Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

eroare e5 canon mp 160

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
dany ely

dany ely

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.11.2005
Cine stie cum se rezolva cu eroarea asta e5?Am incercat deja toate solutiile gasite pe net,toateee.N merge nimic,nici cu mp tool,ip 1600 si altele.Cum se rezolva asta pana la urma?Stie cineva?ca am innebunit deja.Va multumesc

#2
jack_daniels6996

jack_daniels6996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 23.06.2005

 dany ely, on Mar 27 2008, 12:57, said:

Cine stie cum se rezolva cu eroarea asta e5?Am incercat deja toate solutiile gasite pe net,toateee.N merge nimic,nici cu mp tool,ip 1600 si altele.Cum se rezolva asta pana la urma?Stie cineva?ca am innebunit deja.Va multumesc
Se rezolva simplu ... => inlocuind cartusele de cerneala cu unele originale Canon: PG40, CL41 , PG50, CL51. Cost final intre 130 ron (varianta PG40, CL41) si 170ron (varianta PG50, CL51).

#3
dany ely

dany ely

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.11.2005

 jack_daniels6996, on Mar 27 2008, 13:36, said:

Se rezolva simplu ... => inlocuind cartusele de cerneala cu unele originale Canon: PG40, CL41 , PG50, CL51. Cost final intre 130 ron (varianta PG40, CL41) si 170ron (varianta PG50, CL51).


O sa duc totusi imprimanta la service ca e inca in garantie.Ce ziceti se mai poate rezolva?

#4
jack_daniels6996

jack_daniels6996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 23.06.2005

 dany ely, on Mar 28 2008, 13:14, said:

O sa duc totusi imprimanta la service ca e inca in garantie.Ce ziceti se mai poate rezolva?

Se pare ca nu m-am facut inteles la postul anterior.
Singura solutie la ''E5 blinking''  este : inlocuirea cartuselor de cerneala cu niste cartuse Canon noi.
Modalitatea de a pacalii chipul din cartusele Canon modele PG si CL este una singura: ne unim mai multi nefericiti posesori ai acestui tip de imprimanta (MP150, Mp160, etc) punem mana de la mana sa cumparam o pereche de cartuse noi Canon si apoi fiecare participant va pune monta cartusele in imprimanta fara sa listeze nimic, (eventual un autotest) pentru a reseta chipul. Apoi punem cartusele noastre refill-uite in imprimanta fara nici o problema. Cine va pastra cartusele cumparate (cele noi originale) se poate discuta... (tragere la sorti, cine e mai tanar, cine are ochi albastri, cine e fan Adi de Vito, etc...criteriile de selectie pot fi gasite o multime).

#5
ciurulica

ciurulica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.03.2008
Aceeasi problema:eroare e5 la o canon MP160...La fel,am cautat pe net solutii,fara vreun rezultat concret...Aceasta sa fie oare rezolvarea?Alta serie de cartuse de fiecare data cand face asta,over and over again?(caci presupun ca daca s-a intamplat odata,se mai poate repeta,nu?)Daca da,si sper din tot sufletul sa nu fie asa,pare mai rentabil sa schimb imprimanta,avand in vedere ca un cartus canon alb-negru si unul color costa cat jumatate de canon MP160...Revin,deci:alta solutie nu exista?

#6
jack_daniels6996

jack_daniels6996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 23.06.2005

 ciurulica, on Mar 29 2008, 20:59, said:

Aceeasi problema:eroare e5 la o canon MP160...La fel,am cautat pe net solutii,fara vreun rezultat concret...Aceasta sa fie oare rezolvarea?Alta serie de cartuse de fiecare data cand face asta,over and over again?(caci presupun ca daca s-a intamplat odata,se mai poate repeta,nu?)Daca da,si sper din tot sufletul sa nu fie asa,pare mai rentabil sa schimb imprimanta,avand in vedere ca un cartus canon alb-negru si unul color costa cat jumatate de canon MP160...Revin,deci:alta solutie nu exista?
Ar mai fi solutia de a-ti contoriza tu singur nr de pagini pe care le-ai tiparit, apoi cand te-ai apropiat de limita maxima de pagini care pot fi tiparite in functie de cartusul pe care-l ai sa-ti faci refill la cartus/cartuse,in orice caz inainte de a se aprinte semnalul '' ! '' de culoare galbena pentru unul sau altul dintre cartuse. In momentul in care s-a aprins '' ! '' esti fiul ploii pentru ca te lasa sa mai tiparesti cateva pagini si apoi cu toate ca ai cartusul plin in urma unui refill va da eroare ca si cand cartusul/cartusele sunt goale (celebra eroare ''E5"). Magaria cea mare este ca nu mai poti faci nici macar scanare operatie care nu are nici o legatura cu cartusele de cerneala.

#7
gstblack

gstblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.05.2005
azi imi face si mie probleme canon'ul MP160,  imi da eroare e2..ce trebuie sa fac sa cumpar cartusuri originale? ms anticipat

si imi si palpaie beculetzul de la B si trage hartia si o blocheaza la jumatate.ca nu ii mai pot face nimic ,decat sa o scot eu cu forta din imprimanta...am citit ca eroare e de la paper out..dar de ce o blocheaza.Inca ceva beculetzul b sau C palpaie cand nu vede un tush dar sunt rencarcate nefolosite.. :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate