Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Donatii/Adoptii Caini de Rasa

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
(stiu ca mai e un thread, dar e plin de maidanezi, so)

In caz ca vrei sa donezi un pui/caine de rasa (mascul, femela) scrie aici...


(desigur, cainii de rasa se vand foarte usor, dar daca dintr-un motiv ori altul tu vrei sa-i dai gratis = gen vrei sa-l dai cuiva la curte, te muti in alt AP/oras, emigrezi, etc // chiar ma intreba acum ceva vreme un junior de pe forum daca vreau un caine de rasa pe gratis - dar s-a dat pana la urma  :huh:  )

de asemenea, se accepta si cereri de oferta. gen (in cazul meu), caut

Quote

pui de labrador, mascul, sanatos (+parinti sanatosi), ideal 2-4 luni, eventual contra cost

nu vreau neparat din familii von, der, etc :D dar nici din aia incrusiati in spatele blocului :lol:

Edited by me_and_myself, 28 October 2009 - 19:52.


#2
irinuks89

irinuks89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 07.07.2007
vrei caine de rasa pe gratis.. :rolleyes:

#3
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
a sunat cam rautacios "plin de maidanezi" :rolleyes: .Daca iubesti un caine ii iubesti p toti,fie ei maidanezi sau smecheri de rasa :P

#4
vicmar

vicmar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 23.01.2008
GRATUIT Donez o splendoare de catelusa chiuaua (aproximativ 1,5-2 ani) numai unui iubitor de animale din Bucuresti care sa aiba grija de ea.E blanda, mananca orice, e foarte receptiva, stie sa multumeasca. Am gasit-o pe strada, as vrea sa o opresc dar deja am un catel si nu-mi da voie familia sa o tin. :helpsmilie:  tel: 0765446664;

#5
irinuks89

irinuks89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 07.07.2007
Ma indoiesc ca este chiuuaua :nonobad:
Cred ca locul postului tau este ceva mai sus.. nu la acest topic

#6
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
ofer unor iubitori de caini cocker spaniel auriu in varsta de 4 ani, de preferat care sa stea la curte. singura conditie e sa fie din jud vrancea, sa il pot vedea. mi-e greu sa ma despart de el, dar sotia urmeaza sa nasca si nu il pot tine in casa. e crescut in apartament, destul de educat, dar foarte neastamparat.
detalii: 0723307184 sau [email protected]

#7
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
vreau un pui de husky siberian, chiar si contra cost!
0745678887

#8
irinuks89

irinuks89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 07.07.2007
Cauta pe google canisele Wild Look, Wolf Point, Silverlight, Yukon Tanana -ai de unde alege ;)

#9
hell_vs_heaven_15

hell_vs_heaven_15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.05.2008
Ofer spre adoptie 2 femele Ciobanesc German (necorcite): 1. Hell [9 ani, carnet de sanatate, vaccinuri si deparazitari la zi, perfect sanatoasa, f loiala, IDEAL caine de paza & aparare, doar pt. un iubitor al rasei cu experienta!] si 2.Hera [10ani, deparazitata la zi, perfect sanatoasa, fff blanda & iubitoare, iubeste copiii, f jucausa, caine de paza]. Ambele au fost adoptate de pe strada (in urma cu 1 an) si ingrijite de mine, dar concesiunea asupra locului unde le tineam este pe sfarsite si nu am alt loc unde sa le duc, iar sa ajunga pe strada, ar fi pacat...  

Poate cunoasteti pe cineva care ar fi interesat, deoarece sunt catele prea inteligente si devotate ca sa ajunga la hingheri...
Pt. poze, trimiteti un e-mail la [email protected] . Sunt din Iasi

P.S. Ambele stiu sa mearga civilizat in masina, pe bancheta din spate.  :D

#10
devill_bones

devill_bones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.02.2006

 hell_vs_heaven_15, on May 8 2008, 14:59, said:

Ofer spre adoptie 2 femele Ciobanesc German (necorcite): 1. Hell [9 ani, carnet de sanatate, vaccinuri si deparazitari la zi, perfect sanatoasa, f loiala, IDEAL caine de paza & aparare, doar pt. un iubitor al rasei cu experienta!] si 2.Hera [10ani, deparazitata la zi, perfect sanatoasa, fff blanda & iubitoare, iubeste copiii, f jucausa, caine de paza]. Ambele au fost adoptate de pe strada (in urma cu 1 an) si ingrijite de mine, dar concesiunea asupra locului unde le tineam este pe sfarsite si nu am alt loc unde sa le duc, iar sa ajunga pe strada, ar fi pacat...  

Poate cunoasteti pe cineva care ar fi interesat, deoarece sunt catele prea inteligente si devotate ca sa ajunga la hingheri...
Pt. poze, trimiteti un e-mail la [email protected] . Sunt din Iasi

P.S. Ambele stiu sa mearga civilizat in masina, pe bancheta din spate.  :D


du-le la daisy hope, ei iti pot gasi pe cineva pt ele sau mergi cu ele sambata in parcul obor unde se organizeaza in fiecare saptamana adoptii

#11
unik_patty

unik_patty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.09.2008
cumpar puiutz yorkshire terrier.....contra cost undeva in judetul timis sau prin apropiere  :D

#12
dorina_adriana

dorina_adriana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.09.2008
Buna ziua
Ma numesc Rosu Dorina si stau in sectorul 6 langa statia Orsova a tranvaiului 41
Ma adresez dumneavoastra deoarece am gasit o cateluse (varsta de 3 luni) de rasa ciobanesc german (caine lup) in data de 03.09.2008
Am mai vazut-o si inainte cu o zi, tinandu-se dupa un baiat de 18 respectiv 19 ani si mi-a dat impresia ca este a lui,dar dimineata cand am ajuns in statie am gasit-o acolo.In cazul in care cineva o recunoaste va rog sa ma apelati la numarul de telefon : 0727 310 928 sau 031 407 1423 - fam. Rosu
I-am facut baita,am dus-o la cabinetul medical, i-am facut vaccinul si am deparazitat-o intern si extern .Catelusa este foarte cumintica si jucause.
Daca doreste cineva sa o adopte va rog sa ma sunati.Multumesc  P.S. NU DORESC NICI UN BAN PE EA,VREAU DOAR SA FIE FERICITA!!!

Attached Files



#13
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
doamne ce ingeras....daca as avea cum as lua-o imediat  :rolleyes:

#14
peterbald

peterbald

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.06.2008

 SILE802002, on Apr 21 2008, 12:40, said:

mi-e greu sa ma despart de el, dar sotia urmeaza sa nasca si nu il pot tine in casa.


Cand vad anunturi din astea,  ma apuca dracii. Cand l-ati luat acum 4 ani nu stiati ca vreti sa faceti si un copil? Si daca naste sotia ta, ce? Nu il mai puteti tine? Sau credeti ca o sa va manance copilul? Pacat de saracele animale ca ajung pe mana unor astfel de oameni.

Edited by peterbald, 01 October 2008 - 10:02.


#15
providra

providra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.12.2008
am avut si eu un ciobanesc german...l`am luat la varsta de 6 saptamani,era kt o palma...mama era de la politia de frontiera iar tatal de la politie politie...l`am luat dar q riscul sa nu fie ciobanesc pur...toti radeau de me k mi`am qmparat o corcitura iar pe la 2 luni si`a ridikt urechile,am ramas uimit....la 4 luni executa comenzile: sezi,culcat,asteapta,paza...era foarte foarte destept...vb q el si park intelegea tot...la 4 luni era pana la genunchi...era un super ktel...din kuza unui tehnician veterinar,din kuza unui prostalan de tehnician l`am pierdut...vaccinurile nu au fost faqte la timp,mi`a dat date gresite da vaccinare si...restul va imaginati :((...in 2 zile de la imbolnavire, l`am pierdut....:((...de aceea rog pe cineva kre are ciobanesc german, rasa pura, sa ma ajute...ori donat,ori contra-cost...va rog...:((

Attached Files



#16
analissa

analissa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.04.2009
adopt caine westie su bichon deoarece parintii nu-si permit sa-mi cumpere unul.

#17
tifffy

tifffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 30.10.2008

 analissa, on Apr 5 2009, 15:04, said:

adopt caine westie su bichon deoarece parintii nu-si permit sa-mi cumpere unul.
nu vreau să fiu rea, dar dacă nu își permit să îți cumpere, oare cum o să vă permiteți să aveți grijă de el???  hrana nu este f ieftină, plus că necesită produse de îngrijire. ți-ai ales 2 rase f pretențioase care cer toaletare zilnică.  în plus, vizitele la veterinar. vă puteți gândi și la asta înainte să achiziționați un câine.

#18
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

 peterbald, on Oct 1 2008, 10:02, said:

Cand vad anunturi din astea,  ma apuca dracii. Cand l-ati luat acum 4 ani nu stiati ca vreti sa faceti si un copil? Si daca naste sotia ta, ce? Nu il mai puteti tine? Sau credeti ca o sa va manance copilul? Pacat de saracele animale ca ajung pe mana unor astfel de oameni.
:coolspeak: e vechi postul...dar acum l-am vazut....
nici eu nu stiu "WTF is wrong" cu oamenii astia... chiar recent am primit o intrebare stupida dar cat se poate de serioasa de la un prieten apropiat... "o sa renuntati la caine cand o sa aveti copil...nu?".
pentru unii e o incompatibilitate imensa intre caine si copil.... cand ar trebui sa fie invers.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate