Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Numarul de telefon incorect

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
N!gh7 W0lf

N!gh7 W0lf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 19.03.2006
Buna ziua , Ieri am primit un apel de la un numar Orange , dar nu am putut raspunde pentru ca eram la un examen... Dupa care am incercat sa il apelez , la care pe ecran imi apare : "Numar de telefon incorect".

Cum se poate asa ceva , adica el sa ma apeleze , si eu sa nu pot ? Am observat ca numarul incepe cu 0750 si se termina cu 000 ...


Raspunde cine stie , mersi .  -_-

Edited by N!gh7 W0lf, 03 April 2008 - 12:32.


#2
BlueBar

BlueBar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 08.02.2008
E nr centrala de la o firma

#3
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,500
  • Înscris: 20.10.2006
Sau era apel cu caller id fals.

#4
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,713
  • Înscris: 11.01.2005
Prima varianta, cu centrala. Am patit si eu.

#5
N!gh7 W0lf

N!gh7 W0lf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 19.03.2006
Caller id fals nu cred ca are cum sa fie... pentru ca apelul a fost pe numarul tatalui meu :)
Iar centrala... firma de la care asteptam apel nu are centrala , am intrebat...


Exista vreo modalitate sa aflu cui apartine numarul ? :)

#6
c0nnex

c0nnex

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 19.04.2005
e din centrala
m a sunat si pe mine odata cineva cu un astfel de numar si nu am putut sa sun inapoi
in general companiile de telefonie mobila au astfel de numere ca sa nu sune clienti la ele
da imi amintesc al meu era un nr de fix
exista multe lucruri de dosarele X in telecom :D

#7
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Se poate sa aiba redirectionare catre un numar nealocat. Asa, daca te suna, ok, vorbeste, daca suni, de fapt apelul se duce la numarul inexistent.

#8
MobileCell

MobileCell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2008
Cu atatea centrale VOIP este usor sa setezi callerID-ul cu orice numar care il doresti. De asta unii pot face glume si te trezesti in situatia in care cand suni acel numar s-ar putea ca nimeni sa nu raspunda. Am gasit un site care iti ofera posibilitatea de a lasa comentarii legate de numarul care a aparut pe callerID-ul tau (un fel de 'hai sa le spun si la altii care e teaba cu numarul asta de telefon').
Adresa este la CineSuna.ro

#9
breton_el

breton_el

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.09.2008
Dap.... aceeasi chestie am patito si eu in dimineata asta.... exact incepe cu 0750 si se termina in 000. Am facut in topic nou dar mi-a fost sters..... bine ca am mai cautat. Deci nu sunt singurul :)

#10
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

 breton_el, on Feb 5 2009, 15:12, said:

Dap.... aceeasi chestie am patito si eu in dimineata asta.... exact incepe cu 0750 si se termina in 000. Am facut in topic nou dar mi-a fost sters..... bine ca am mai cautat. Deci nu sunt singurul :)

Si eu am patit asta ieri. Dar a fost mai mult un bip. Numarul este 0750101401. Il dau ca oricum e practic "inexistent".

#11
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Si unele banci (Raiffeisen in cazul meu ) folosesc astfel de centrale.Mi-a luat cateva zile sa aflu care e faza cu numerele pe care nu le puteam apela,chiar daca aveam apeluri pierdute de la acele numere :)

#12
zodrac

zodrac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.02.2006
Dupa ce am avut mai multe apeluri pierdute de la numarul de telefon 0750101401, am reusit sa raspund intr-un final si sa aflu cine e in spatele lui:
Top Shop, voiau sa imi faca nu stiu ce oferta dar nu am avut timp sa vorbesc cu ei.

#13
Adydum

Adydum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.05.2004
Am patit-o si eu cu propriul numar de vodafone. Fiindca nu puteam inca sa renunt la un abonament vodafone si factura venea destul de umflata chiar cu cartela scoasa din telefon le-am cerut sa imi restrictioneze telefonul la apelurile datedar ei in loc sa imi restrictioneze la apeluri date, a restrictionat la apeluri primite. Astfel puteam sa sun, dar daca apela cineva numarul meu primea mesajul "numar inexistent..."

#14
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Am primit acum cativa ani tot asa un apel de la un numar de forma 0745.... cu 00 in coada. Cand am incercat sa sun la acest numar in prima faza a intrat mesageria vocala, iar a doua oara a raspuns cineva care a zis ca nu are nici o treaba, nu el m-a apelat.

#15
luluci

luluci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.06.2011
revin la acest subiect.  am primit si eu un apel de la 0750199400, doar ca in momentul in care am raspuns , apelul a fost returnat, astfel ca de fapt eu apelam. ciudat, dar si fristrant, intrucat acest apel a costat 1e.

#16
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007

 luluci, on 30th June 2011, 20:09, said:

revin la acest subiect.  am primit si eu un apel de la 0750199400, doar ca in momentul in care am raspuns , apelul a fost returnat, astfel ca de fapt eu apelam. ciudat, dar si fristrant, intrucat acest apel a costat 1e.

Suna la serviciul clienti (411) si cere mai multe detalii.
Numarul de la care ai primit apel este un numar intern al Orange.

#17
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
de numarul 0374193858 stiti ceva ? Am fost apelat de doua ori in doua zile, nu am reusit sa rapsund, iar cand incerc sa apelez nici nu se formeaza apelul, deci presupun ca este o centrala. Am verificat pe portabilitate.ro si apartine retelei orange fix !  Zeul google nu stie nimic... Are cineva vreo idee ?

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 derutatu667, on 2nd July 2011, 00:11, said:

de numarul 0374193858 stiti ceva ? Am fost apelat de doua ori in doua zile, nu am reusit sa rapsund, iar cand incerc sa apelez nici nu se formeaza apelul, deci presupun ca este o centrala. Am verificat pe portabilitate.ro si apartine retelei orange fix !  Zeul google nu stie nimic... Are cineva vreo idee ?
poate fi un numar de telesales sau de la o banca.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate