Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Arte HD

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
claudyu-xp

claudyu-xp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 03.11.2012
Despre ce e programul ARTE?

#38
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
E o chestie cu jazz, muzica clasica, bluess si pop-rock cantate de un soi de manelisti (cica) celebri ... oricum neinteresant atat timp cat nu i-am vazut pe Carmen Serban, Denisa, Guta si Salam ci doar niste copii palide - Angela Gheorghiu, Katie Melua, Bocelli, Carerras .......

#39
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
erkcor, faptul ca esti ignorant nu cred ca te crediteaza sa-i dezinformezi si pe altii.

arte este un post cultural francez cu documentare excelente despre oameni, indeletniciri si viata in general, moda, muzica, arta, uneori si dezbateri sociale si politice.
Un post ff bun pt cei care inteleg franceza.
Il aveam acum 10 ani pe analogic, in partaj cu Cinquieme.

Edited by pykko, 14 November 2012 - 12:23.


#40
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
Posted Image Posted Image
Ignorantul de mine!

Eram un pic ironic mai sus, stimate coleg, atata tot!

Edited by erkcor, 14 November 2012 - 12:33.


#41
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Priceput-am :)

#42
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Mi-a venit o idee geniala :lol:
Ce-ar fi sa relanseze TVR Cultural cu preluarea subtitratat a emisiunilor de pe arte?
Vorba aia...avem precedentul creat :P

#43
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,474
  • Înscris: 16.12.2006
Chiar ca geniala. Sa faca un parteneriat si cu Arte si TVR Cultural sa retransmita Arte :D

#44
rremus

rremus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 03.10.2006

 erkcor, on 14 noiembrie 2012 - 12:16, said:

E o chestie cu jazz, muzica clasica, bluess si pop-rock cantate de un soi de manelisti (cica) celebri ... oricum neinteresant atat timp cat nu i-am vazut pe Carmen Serban, Denisa, Guta si Salam ci doar niste copii palide - Angela Gheorghiu, Katie Melua, Bocelli, Carerras .......

:)

#45
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 04.04.2005
Din partea mea, si OTV poate deveni afiliatul romanesc al CNN... O sa avem in grila numai statii proprii si afiliati. Nimic din originalele de odinioara.

#46
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Otv afiliat cu CNN? :lol: Esti glumet rau...

Edited by pykko, 15 November 2012 - 19:21.


#47
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Postul e bun dar e pe o nisa  foarte mica elitista !Sa nu fim ipocriti acum pentru ca nu poti    sa ceri majoritatii telespectatorilor din tara sa se uite la acest post !Nici in Franta oamenii nu se dau in vant dupa acest post pentru ca acolo lumea se uita la : TF 1 , France 2  ,   M6,Canal + !

#48
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
Salutare.... Ridic acest topic din uitare pentru ca nu merita sa se umple de praf in arhiva SPPosted Image . Observ ca e deschis in 2008... iar ultimul post e in 2012... Deci e un ciclu de patru ani in care trebuie inviat, iar acum sintem in 2016.

Asadar, i-a mai trecut cuiva pe la urechi (ochi) ceva despre ideea lansarii Arte la noi? E vreo sansa in viata asta sa-l vedem in Romanica la operatorii nostriPosted Image ? Eu in ultima perioada am devenit un mare amator de TV5, iar Arte ar fi cireasa de pe tort.Posted Image

#49
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Il ai din 2014, inceputul anului la UPC. Si hai sa-ti zic si cireasa de pe tort, e in HD, cu sunet Dolby Digital in germana si franceza.

Ca posturi frantuzesti mai ai si Mezzo, Mezzo Live HD, Trace Urban HD, Trace Sport Stars HD, MyZen HD, France 24 (FR), TV5 Monde (asta e obligatoriu).

Edited by queron, 27 October 2016 - 22:29.


#50
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 24.05.2014

 queron, on 27 octombrie 2016 - 22:23, said:

Il ai din 2014, inceputul anului la UPC. Si hai sa-ti zic si cireasa de pe tort, e in HD, cu sunet Dolby Digital in germana si franceza.

Ca posturi frantuzesti mai ai si Mezzo, Mezzo Live HD, Trace Urban HD, Trace Sport Stars HD, MyZen HD, France 24 (FR), TV5 Monde (asta e obligatoriu).
Poate colegul se refera la un canal Arte TV made in România!(exact cum a procedat Kanal D Turcia lansând o varianta ptr.România)!

Edited by mediasettv, 27 October 2016 - 22:47.


#51
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Nici nu au de gând să-l localizeze :)
Au lansat însă conținut subtitrat în engleză și spaniolă dar numai online http://www.broadband...sh-and-spanish/
Colegul dacă nu are acces la UPC îl poate recepționa gratuit de pe Astra sau Hot Bird în HD http://en.kingofsat....e hd&Submit=Zap

#52
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004
Oameni buni: Arte GEIE este un canal cultural public (franco-german) nou-profit infiintat in 1992, care "trăiește" din taxa radio tv plătită de contribuabilii din Franța si Germania.

In afara catorva parteneriate incheiate cu televiziunile PUBLICE din Spania, Belgia (exista o varianta recenta belgiana in franceza) Polonia si Cehia, canalul Arte nu e interesat de piața decat in măsura in care Comisia Europeană poate finanta canalul TV pentru a-si dezvolta vocatia culturală europeană.

Pentru "a intra" in Romania cu o varianta subtitrata, trebuie ca Televiziunea Publica din Dorobanti sa devină partenera (sa finanteze) sau... eventual Bruxellul sa dea banul pentru subtitrarea in limba romana.  Ar fi o idee buna.

http://www.arte.tv/a...tvguide&share=1

Eu as fi propus in schimb Budapestei, după modelul franco-german, crearea unei televiziuni romano-ungare gen Arte cu sediul chiar la frontiera (Oradea spre exemplu), prin care istoria, cultura, societățile celor doua tari sa fie tratate in mod comun de o redacție culturala romano-maghiara.

Edited by RMC Info, 28 October 2016 - 13:23.


#53
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 24.05.2014
ARTE trebuie sa devina un canal tv "obligatoriu la retransmisie" in Romania, dupa modelul TV5 Monde Europe!Calitatea acestui post tv nu trebuie neglijata de nicio companie de televiziune prin cablu/IPTV/DTH din Romania!
P.S. Bine ar fi ca RDS sa-i acorde acestui canal "MERITUL CARE I SE CUVINE" si sa-l includă in grila!

#54
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Costa Posted Image

Sa vezi ce imagine are Arte HD la UPC, cat de clar se vede si chiar ai ce sa vezi.. postul asta nu are cum sa fie pe gratis.

Are chiar si subtitrare in franceza, inafara de sunet Dolby Digital.. postul e premium.

Edited by queron, 28 October 2016 - 12:50.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate