Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Harry Potter Vs Lord Of The Rings

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

Poll: Harry Potter VS Lord of the rings (47 member(s) have cast votes)

Harry Potter VS Lord of the rings

  1. Harry Potter (7 votes [14.89%])

    Percentage of vote: 14.89%

  2. Lord of the rings (37 votes [78.72%])

    Percentage of vote: 78.72%

  3. Nici unul (3 votes [6.38%])

    Percentage of vote: 6.38%

Vote Guests cannot vote

#1
ambiguu

ambiguu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 24.03.2004
stiu ca mi-a pus cineva intrebarea si eram in dubii
Dar totusi prefer lord of the rings :coolspeak:

#2
tigerdana

tigerdana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.06.2004
LOTR e mult mai elaborat. Autorul a scris la cartile alea o viata intreaga, dupa cite am inteles eu. La Harry Potter nu a lucrat gagica atit de mult. De fapt te referi la carti, la filme sau la concepte? Poti sa le privesti din mai multe puncte de vedere. Eu votez cu LOrd of the Rings.
Parerea mea.

#3
joebot

joebot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 21.07.2004
Cred ca rezultatele de pana acum ale poll-ului sunt edificatoare :) ( oare cine a votat Harry Potter ? ) .  Din punctul meu de vedere , cele doua nici nu se pot compara . Nu contest calitatile de scriitoare ale lui J.K. Rowling dar nici macar nu se apropie de cele ale lui J.R.R.  Tolkien . Acesta a reusit sa creeze o adevarata mitologie . A lucrat ani de zile la carti ,iar acestea au avut un succes fenomenal . Intr-un ziar cunoscut a aparut urmatorul citat care se referea la la LOTR : "Omenirea se imparte in 2 categorii . Cei care au citit The Lord of the Rings si cei care sunt pe cale sa o faca. "
Si in privinta ecranizarilor , LOTR mi se pare cu mult peste Harry Potter . Peter Jackson a lucrat timp de aproape 10 la realizarea celor 3 filme si cred ca acestea merita cu prisosinta cele 19 oscaruri castigate in total .
Acum va las pe voi sa ghiciti ce am votat :)

Regards ,
joebot .

#4
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
--------
"Omenirea se imparte in 2 categorii . Cei care au citit The Lord of the Rings si cei care sunt pe cale sa o faca. "
---------

"Omenirea se imparte in 2 categorii. Cei care au citit LOTR si cei care nu dau 2 bani pe timpeniile alea."

#5
Sub-Zero

Sub-Zero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 27.11.2003
de acord cu joebot , trilogia LOTR isi merita pe deplin  oscarurile castigate !
Harry Potter e o porcarie :thumbdown:  pt kiddies  :) .
LOTR este un univers fantezist gustat de foarte mula lume nu numai de copii.

#6
yes man!

yes man!

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.10.2004
Din HP nu ai ce invata si apoi, este mult prea pentru copii decat ptr. oameni mari. LOTR insa este pentru o categorie mult mai larga. La o adica cei care au dat atatea oscaruri nu erau niste copii, si oricât am blama cinematografia americana si rezultatele oscarurilor, eu totusi cred ca exista o critica serioasa atunci cand se alege un film sau altul ca fiind cel mai bun. Deci e clar, LOTR merita votat de cat mai multi. Iar cine spune ca sunt niste porcari in acest film sa citeasca cartile lui J.R.R Tolkien si apoi sa vorbeasca.

Edited by yes man!, 20 October 2004 - 08:39.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate