Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

visual basic release files

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
axn

axn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.11.2006
Salutare.
Nu lucrez de mult timp cu Visual Baisc, sunt incepator, si am o nelamurire.
Unde este aplicatia "finale" atunci cand dau pe "Build" din VB ?
In Visual Studio 2008 din my documents, la numele proiectului, am mai multe fisiere unde teoretic este aplicatia.
Bin\Release unde am executabilul si alte fisiere, bin\Debug unde e tot cam la fel doar ca e cu mai multe fisiere, si mai am "obj" unde tot asa am debug si release.

Chestia este ca mie toate imi merg, dar cand am dat altcuiva programul, (din bin\release) a zis ca i-a aparut "application failed to initialize properly". Alealalte nu le-am mai dat, ca n-am vrut sa fiu sacaitor, sau sa creada ca cine stie ce virusi incerc sa-i dau, de aceea va intreb pe voi, care stiti mai exact care ar fi fisierele aplicatiei ce pot fi "distribuite" :-)

Multumesc anticipat.
O zi frumoasa.

#2
_Gio_

_Gio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 11.06.2006
In bin\debug se face executabilul cand dai F5 (run, sau start debugging ma rog). In bin\release este aplicatia "finale" cum zici tu (cand dai build, sau rebuild).

#3
ManuV

ManuV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.03.2007

 _Gio_, on Apr 9 2008, 08:26, said:

In bin\debug se face executabilul cand dai F5 (run, sau start debugging ma rog). In bin\release este aplicatia "finale" cum zici tu (cand dai build, sau rebuild).
Dar trebuie sa ii faci kit de instalare, ca sa aiba si userul tau toate dependencies  :huh:

#4
axn

axn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.11.2006
Da, intr-adevar, cand am dat pe publish, mi-a creat si un setup, iar acel setup i-a functionat, problema fiind lipsa Framework 2.0

Se poate face si altfel Kit de instalare pentru aplicatie ? Pentru ca acel kit facut de visual basic este prea simplu.. adica nu pot sa setez sa creeze shortcut, sau sa selecteze utilizatorul unde sa se instaleze (sau nu stiu eu cum se face).

Am vazut ca multe aplicatii folosesc un installer "InstallShield". Se poate utiliza oare si pentru aplicatii Visual Basic ?

#5
ManuV

ManuV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.03.2007

 axn, on Apr 9 2008, 17:37, said:

Da, intr-adevar, cand am dat pe publish, mi-a creat si un setup, iar acel setup i-a functionat, problema fiind lipsa Framework 2.0

Se poate face si altfel Kit de instalare pentru aplicatie ? Pentru ca acel kit facut de visual basic este prea simplu.. adica nu pot sa setez sa creeze shortcut, sau sa selecteze utilizatorul unde sa se instaleze (sau nu stiu eu cum se face).

Am vazut ca multe aplicatii folosesc un installer "InstallShield". Se poate utiliza oare si pentru aplicatii Visual Basic ?


Eu folosesc Setup2Go, ti-l upload maine daca vrei, ca azi nu il am la mine.

#6
axn

axn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.11.2006

 ManuV, on Apr 9 2008, 17:17, said:

Eu folosesc Setup2Go, ti-l upload maine daca vrei, ca azi nu il am la mine.
Da chiar te rog, multumesc.

#7
ManuV

ManuV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.03.2007

 axn, on Apr 9 2008, 19:21, said:

Da chiar te rog, multumesc.


:thumbup:

Attached Files



#8
axn

axn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.11.2006
Thanks !  :OK:

#9
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005
Poti arunca o privire si la NSIS :  http://nsis.sourceforge.net/Main_Page  este free si foarte complex. Dintre aplicatiile care il folosesc : Winamp,BsPlayer,Avg,Firefox,7z,Dc++,Power Iso,etc...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate