Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Tragi degeaba ?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 06.07.2005
Si pe mine ma bufneste rasul  :D :D :D  

"primele luni(3-4 luni) sa nu iei nimic si sa mananci cand ti'e foame nu cum zice'au alti"

"io mi'am hranit organismul din mancare naturala" - Ia vezi tu cat de naturala e carnea aia de o iei tu din supermarket

"fumez si nu numai tutun " si crescu Harap-Alb in 4 luni cat altii in 2...

Aia cu deformatu muschilor trebuie gravata in piatra...

#38
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

View PostaWp_viTal, on Mar 9 2008, 01:23, said:

1--- Sa zicem ca de maine ne apucam de sala ,fara a lua nici un supliment ! Dupa 1-2 luni ce observam la masa musculara ?
2--- Ne apucam de sala si lom proteine si creatine , dupa 1-2 luni ce observam ?
3--- Cam cat la % maresc/grabesc proteine/creatinele cresterea in masa musculara ?
4--- Fara suplimente tragi degeaba ?
5--- Ce trebuie sa mancam mai des ! Ma refer la ceva acesibil tuturor , nu " frunze de palimer sau piept de crocodil "
6--- Daca tragi pana la epuizare ai rezolvat ceva ?
7--- Cate mese pe zi sunt ok ?
8--- Cat timp stam la sala ?
9--- Trebuie sa evitam steroizi si toate cele ?
10--- Conteaza daca bem cola , sucuri in general ?
Ma bag sa raspund ca unu' care a uitat numele lui Nasser. :)
1 - dupa 1-2 luni poti observa o sadere de volum (poate si de greutate) daca esti gras. Daca esti slab, muschii incep "sa se vada". Cam asta e efectul dupa 1-2 luni de antrenament SERIOS.  Si da, tipul genetic conteaza.
2 - observam efectele de la punctul 1, cu deosebirea ca, daca esti gras si mananci "proteine" din prima luna e posibil sa te ingrasi in plus = corpul nu are timp intr-o luna sa se adapteze. (faci raportul total al caloriilor de ieri versus azi cand ai intrat in sala dar bagi si proteine cat inca doua pranzuri... am fost explicit?).
3 - nu stiu
4 - daca urmaresti sa arati mai armonios si mai frumos, NU tragi degeaba. Grecii si Romanii nu foloseau suplimente, si totusi aratau super (vezi sculpturile). :-)
5 - fasolele am inteles ca sunt destul de ok, carne la greu, in general alimente cu continut mare de proteine.
6 - cauta pe net "supraantrenament": http://www.doctor.in.../supraantr.html   dar multi cred ca se supraantreneaza chiar si atunci cand fac un antrenament corect. Ia asta in calcul.
7 - cand ti-e foame mananci. cred ca e singura regula.  Mie personal, daca manac fara sa-mi fie foame mi se face greata.
8 - daca ai serviciu, cred ca 45-50 de minute (maxim o ora) sunt suficiente pentru un antrenament corect si complet. Cauta pe net tipurile de antrenamente dezvoltate de Mike Mentzer (omul care a spus: daca stai in sala mai mult de 45 de minute inseamna ca nu ai lucrat greu - nu ar trebui sa mai ai energie dupa 45 de minute de antrenament serios)
9 - nu, trebuie sa luam cati mai multi steriozi, se recomanda aia fabricati pentru cai....  :) CUM SA FIE SANATOS MA!!!???? Ce intrebare!
10 - conteaza daca vrei sa slabesti. Totusi nu cred ca sucul natural de portocale (fra zahar adaugat) poate face rau. Si, cand revista Culturism era verde, scria acolo ca hidratarea este musai necesara: mai bine bei cola decat deloc (se observase ca unii culturisti beau mai multa apa daca aceasta avea o aroma placuta).

Cam atat am avut eu de spus. ;)


P.S.: daca ai mai putin de 25 de ani, baga PULLOVER: http://www.monkeysee...mbbell-pullover
Te ajuta sa-ti dezvolti cutia toracica (oasele). Vei avea umeri mai largi... :)
Ma compar cu prietenii mei cu care mergeam la sala si trebuie sa spun ca eu si Gabi (unul din ei) avem cutia toracica mai mare decat ceilalti - faceam pullover SERIOS la fiecare antrenament de piept.

si trebuie sa scriu asta ca unul care e patit: iti trebuie NEAPARAT un partener de antrenament cu care sa-ti mentii motivatia!!!

Edited by ciureanuc, 06 May 2009 - 17:26.


#39
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
depinde ciureanuc, eu unu trag cel mai bine singur. cand suntem 2-3 stam de vorba si facem pauzele prost. e bun daca e doar sa te ajute la ultimele repetari. fara suplimente tragi ok 1-3 luni dupa tre sa bagi ceva ca de mancat nu se poate cat iti trebuie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate