Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

The Sopranos (1999 - 2007)

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Pacat ca sa terminat    :(  (nici nu cred ca se mai poate spune altceva)

#20
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Nici eu nu vreau sa spun prea multe, ca-s degeaba. Intr-un cuvant, serialul e: uimitor. Am ajuns la concluzia asta dupa ce am vazut de-abia 17 episoade. More to come. :D

#21
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Apropo, cele mai tari seriale vazute de mine, toate sunt produse de HBO : Sopranos, Deadwood, Oz, The Wire, Curb Your Enthusiasm, Entourage... Pe alte canale, care nu permit limbajul folosit, nu ar avea nici un succes povestile astea.

#22
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View Postherlino, on Sep 16 2008, 12:52, said:

Apropo, cele mai tari seriale vazute de mine, toate sunt produse de HBO : Sopranos, Deadwood, Oz, The Wire, Curb Your Enthusiasm, Entourage... Pe alte canale, care nu permit limbajul folosit, nu ar avea nici un succes povestile astea.
Cred ca cuvantul "f-u-c-k" predomina in proportie de 50%. :lol:


Am ajuns la sezonul 2, ep. 11. Lucrurile s-au complicat destul de mult. Au aparut cateva personaje noi(sora lu` Tony, Richie) cativa au mai disparut (aia 2 care au incercat sa-l ucida pe Chris), pana acum. Si ca tot am zis de Chris, vreau sa mai mentionez ca e personajul meu preferat. Categoric, Pauli, Silvio, Pussy si mai ales Tony joaca foarte bine, dar Chris, hmm, e tare de tot. :)

Edited by Andreas1, 16 September 2008 - 22:55.


#23
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
Si inca ceva: nu va uitati la Sopranos pe stomacul gol. :)

#24
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007
Astăzi, James Gandolfini, actorul care l-a interpetat pe Tony Soprano, împlinește 47 de ani. La mulți ani!

#25
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Sa nu mai zic de excelentele faze cu cuvintele spuse aiurea sau neintelegerile dintre interlocutori.Cand ii spunea Tony la Paulie in episodul cu rusul din padure, si din cauza legaturii proaste la telefon, unul zicea ca rusul a fost la Ministerul de Interior si a omorat 16 ceceni, sau ceva de genul, iar alalalt intelege ca a fost "interior designer" si a omorat cehoslovaci.
Vedeti aici fazele absolut geniale : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yYexfzWjRDI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by herlino, 18 September 2008 - 10:19.


#26
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
Tari fazele cu Paulie, dar as mai fi pus macar alea cand "discuta" cu baietii noi care tundeau gazonul si cu mostenitorul firmei de salubrizare Barone. :ciocan:

#27
NT87

NT87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 31.08.2007
Pentru fanii intr-adevar recunoscatori am gasit aici 2 interviuri cu scenaristul si creatorul serialului, David Chase, ascultati cu atentie si reluati vizionarea pentru o aprofundare si o intelegere in adancime:
http://www.npr.org/t...toryId=10219304
http://www.npr.org/t...storyId=1741153

Pacat de Gandolfini, care probabil in viata lui n-o sa mai joace un personaj de talia lui Tony Soprano.

#28
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Inca nu am apucat de vazut serialul pana la capat.

Trebuia sa-l faca asa lung? :D

Am ajuns pana la sezonul 5, episodul 8. Am cam pierdut firul, dar sper sa am saptamana asta macar vreo 3 ore libere. Ca mi-e cam dor de Meadow. :lol:

#29
NT87

NT87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 31.08.2007
Nu e lung de loc, pacat ca nu continua.

#30
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,249
  • Înscris: 06.01.2009
Cred ca e cel mai bun serial din toate timpurile. E absolut fantastic cu cata naturalete este creat acest serial. Peste 95% din ce se intampla in film este realist. Acum il vizionez pt a 2-a oara, am ajuns la sez. 6, dar cred ca as putea sa il revad oricand daca timpu' mi-ar permite.

#31
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Nici pana in ziua de astazi nu am reusit sa trec de sezonul 5 episodul 8. :(

Ma tem ca dupa ce o sa reiau vizionarea de la ultimul episod vazut o sa mai am cateva lacune.

#32
turisticus

turisticus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 03.03.2009
Ma declar FAN inrait al serialului Sopranos. Genial.
Am ajuns la sezonul 4 ep 7.

turisticus

#33
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
Singura chestie care nu prea mi-a plăcut la acest serial a fost finalul. Nu-mi plac finalurile care se termină brusc, lăsând în aer ultima fază. În rest, super :)

#34
ch0s3n

ch0s3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 26.12.2006
Intr-adevar formidabil serial. Nu stiu daca s-ar putea face ceva mai realist si mai captivant. Eu l-am terminat cred ca in maxim 3 saptamani, pur si simplu nu ma puteam abtine, vedeam episod dupa episod. Iar finalul e absolut GENIAL.

#35
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,249
  • Înscris: 06.01.2009

View PostMr.Jinx, on Mar 4 2009, 19:12, said:

Singura chestie care nu prea mi-a plăcut la acest serial a fost finalul. Nu-mi plac finalurile care se termină brusc, lăsând în aer ultima fază. În rest, super :)
finalul e oarecu  in pom. Iti lasa impresia ca l-au facut in asa fel incat sa poata fi continuat ulterior, dar se pare ca nu va mai fi cazul.

#36
ice187

ice187

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 14.07.2006
Tocmai am terminat si eu cele 6 sezoane... si vreau sa zic doar atat: o sa incep sa-l vad din nou.
As fi vrut chiar sa cumpar tot boxsetul , dar in Romania nu se gaseste decat sez6 :( .
Are cineva pe acasa toata seria in format DVD ?

Edited by ice187, 09 April 2009 - 21:29.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate