Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

User Cu Numele Calculatorului Meu

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
AnkAnk

AnkAnk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.07.2004
buna!
am si eu o intrebare. dar intai sa explic despre ce e vorba.
am o mica retea(3 calc.+1 calc. router, pentru internet). routerul are ca so linux RH9. la un moment dat am scanat reteaua (de vreo cateva ori, nu in aceeasi zi, ci la cateva zile interval) ca sa vad cine este in retea la momentu' respectiv. am observat ca unul dintre calculatoarele din retea avea ca user numele router-ului meu. mi s-a parut ciudat dar in sfarsit....
la cateva zile am schimbat hostname-ul router-ului(nu mai stiu de ce) si apoi, dupa ceva timp (cateva zile, cred, nu imi mai aduc aminte pt ca nu s-au petrecut f. recent lucrurile), am scanat iar reteaua. uitasem de chestia cu user-ul. surpriza. omu' avea iar ca user numele router-ului. problema a fost ca la un moment dat mi-a fost sters un folder la care nu aveam acces decat ca root.
nu aveam firewall. (nu stiu decat f. putine lucruri despre linux si aproape la fel de putine despre retele...).
acum intrebarea: e posibil sa fii intrat acea pers. in sistemul meu si sa fii sters folderul?

va rog mult dc poate cineva sa-mi raspunda! e important pt ca respectivu' si-asa nu plateste la timp si as vrea sa-l scot din retea.(desi securitatea nu mai e o problema acum)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate