Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Muzica din Filmul Nea Marin Miliardar

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
Slypky

Slypky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 23.01.2007
cine ma ajuta si pe mine sa imi zica si mie cum se numesc melodiile din Filmul Nea Marin Miliardar.

Multumesc Anticipat !

#2
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Muzica reprezinta "dramatizarea" cartii "Razboiul lumilor" a lui H.G.Wells.
Vinovatul e Jeff Wayne's ( http://ro.wikipedia....r_of_the_Worlds )
Sau http://www.thewaroftheworlds.com/
Vezi ca si formatia U-96 a produs o versiune mai tehno.
Am melodia in alt PC. Parca avea cam 96MB..

Edited by Prien, 09 April 2008 - 23:43.


#3
mirceagxg

mirceagxg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.03.2009
La mijlocul filmului este scena "fierbinte" ce are loc in jurul piscinei hotelului. Actiunea este dublata sonor de un fragment de muzica instrumentala foarte potivita momentului. Stie cineva amanunte despre acest pasaj muzical ?

#4
marius9865

marius9865

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2009

View Postmirceagxg, on Mar 1 2009, 11:09, said:

La mijlocul filmului este scena "fierbinte" ce are loc in jurul piscinei hotelului. Actiunea este dublata sonor de un fragment de muzica instrumentala foarte potivita momentului. Stie cineva amanunte despre acest pasaj muzical ?


Sper ca tema sa mai fie de actualitate. Muzica instrumentala cautata este din anul 1976 si apartine regretatului Isaac Hayes (decedat 2008). Titlul se numeste "Disco Connection".

Marius.

#5
mirceagxg

mirceagxg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.03.2009

View Postmarius9865, on Mar 20 2009, 16:05, said:

Sper ca tema sa mai fie de actualitate. Muzica instrumentala cautata este din anul 1976 si apartine regretatului Isaac Hayes (decedat 2008). Titlul se numeste "Disco Connection".

Marius.


Multumesc Marius pentru informatii. De ceva vreme ma straduiam sa dezleg "misterul" (am cautat pe http://www.allmusic.com  pe genuri muzicale si apoi pe trupe/solisti), dar nu reuseam decat sa ma aproapii putin. Oricum cautarea n-a fost zadarnica, am descoperit si alte lucruri interesante.
Si inca ceva : vazand ca este prima ta postare pe acest site am ajuns la concluzia ca te-ai inscris special ca sa-mi poti raspunde. Este reconfortant sa constat ca in vremurile astea mai exista oameni dispusi sa ofere dezinteresat informatii unor necunoscuti. Multumesc !

Mircea

Edited by mirceagxg, 21 March 2009 - 14:32.


#6
marius9865

marius9865

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2009

View Postmirceagxg, on Mar 21 2009, 15:06, said:

Multumesc Marius pentru informatii. De ceva vreme ma straduiam sa dezleg "misterul" (am cautat pe http://www.allmusic.com  pe genuri muzicale si apoi pe trupe/solisti), dar nu reuseam decat sa ma aproapii putin. Oricum cautarea n-a fost zadarnica, am descoperit si alte lucruri interesante.
Si inca ceva : vazand ca este prima ta postare pe acest site am ajuns la concluzia ca te-ai inscris special ca sa-mi poti raspunde. Este reconfortant sa constat ca in vremurile astea mai exista oameni dispusi sa ofere dezinteresat informatii unor necunoscuti. Multumesc !

Mircea

Mircea, ma bucur daca ti-am putut fi de folos cu informatiile mele. Ai perfecta dreptate, m-am inscris la acest site special pentru a-ti putea raspunde, deoarece si eu am cautat ani la randul tot acelasi lucru si nu am gasit din pacate nimic. Dar "intamplarea" a facut ca aceasta melodie sa fie difuzata pe canalul de televiziune britanic "VH1 classic" cu vreo doi ani in urma si atunci mi-am notat numele pe lista mea cu melodii preferate. Da, asa sunt eu, daca am posibilitatea de a ajuta, o fac cu drag, chiar si in vremurile astea. Sunt un mare iubitor de muzica "disco" a anilor '70 (in special 1975-1979) si ma bucur cand mai intalnesc si alti oameni care au gusturi muzicale asemanatoare. Acestia sunt din pacate tot mai putini.

Marius.

#7
tinel231

tinel231

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 15.03.2009
@marius : Multumesc ! Cautam de ceva timp melodia asta !  :coolspeak:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate