Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

Slackware si Takedown

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ViRaveNuS

ViRaveNuS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.03.2007
Sal'tare la toti! Am vazut recent filmul "Takedown" inspirat in mare parte din faptele lui Kevin Mitnick. Vreau sa va intreb cei care lucrati pe Slackware si care va pricepeti mai mult daca e chiar posibil asa ceva! Sa ai control asupra oricarei banci si sa iei orice ban vrei tu din toata lumea sa controlezi "viata" unor oameni etc! E posibil? Intreb...curiozitate sper sa nu va suparati ! Ms!

#2
novace

novace

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 08.07.2007
Nu ! ( cel putin tu )

Apropo , cei care folosesc distributia de linux Slackware nu sunt guru/experti in securitate sau cum vrei tu sa ii numesti :)/

Edited by novace, 17 March 2008 - 19:33.


#3
blu3lion

blu3lion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 08.07.2007
Cel putin in Romania nu prea ai ce sa controlezi prin calculator :(

#4
Fratello_2007

Fratello_2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,255
  • Înscris: 04.11.2007
Nu, nu poti.
Cei care folosesc Slackware nu sunt guru sau experti in securitate dar clar sunt deasupra multora vorbind de nivelul de cunostiinte.
Daca vrei sa inveti sa folosesti o distributie Linux anunta-ne, in rest numai bine.

#5
bigguy82

bigguy82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 15.06.2004

View PostViRaveNuS, on Mar 17 2008, 18:52, said:

Sal'tare la toti! Am vazut recent filmul "Takedown" inspirat in mare parte din faptele lui Kevin Mitnick. Vreau sa va intreb cei care lucrati pe Slackware si care va pricepeti mai mult daca e chiar posibil asa ceva! Sa ai control asupra oricarei banci si sa iei orice ban vrei tu din toata lumea sa controlezi "viata" unor oameni etc! E posibil? Intreb...curiozitate sper sa nu va suparati ! Ms!
Pentru asta ai nevoie de LFS :))

#6
Fratello_2007

Fratello_2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,255
  • Înscris: 04.11.2007
Da ai dreptate bigguy82, are nevoie de LFS.  :)

#7
ViRaveNuS

ViRaveNuS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.03.2007
Nuuuu nu e de asta ....m-ati inteles gresit... ce lfs...ce "cel putin tu" ... am avut linux vreo 4-5 luni in care am fost multumit de el (debian pclinuxos mandriva ubuntu) ... aici m-am referit doar la filmul ala ... ce face kevin mitnick si daca cititi pe gogle ce scrie despre el presupun ca facea ce facea de pe linux si nu de pe xp ... in fine... am intrebat doar daca e posibil asa ceva sa "controlezi totul"  banci ... telefoane...este posibil ?

#8
bigguy82

bigguy82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 15.06.2004

View PostViRaveNuS, on Mar 18 2008, 20:38, said:

Nuuuu nu e de asta ....m-ati inteles gresit... ce lfs...ce "cel putin tu" ... am avut linux vreo 4-5 luni in care am fost multumit de el (debian pclinuxos mandriva ubuntu) ... aici m-am referit doar la filmul ala ... ce face kevin mitnick si daca cititi pe gogle ce scrie despre el presupun ca facea ce facea de pe linux si nu de pe xp ... in fine... am intrebat doar daca e posibil asa ceva sa "controlezi totul"  banci ... telefoane...este posibil ?
De ce reduci totul la linux si XP ?
Replicile pe care le primesti sunt datorate de modul in care ai pus intrebarea  (si desigur...asta nu-i prima data).

#9
ViRaveNuS

ViRaveNuS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.03.2007
M-am lamurit ... Ms pt reply!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate