Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Traseu Brasov - Cabana Padina (aprox. 1600 m alt)

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
Am fost acum 1 saptamana intr-un weekend la Cabana Padina din M-tii Bucegi. Traseul a fost urmatorul : Brasov - Sinaia - Glod - Moroeni (DN71 - Drumul spre targoviste din sinaia), Sanatoriul Moroeni, apoi drum forestier rupt de tot inca aprox. 30 km.
Traseul este de evitat cu masina mica iarna, si cand spun iarna ma refer din octombrie pana in aprilie-mai). Eu am fost cu Dacia mea, si cu inca cativa prieteni cu Matiz, Toyota Celica('86), Logan, Seat Ibiza si Nissan Terrano II.

Pana la sanatoriul Moroeni totul a fost ok...a inceput urcarea, eram 4 persoane in masina, plus portbagajul plin de bagaje...dupa 1 km, a inceput sa fiarba motorul, opream din 500 in 500 de metrii pana mi-a venit ideea geniala sa scot termostatul...fara lanturi si o masina cat de cat mai inalta, drumul este un adevarat iad. erau santuri in zapada, facute de 4X4, normal ca am ramas suspendati toti inafara de cel cu Nissanul. lanturile si-au facut treaba 75%, iar restul forta umana din spate.
normal ca ne-a prins si noaptea, farurile mele clipeau, din ce cauza nu stiu, dar parca era posedata masina, am ramas si fara tobe,si ca mai bine de atat nu se putea a inceput si o ninsoare cu ceata...
deci trageti concluziiile...evitati drumul iarna cu masini mici, iar vara plecati cat puteti de repede si de dimimineata daca vreti sa mergeti in zona aia. cei care au mai fost, stiu despre ce vorbesc.
  B) . v-am pupat.!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate