Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Donatii/Adoptii Caini de Rasa

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#37
biker90

biker90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 21.01.2010
Adopt pui Golden Retriver ( maxim 5 luni ). Stau la curte in zona Bucuresti. Am mai avut un Ciobanesc German care a murit de batranete . O sa il tin cu Pedigree si o sa ii fac toate vaccinurile . In caz de ceva lasati un PM .

#38
Nyk3

Nyk3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 19.01.2009
Doresc sa adopt un Bulldog Englez, Mops, Shar-Pei...adica un caine mic care sa poata fi tinut la bloc, sa nu fie foarte energic...pentru ca dupa cum am vazut, Bulldog-ul sta mai mult si doarme :D...daca stie cineva vreun anunt dupa alt forum in care cineva da spre adopti un caine din cei pe care i-am mentionat mai sus va rog sa imi trimiteti un PM sau sa scrieti aici....Multumesc

Edited by Nyk3, 23 July 2010 - 08:22.


#39
helga21

helga21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.12.2009
Buna.As adopta un pui ciobanesc german deoarece imi doresc demult unul numai ca nu-mi permite bugetul.Daca cineva ma poate ajuta va rog sa ma anunta.Si eu am avut un catelas care a fost cu mine 11.5 ani.Din pacate a murit.Am primit cand aveam 5 ani si imi lipseste foarte mult, a facut parte din familie cu el am crescut.Sper ca cineva din satu mare, cluj, maramures, salaj, bihor sau arad ma va poate ajuta.

nr. de tel.: 0754397859

#40
Nyk3

Nyk3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 19.01.2009
^^ Am vazut ca Bulldog-ul si cei pe care i-am enumerat mai sus nu sunt gratis asa ca mi-as dori tare mult un ciobanesc german sau un husky sau chiar un rottweiler... Nu pot sa cumpar unul pentru ca in aceasta perioada ma voi duce la 2 botezuri si cheltuielile sunt destul de mari. Bani as avea sa ii cumpar mancare si accesorii pentru ingrijire dar sa cumpar unul nu prea pot pentru ca sunt de la 100 de euro in sus si 100 de euro sunt cei mai ieftini...

Edited by Nyk3, 02 August 2010 - 12:24.


#41
cristiano96

cristiano96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.08.2010
Adopt un caine de orice rasa (preferabil labrador)cu varsta de maxim 5 luni.

#42
anonim50

anonim50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 17.10.2009
]Buna sunt un iubitor de animale in special catelusi, si as vrea un catelus adorabil de la cineva care mi-ar dona unul.
Daca are cineva catelusi de 1-3 ani de donat si sa fie de talie mica sa nu cresca mari.
As dorii sa puneti o poza cu el si sa spuneti de unde sunte-ti (preferabil SIBIU) si ce rasa e cainele.
Va multumesc.

Edited by m&m, 22 August 2010 - 07:19.


#43
Aly007^

Aly007^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.09.2006
Aici ai incercat ? sau pe site-urile de profil? scrie pe google adoptie caini si vei gasi destule site-uri care ofera spre adoptie caini. Bafta.

#44
alicemac

alicemac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.09.2010
Ofer spre adoptie Cocker Spaniel negru cu pete de foc 1an si 9luni.Foarte cuminte si f.istet.Perfect sanatos .Carnet de sanatate la zi.Motivul...?Ma mut din tara si din pacate cam un an de zile nu pot sa il iau cu mine(pana ma stabilesc)si nici nu am la cine sa il las pe perioada aceasta si atunci...trebuie sa ma renunt de el.Cei interesati imi pot scrie si vor primii mai multe detalii(poze)[email protected]

#45
maximustc

maximustc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.09.2010
salut,    cei care va dati iubitori de animale si doriti sa adoptati un caine pentru ca va place foarte mult si o sa l iubiti pana la batranete bla bla...   exemplu :  ar trebui sa va ganditi logic voi a ti da un pui de rottweiler de exemplu gratis ? ...  raspunsul este nu 100% , un caine nu are nevoie doar de afectiune ...are nevoie de vaccinuri ..mancare adecvata ... consultatii la doctor... daca tot doriti un caine asa mult strangeti bani si cumparati unul SAU SOLUTIA CEA MAI BUNA va duceti la centrele de adoptii si adoptati unul chiar daca este metis ... si ei sunt tot catei si au nevoie de afectiune... sau voi luati cainii doar sa impresionati persoanele din jur...   cand o sa trebuiasca sa le faceti vaccine ce o sa faceti la doctor? prestati servicii sau ii spuneti sa adoptati si un vaccin....

vreti caini dar sa fie de rasa numai ...va mai dati si iubitori de animale...


DACA TOATA LUMEA CARE A SCRIS UN POST CA DORESTE SA ADOPTE UN CAINE ... DOAR SA L PRIMEASCA GRATIS AR ADOPTA UN CAINE DE LA CENTRELE SPECIALE IN FELUL ASTA SE REZOLVA 60% DIN CAINII CARE STAU IN CUSTILE CENTRELOR... DAR AM UITAT AIA NU SUNT DE RASA SI NU MERITA...  DACA CHIAR A TI DORI UN CAINE AR TREBUI SA VA DUCETI ACOLO SA I VEDETI... CA POATE ASA INTELEGETI DE CE TOATA LUMEA SE CHINUIE SA LE GASEASCA STAPANI.

#46
cristiano96

cristiano96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.08.2010

View Postmaximustc, on 7th September 2010, 14:24, said:

salut,    cei care va dati iubitori de animale si doriti sa adoptati un caine pentru ca va place foarte mult si o sa l iubiti pana la batranete bla bla...   exemplu :  ar trebui sa va ganditi logic voi a ti da un pui de rottweiler de exemplu gratis ? ...  raspunsul este nu 100% , un caine nu are nevoie doar de afectiune ...are nevoie de vaccinuri ..mancare adecvata ... consultatii la doctor... daca tot doriti un caine asa mult strangeti bani si cumparati unul SAU SOLUTIA CEA MAI BUNA va duceti la centrele de adoptii si adoptati unul chiar daca este metis ... si ei sunt tot catei si au nevoie de afectiune... sau voi luati cainii doar sa impresionati persoanele din jur...   cand o sa trebuiasca sa le faceti vaccine ce o sa faceti la doctor? prestati servicii sau ii spuneti sa adoptati si un vaccin....

vreti caini dar sa fie de rasa numai ...va mai dati si iubitori de animale...


DACA TOATA LUMEA CARE A SCRIS UN POST CA DORESTE SA ADOPTE UN CAINE ... DOAR SA L PRIMEASCA GRATIS AR ADOPTA UN CAINE DE LA CENTRELE SPECIALE IN FELUL ASTA SE REZOLVA 60% DIN CAINII CARE STAU IN CUSTILE CENTRELOR... DAR AM UITAT AIA NU SUNT DE RASA SI NU MERITA...  DACA CHIAR A TI DORI UN CAINE AR TREBUI SA VA DUCETI ACOLO SA I VEDETI... CA POATE ASA INTELEGETI DE CE TOATA LUMEA SE CHINUIE SA LE GASEASCA STAPANI.
eu am acasa 3 caini maidanezi si sincer nici eu nu as da un caine rottweiler pe gratis stiind ca eu am dat bani buni pe el

View Postmaximustc, on 7th September 2010, 14:24, said:

salut,    cei care va dati iubitori de animale si doriti sa adoptati un caine pentru ca va place foarte mult si o sa l iubiti pana la batranete bla bla...   exemplu :  ar trebui sa va ganditi logic voi a ti da un pui de rottweiler de exemplu gratis ? ...  raspunsul este nu 100% , un caine nu are nevoie doar de afectiune ...are nevoie de vaccinuri ..mancare adecvata ... consultatii la doctor... daca tot doriti un caine asa mult strangeti bani si cumparati unul SAU SOLUTIA CEA MAI BUNA va duceti la centrele de adoptii si adoptati unul chiar daca este metis ... si ei sunt tot catei si au nevoie de afectiune... sau voi luati cainii doar sa impresionati persoanele din jur...   cand o sa trebuiasca sa le faceti vaccine ce o sa faceti la doctor? prestati servicii sau ii spuneti sa adoptati si un vaccin....

vreti caini dar sa fie de rasa numai ...va mai dati si iubitori de animale...


DACA TOATA LUMEA CARE A SCRIS UN POST CA DORESTE SA ADOPTE UN CAINE ... DOAR SA L PRIMEASCA GRATIS AR ADOPTA UN CAINE DE LA CENTRELE SPECIALE IN FELUL ASTA SE REZOLVA 60% DIN CAINII CARE STAU IN CUSTILE CENTRELOR... DAR AM UITAT AIA NU SUNT DE RASA SI NU MERITA...  DACA CHIAR A TI DORI UN CAINE AR TREBUI SA VA DUCETI ACOLO SA I VEDETI... CA POATE ASA INTELEGETI DE CE TOATA LUMEA SE CHINUIE SA LE GASEASCA STAPANI.
eu am acasa 3 caini maidanezi si sincer nici eu nu as da un caine rottweiler pe gratis stiind ca eu am dat bani buni pe el

#47
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
"Acum jumatate de ora , trist , cu ochii rosii , pierdut , cu un snur rosu la gat , mergea pe aleile din Herastrau un metis de pitbull . Atasez cateva poze , poate este al cuiva si sa stie pe unde sa-l caute.
Este cuminte, a venit , ne-a mirosit dar si-a dat seama ca suntem stapanii altui caine si s-a indepartat , noi mai avem un mascul si nu l-am putut lua acasa. "
[ http://www.99poze.ro/h/3594f347f76968b64783d13876156b62.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.99poze.ro/h/1a167f19b7683b72ca09506da7d22745.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.99poze.ro/h/975979e00134b311a6883073e9bd326d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dida, 10 September 2010 - 17:56.


#48
mitrea_tutu

mitrea_tutu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 27.06.2010
Doresc sa cumpar un bichon maltez la un pret decent, sunt din roman si as prefera orasele din moldova. tel 0742737075

#49
nr_catalin

nr_catalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.01.2008
Adopt pui rottweiler / doberman, maxim 3 luni. Daca ar fi posibil sa vad si parintii ar fi ok, nu este neaparat nevoie de rasa pura, accept si metis. O zi buna, contact nr_catalin // 0760 268 339

#50
psfetcu

psfetcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.10.2010
Donez caine lup, 1an si 8 luni, negru cu maro la picioare si gat, foarte bun pt. paza, mai trebuie un pic dresat, (sezi, la pas etc.) nu mai am timp de el(muncesc prea mult si parintii nu pot ajunge la mine sa iabe grija de el) si vreau sa il dau GRATIS la un iubitor de animale si sa stea la curte.Are carnet am facut injectii primul an dupa nu i-am mai facut, e sanatos tun, mananca orice mancare gatita, boabe, etc... E jucaus, daca vine cineva la tine acasa nu se da la el, Nu suporta pisicile si alti caini la capitolul asta nu am avut timp sa il dresez sa fie sociabil cu alti caini. Cine vrea mai multe detalii sau sau sa intre in posesia lui sa dea mesaj.

#51
faracritica

faracritica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.12.2009
As dori s-adopt un doberman (cateva luni s-aiba).Pot sa ofer si bani... dar o suma omeneasca.

#52
veraioa

veraioa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.03.2009
DONEZ URGENT CATELUSI METIS PECHINEZ CU SORICAR, VARSTA 1 LUNA, 3 BAIETI SI 3 FETE, JUDET BRAILA SAU BUCURESTI. TELEFON: 0766614456, 0721341997, 0721241906, 0761641283.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   18.19K   16 downloads
  • Attached File  2.jpg   15.76K   21 downloads
  • Attached File  3.jpg   8.52K   23 downloads
  • Attached File  4.jpg   8.16K   26 downloads
  • Attached File  5.jpg   11.61K   18 downloads


#53
red-rose

red-rose

    calzado, oro y chocolate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,567
  • Înscris: 05.02.2010
Cumpar catel Boxer. astept PM

multumesc

#54
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Delia a fost salvata cu cateva ore in urma de la hinghieri. A fost batuta si este speriata..Este o lupoaica cuminte care are mare nevoie de o familie iubitoare si o casuta pe care sa o apere. Va rog din suflet sa dati share si sa incercam sa ii gasim stapan! Multumesc
Ptr cei interesati private message sau email la notifyx AT gmail punct cum

Attached Files


Edited by GunX, 11 April 2011 - 10:44.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate