat din nou. emigrez!

#14
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

 aton, on Jun 27 2008, 16:56, said:

păi ce, spusă cineva cum că porcul n-ar fi animal? ba ie chiar un animal domestic.

pe langa subiect: cred ca la noi in sat avem cel mai tampit primar. dupa cativa ani de primareala a reusit sa tripleze numarul cainilor fara stapan si cretinii l-au votat din nou. emigrez!


O, ba da. Ba inca i se face si pomana dupa ce se duce unde se duce

#15
aton

aton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 22.06.2008
oare ce s-a intamplat cu maiselfa de s-a retras din echipa modelatorilor? acu trebuie sa recunoastem ca pe aria asta o facut treaba excelenta iar calatoriile le-o organizat inca si mai bine. poate acum vede cererea mea si imi preda parola aia care imi da voie sa editez si sa deletez.

ham!

#16
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 aton, on Jul 3 2008, 18:27, said:

oare ce s-a intamplat cu maiselfa de s-a retras din echipa modelatorilor? acu trebuie sa recunoastem ca pe aria asta o facut treaba excelenta iar calatoriile le-o organizat inca si mai bine. poate acum vede cererea mea si imi preda parola aia care imi da voie sa editez si sa deletez.

ham!

ti-o predau eu:

none  :lol:

#17
nupis

nupis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.11.2008

 bobinstein, on Apr 10 2008, 19:18, said:

ce parere aveti,care este cea mai bine vanduta mancare pentru caini(de talie mica,de talie mare,pui,adulti) si e adevarat ca cea mai vanduta mancare e si cea mai buna?cum vi se par preturile din pet-shop-uri?

ai aici un tabel de calcul pentru Eukanuba , e unul din cele mai bune branduri ce se gasesc pe piata , alaturi de HILLS :D

intra aici http://www.petmag.ro...p?page=eukanuba si gesti calculul pe toate varstele.

acum nu cred ca se potrivesc la leu dar e foarte aproape (pe testate)

#18
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,447
  • Înscris: 04.05.2006
Cea mai buna mancare ever pentru animale (desi nu e nici cea mai ieftina, nici cea mai comoda de utilizat) este de departe mancarea gatita in casa. O combinatie de orez cu multe si variate legume si o carne tocata de vita sau pasare, eventual niste organe pentru gust puternic.....este ideala. Eu nu m-as apropia de catzelul meu cu mancare de-aia din magazin...si oricum m-as apropia degeaba, nu o accepta de nici un fel, in special pe cea uscata. Dar daca totusi ar trebui sa aleg, evident ca le-as alege pe cele medii-scumpe. Cunosc destule cazuri de animalute nenorocite de mancarea de proasta calitate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate