Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19180 replies to this topic

#13897
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,208
  • Înscris: 12.12.2011
Am incercat:D

Alte dati imi spunea ca "creditul tau este insuficient pentru a activa oferta", dar acum m-ai lamurit: tre sa am 5 euro pe cartela :D

#13898
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

 fisman, on 15 aprilie 2018 - 20:18, said:

Pe bune? Cum sa activezi o oferta fara credit? Ea se plateste in momentul activarii..
Cred ca omul a fost indus in eroare de reclama cu PE CAIET. Omul a incercat sa activeze cu plata PE CAIET si s-a trezit ca e reclama mincinoasa si nu dau PE CAIET.

#13899
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Caietul este pentru cei care au reîncărcat de minim două ori

Caietul Vodafone said:

Disponibilitate
Serviciul “Ofertă în avans” este disponibil pentru numărul tău după ce ai avut pe cont cel puțin două reînnoiri consecutive ale ofertei.
Accesul la serviciu
Ai acces la serviciul “Ofertă în avans” prin trimiterea unui SMS gratuit de pe Cartela Vodafone cu textul DA la numărul 366. Vei avea acces la acest serviciu doar după ce ai avut cel puțin două reînnoiri consecutive ale unei oferte pe Cartela ta Vodafone.
Cum funcționează
Trimiți SMS cu textul “DA” la 366 și primești confirmarea de activare a serviciului “Ofertă în avans”.
Odată cu primirea confirmării, oferta se va reînnoi automat chiar și dacă nu ai credit suficient, prin acordarea unui credit în avans care îți reactivează oferta existentă pe cont.
Ai 7 zile la dispoziție să restitui creditul oferit în avans, astfel încât să poți folosi în continuare beneficiile incluse în ofertă, pe toată perioada de valabilitate a acesteia.
În cadrul serviciului “Ofertă în avans”, pentru reactivarea automată a ofertei, completarea necesarului de credit se face în valori întregi de euro credit (de exemplu, dacă ai nevoie de 0,70 euro credit, vei primi în completare 1 euro credit și vei rămâne cu 0,30 euro credit în cont).
Dacă ai primit oferta în avans, aceasta se va mai reactiva automat numai după ce ai returnat creditul (adică nu ți se poate reactiva automat o altă ofertă în avans până când nu returnezi creditul datorat pentru oferta anterioară).
Exemplu
Numărul tău de Cartela Vodafone a avut până acum două reînnoiri ale ofertei de 6 Euro credit și în ultima zi cu ofertă activă, ai pe cont 2 Euro credit. În această zi vei primi un SMS de la Vodafone pentru reactivarea automată a ofertei existente, chiar dacă nu ai credit suficient în cont. Dacă trimiți DA prin SMS la 366, oferta se va reactiva automat și va trebui să reîncarci diferența de 4 euro credit oferită în avans în următoarele 7 zile, valabilitatea ofertei începând odată cu reactivarea automată a ofertei. Dacă în a 6-a zi de la activare, nu ai efectuat reîncărcarea necesară, vei primi un SMS de reamintire și dacă nu reîncarci nici în a 7-a zi, începând cu a 8-a zi serviciile vor fi suspendate până la reîncărcarea necesară. Atunci când vei efectua reîncărcarea cu diferența de euro credit (în acest exemplu, 4 euro credit), vei putea folosi din nou beneficiile din oferta pentru perioada de valabilitate rămasă de la dată reactivării automate.
Dezactivare
Poți dezactiva oricând serviciul “Ofertă în avans” trimițând SMS gratuit de pe Cartela ta Vodafone cu textul STOP la 366.
Prețul
Serviciul “Ofertă în avans” este gratuit: vei restitui exact suma primită pentru reînnoirea în avans a ofertei. Vodafone nu percepe nicio taxă suplimentară sau comision (de exemplu, dacă ai 2 euro credit pe cont la activarea automată a unei oferte de 6 euro credit, atunci va trebui să returnezi diferența până la 6 euro credit, adică exact 4 euro credit).


#13900
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 29.01.2016

 lexis1, on 16 aprilie 2018 - 10:48, said:

Cred ca omul a fost indus in eroare de reclama cu PE CAIET. Omul a incercat sa activeze cu plata PE CAIET si s-a trezit ca e reclama mincinoasa si nu dau PE CAIET.
Si eu cred la fel, sau, sunt niste stelute pe undeva, la conditii...
Am incercat sa "iau pe caiet" si imi da eroarea "Nu aveti vechime in retea/numarul minim de reinnoiri atins." desi, am peste 4 ani vechime pe prepaid si reincarcari constante.
Nu o merge cu optiunile Promo5/6 la 2 luni ?
Sau o trebui sa incarci de minim 2 ori DUPA ce te-ai inrolat in promotie ?
Sau o fi de la faptul ca am credit 0.00 eur si o fi prea mult pentru sistem sa acorde toti cei 6 eur pentru optiune ?Posted Image

Edited by Magicwisewolf, 16 April 2018 - 14:58.


#13901
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Nu merge la promo 5 si nici la 6. Doar pentru ofertele publice e valabil

#13902
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,208
  • Înscris: 12.12.2011

 lexis1, on 16 aprilie 2018 - 10:48, said:

Cred ca omul a fost indus in eroare de reclama cu PE CAIET. Omul a incercat sa activeze cu plata PE CAIET si s-a trezit ca e reclama mincinoasa si nu dau PE CAIET.

Ulterior incercarilor mele am citit despre asta.
Am incarcat 5 euro in seara asta si am activat optiunea Promo5. Sper sa fie 2 luni, oricum, nu e pt mine, e pt mama careia ii trebuie doar minute in retea/nationale. Totusi, cand imi expira mie oferta de 7 euro, cred ca voi trece si eu pe Promo5. Cu vodafone shake rezolv necesarul de net :)

#13903
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Am activat o cartela nouă saptamana trecută și văd că nu reușesc să consum traficul de internet , am făcut trafic 70 GB și din cont s-au scăzut doar 7 GB de internet.Oare acum traficul Youtube e gratuit și la Vodafone ?

#13904
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
La mine se consuma pe youtube.

#13905
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008
Am incercat sa activez oferta Promo 5 (5€ la doua luni). Am incarcat cu 5 € si mai apoi am trimis pe o cartela care nu avea nimic activ un SMS la 321 si mi-a venit inapoi confirmare ca am activat Oferta Nationala de 5 euro credit cu 50MB + 100 minute nationale si internationale fix UE/SMS nationale + 2000 minute/SMS in Vodafone valabila 30 de zile. Asta este ? Ms.

#13906
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,596
  • Înscris: 21.08.2008
Da.

#13907
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008
OK. Multumesc.

#13908
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Cartela asta stie ceva mesagerie vocala sau macar un dumb notification cand iti vine semnalul ? Ca la altii !?!

Adica un sms de genul..  Te-a sunat ala....cand nu aveai semnal !

#13909
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Doar daca ai activa casuta vocala. Notificari de genul fara casuta vocala primesti doar la Telekom si la Digi Mobil.

#13910
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Faci redirectionare la casuta vocala doar pentru cazul in care nu ai semnal/telefon deschis si primesti notificarile de la VOX.

Edited by MembruAnonim, 17 April 2018 - 17:39.


#13911
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Merci, se taxeaza cumva ?
Nu mai folosesc cartela si nu as mai incarca telefonul o data pe saptamana, bine de fapt nu l-as mai cara dupa mine ca e ditamai caramida ;)

#13912
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu stiu cum/daca merge in cazul in care nu ai extraoptiune activa. Daca ai, nu se taxeaza.

#13913
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

 andupustiu, on 17 aprilie 2018 - 09:57, said:

Am activat o cartela nouă saptamana trecută și văd că nu reușesc să consum traficul de internet , am făcut trafic 70 GB și din cont s-au scăzut doar 7 GB de internet.Oare acum traficul Youtube e gratuit și la Vodafone ?
E "bug" temporar, va incepe sa contorizeze.
Am patit si eu pe numar vechi.
In primele zile nu contoriza deloc, apoi contoriza putin, apoi si-a revenit.

#13914
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Sms la nr 638 cu textul int si primiti gratuit 200min internationale pe mobil . Singura conditie sa aveti o extraoptiune activa

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate