Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Donatii/Adoptii Caini de Rasa

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#19
ssk

ssk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.05.2003
adopt un catelus ciobanesc german, sau corcitura de german. sa aibe ceva de lupusor in el.  stau la apartament, jud. buzau, program flexibil, iubesc animalele , in special cateii.  (sunt dinamovist). motivul adoptiei. prietena (viitoarea sotie)  s-a mutat cu mine. la parintii are un boxer in varsta de 7 ani.  acum ii duce lipsa . nici pe cel al socrilor nu-l pot lua aici, din mai multe motive. sta la casa si s-a invatat sa aibe toata curtea la dispozitie, si chiar si asa, nici ai ei nu ar vrea sa se desparta de el.

PM pentur orice animalut care este german, sau corcitura de german.    0745153387 - SMS, tel orice. Multumesc.

PS: fac deplasarea in alta localitate pentru adoptie.

Edited by ssk, 06 April 2009 - 17:08.


#20
ssk

ssk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.05.2003
multumesc am rezolvat.


:D   catelul o sa fie trimis prin e-mail. :P

Edited by ssk, 30 April 2009 - 09:30.


#21
alinutzaa_88

alinutzaa_88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.05.2009
As vrea tare mult sa adopt sau sa si cumpar un puisor de buldog englez...dar nu-mi permit sa dau 20 mil pe el desi imi place enorm...mai am un teckel superb si mi-as mai dori un buldog englez...imi puteti zice niste pareri?va multumesc!!

#22
elenyki

elenyki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.03.2007
Buna ziua. Donez ciobanesc german de talie mare (chiar foarte mare) in varsta de 6 ani, foarte cuminte numai ca e invatat sa stea in curte. Din pacate plecam din tara si nu putem sa il luam cu noi. Ma puteti contacta la tel 0729.43.66.52 sau pe email la [email protected].

#23
vulpitza2004

vulpitza2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.09.2008

 bubalus, on 6th April 2009, 15:27, said:

:coolspeak: e vechi postul...dar acum l-am vazut....
nici eu nu stiu "WTF is wrong" cu oamenii astia... chiar recent am primit o intrebare stupida dar cat se poate de serioasa de la un prieten apropiat... "o sa renuntati la caine cand o sa aveti copil...nu?".
pentru unii e o incompatibilitate imensa intre caine si copil.... cand ar trebui sa fie invers.


Copii crescuti impreuna cu un caine sunt mult mai sociabili si mai responsabili. Noi avem un boxer si un brac german. Speram cat de curand un bb, dar nici prin cap nu-mi trece sa dam catei. Si eu si sotul meu am crescut de mici cu animale in casa si nu am patit nimic (catei, papagali, pesti, iepuri, catei comunitari adusi de afara etc... orice se putea aduce in casa :) ). Din cate stiu (este posibil sa ma insel) parul de pisica ar fi ceva mai problematic.

Deci, oameni buni, nu renuntati la "copii" vostrii din motive puerile!

#24
cldm72

cldm72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.08.2009
Caut un  stapan iubitor de caini pentru amandoi….. un cocker alb de 1,5 ani si un lup Belgian negru cu alb de 7 luni…deocamdata locuim in apartament si datorita serviciului si scolii fiului meu de 12 ani nu ne putem permite sa-i tinem pe amandoi in casa singuri pentru o buna bucata de timp.
Am dori daca este cineva interesat sa-I donam pe amandoi avand in vedere ca sunt ca fratii...se inteleg extraordinar si nu as vrea sa-i despart. Se inteleg foarte bine cu copii.
Doritorul este de preferat sa aiba conditii, mai exact curte unde cei doi pot alerga si se pot juca in voie.
Postez pentru moment o poza din iarna cu cei doi catelusi.

Va rog sa-mi scrieti daca sunteti interesati.
Va multumesc,

Attached Files



#25
mihu30

mihu30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 09.07.2009

 cldm72, on 7th August 2009, 13:48, said:

Caut un  stapan iubitor de caini pentru amandoi….. un cocker alb de 1,5 ani si un lup Belgian negru cu alb de 7 luni…deocamdata locuim in apartament si datorita serviciului si scolii fiului meu de 12 ani nu ne putem permite sa-i tinem pe amandoi in casa singuri pentru o buna bucata de timp.
Am dori daca este cineva interesat sa-I donam pe amandoi avand in vedere ca sunt ca fratii...se inteleg extraordinar si nu as vrea sa-i despart. Se inteleg foarte bine cu copii.
Doritorul este de preferat sa aiba conditii, mai exact curte unde cei doi pot alerga si se pot juca in voie.
Postez pentru moment o poza din iarna cu cei doi catelusi.

Va rog sa-mi scrieti daca sunteti interesati.
Va multumesc,
Buna ziua , m-ar interesa decat lupul belgian , conditii am , stau la casa asa ca nu este nicio problema...

#26
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Tot ce pot sa sper e ca nu-i veti separa. Si asa socul despartirii de Dvs va fi intens, nu le mai creati inca unul. V-ati gandit foarte bine. Imi pare rau ca nu pot intra, din motive obiective, in discutie, sper sa aveti bafta.

#27
l3onard0

l3onard0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 08.06.2008
salut...imi doresc tare mult un catel bulldog englez,am postat aici ca ma gandesc ca din greseala intra cineva care ar putea sa ma ajute si pe mine cu un pui ceva.Imi place tare mult insa nu ma ajuta bugetul,de intretinut pot sa il intretin dar pretul lui este foarte mare si nu imi permit.daca are cineva pui si ma poate ajuta cu unu as fi tare recunoscator.sau un pret mai mic daca se poate.va multumesc .ma puteti contacta la id-ul de mess yo_leonard0 .

#28
booyyakka

booyyakka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.03.2009
salut ! o rugaminte am si eu daca cumva exista cineva care vrea sa doneze un rottweiler il rog sa ma contacteze.

#29
mydreams

mydreams

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.11.2009
Sal, Sunt din iasi si caut sa iau in adoptie un caine talie mare pentru curte.
Ciobanesc german metis etc....
0740631495

#30
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

 mydreams, on 25th November 2009, 11:52, said:

Sal, Sunt din iasi si caut sa iau in adoptie un caine talie mare pentru curte.
Ciobanesc german metis etc....
0740631495
Am găsit anunțul ăsta pe alt forum:

Quote

DAU GRATIS CORCITURA PUI DE LUP(MASCUL).ARE 6SAPTAMANI.DAU MANCARE PENTRU CATEI(GRANULE),PASTILA PENTRU DEPARAZITARE INTERNA SI PLICULETE DE MANCARE .

IL DAU PENTRU CA MA MUT IN GAZDA SI NU ACCEPTA ANIMALE IN CASA.

SI MI-E MILA SA-L LAS AFARA .

IL DAU CU CONDITIA CINE IL IA S AAIBA GRIJA DE EL.
E FOARTE FRUMOS SI DRAGALAS.

MA PUTETI CONTACTA LA NR DE TELEFON 0743309399


#31
ang3lrebel

ang3lrebel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.12.2009
As dori sa adopt un catelus de talie mica,de preferabil Yorkshire Terrier sau Bichon. :)
Daca aveti  un catelus din aceste rase ma puteti contacta la id-ul de messenger: ang3lrebel_1993.
Multumesc! :)

#32
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

 ang3lrebel, on 31st December 2009, 00:06, said:

As dori sa adopt un catelus de talie mica,de preferabil Yorkshire Terrier sau Bichon. :)
Daca aveti  un catelus din aceste rase ma puteti contacta la id-ul de messenger: ang3lrebel_1993.
Multumesc! :)
Nu cred ca ai prea multe sanse sa ti se ea un yorkshire gratis.


On: As dori si eu sa adopt un catelus de talie mica/medie de la ciuaua pana la coker s.a.m.d,varsta pana intr-un an. Imi doresc catelul pentru nasii mei(in varsta de aprox 60 de ani) carora tocmai le-a murit pechinezul(de batranete). Au suferit foarte mult dupa moartea cainelui si as vrea sa le fac cadou un nou catelus(si ei au zis ca isi doresc). Sunt mari iubitori de animale si sunt sigura ca vor fi niste stapani excelenti pentru noul catelus.

#33
raluka777

raluka777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.05.2010
:D :D

 irinuks89, on 7th April 2008, 02:31, said:

vrei caine de rasa pe gratis.. :rolleyes:
imi doresc un pui de cane corso daca cineva m-ar putea ajuta ar face o fapta buna si un catel fericit:)

 ssk, on 30th April 2009, 10:30, said:

multumesc am rezolvat.


:D   catelul o sa fie trimis prin e-mail. :P
buna daca m-ar putea ajuta cine va ,imi doresc enorm un puiut de cane corso,insa nu imi pemit s dau 20 de mil sa-l cumpar...dar pot sa-l intretin in conditii foarte bune..orice inf ar fi foarte utila

Edited by raluka777, 24 May 2010 - 19:12.


#34
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Donez femela rottweiller 4 ani in apropiere de Focsani-VN.
Raspunsuri doar prin PM,nu prea intru pe aici...

Edited by danghetau, 09 July 2010 - 08:04.


#35
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Nu mai e nevoie,s-a dat...

#36
Psych0Bitch

Psych0Bitch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2005
Am mare nevoie de ajutor pentru a gasi un stapan pentru un caine mascul, rasa seter irlandez care a fost abandonat la benzinaria LukOil din zona Timpuri Noi din Bucuresti

I-am pus numele de Luk.



Este un caine extrem de tandru,  frumos si sensibil, dar trece prin momente dificile. Are nevoie de un om care sa-l iubeasca si de un loc pe care sa il stie drept acasa.

In pofida faptului ca a fost abandonat inca are incredere in oameni si isi cauta stapanul.

Este un caine crescut probabil la curte, curat, educat- nu-si face nevoile in casa.

Va rog mult sa incercam sa-i mai oferim o sansa la viata. Pe strada nu are nici o sansa  sa supravietuiasca.

Ma puteti contacta la tel: 0742.062.176


Attached File  image001.jpg   82.73K   84 downloads

Attached File  image002.jpg   80.7K   56 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate