Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Istanbul

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4486 replies to this topic

#37
fotojunior

fotojunior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 02.05.2006

View Postiguana_albastra, on Mar 9 2008, 17:45, said:

fotojunior, locatia hotelului e intr-adevar foarte buna, singurul inconvenient pe care-l vad eu e ca sunteti prea aproape de multe moschei si o sa va treziti cu noaptea-n cap cam ca-n clipul urmator: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uXx950qJj3M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Stiu asta, dar in Istanbul peste tot se aude f. bine chemarea muhedinului.

#38
adrian1956

adrian1956

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 16.03.2007
Vezi ca se numeste muezin

#39
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
Cazare Istanbul:

am gasit pe acest site http://www.turkeyhot.../hotel_list.php niste preturi la hotel de ramai traznit de mici ce sunt! am intrat pe site-ul oficial al hotelului si nu sunt asa cum sunt scrise aici, evident sunt mult mai mari. aveti idee ce e cu site-ul asta? o fi teapa cu preturile astea?

#40
fotojunior

fotojunior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 02.05.2006

View Postadrian1956, on Mar 9 2008, 19:35, said:

Vezi ca se numeste muezin
greseala mea.

#41
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
stiti ceva despre hotelul erboy din istanbul??

#42
fotojunior

fotojunior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 02.05.2006

View Postcriss_65, on Mar 10 2008, 15:43, said:

stiti ceva despre hotelul erboy din istanbul??
a fost trecut si pe lista mea de rezervari pentru excursia de la sfarsitul lui aprilie, dar l-am taiat deoarece este full in acea perioada.
este bine situat, aproape de obictivele turistice din vechiul oras, de portul de unde se fac croaziere pe Bosfor.
pe tripadvisor.com este cotat al 36 din 412 hoteluri din Istanbul si se vorbeste de bine de el si in special de micul dejun.
pe priceline-europe si booking.com are 51 reviews si nota este de 7,5.
sper ca te-am ajutat.
bafta.

Edited by fotojunior, 10 March 2008 - 17:55.


#43
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
fotojunior:
iti multumesc mult pt informatii (stii cumva are si parcare free sau contra cost??)

#44
fotojunior

fotojunior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 02.05.2006

View Postcriss_65, on Mar 10 2008, 23:15, said:

fotojunior:
iti multumesc mult pt informatii (stii cumva are si parcare free sau contra cost??)
Pe cele trei sit-uri de rezervari figureaza cu parcare gratuita in fata hotelului, cel mai bine este ca in momentul in care iti faci rezervarea sa soliciti si un loc de parcare gratuit, pentru a fi sigur ca il ai rezervat. Asa am procedat eu la Praga, la Hotel Ehrlich si mi-au raspuns ca am rezervarea si pe locul de parcare.

RatesToGo.com : Car Parking - Free parking in front of the hotel 24 hours security available
Priceline-europe.com : Guest Parking - Free Private parking is possible on site.
Venere.com : PROPERTY FACILITIES - Free parking

#45
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt fotojunior:
inca odata iti multumesc pt informatii!

#46
iguana_albastra

iguana_albastra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.03.2008
Care e planul vostru de excursie? Eu merg la sfarsitul lui martie pentru 5 zile si as vrea sa vizitez urmatoarele:

- Sf. Sofia
- moscheea albastra + alte 2-3 moschei
- palatul Topkapi (nu cred ca o sa intru in harem, am vazut imagini si nu-i cine stie ce)
- palatul Dolmabahce
- muzeul arheologic
- hipodromul
- marele bazar + bazarul egiptean
- vreau sa urc in turnul Galata
- vreau sa trec pe jos podul peste Bosfor
- o calatorie cu vaporul pe insulele Printilor

#47
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt 'iguana_albastra:
Care e planul vostru de excursie? Eu merg la sfarsitul lui martie pentru 5 zile si as vrea sa vizitez urmatoarele:

- Sf. Sofia
- moscheea albastra + alte 2-3 moschei
- palatul Topkapi (nu cred ca o sa intru in harem, am vazut imagini si nu-i cine stie ce)
- palatul Dolmabahce
- muzeul arheologic
- hipodromul
- marele bazar + bazarul egiptean - neaparat, nu trebuie pierdut!
- vreau sa urc in turnul Galata
- vreau sa trec pe jos podul peste Bosfor
- o calatorie cu vaporul pe insulele Printilor

si eu ma gandeam asa, dar mai adaug si o plimbare pe bosfor noapte cu vaporul, am inteles ca este foarte frumos!
dupa ce te intorci astept post-ul tau cu impresiile de la istanbul! la ce hotel o sa stai in istanbul?

#48
fotojunior

fotojunior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 02.05.2006
sunt de acord cu criss_65, dar eu ma gandeam la o plinbare cu vaporul pe Bosfor in timpul zile si asi renunta la mersul pe jos pe pod, dar astept vesti de la tine cum a fost.
vacanta placuta si neaparat sa te intorci si sa scrii.

#49
tmc

tmc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.07.2006

View Postcriss_65, on Mar 11 2008, 23:31, said:

pt 'iguana_albastra:
Care e planul vostru de excursie? Eu merg la sfarsitul lui martie pentru 5 zile si as vrea sa vizitez urmatoarele:

- Sf. Sofia
- moscheea albastra + alte 2-3 moschei
- palatul Topkapi (nu cred ca o sa intru in harem, am vazut imagini si nu-i cine stie ce)
- palatul Dolmabahce
- muzeul arheologic
- hipodromul
- marele bazar + bazarul egiptean - neaparat, nu trebuie pierdut!
- vreau sa urc in turnul Galata
- vreau sa trec pe jos podul peste Bosfor
- o calatorie cu vaporul pe insulele Printilor

si eu ma gandeam asa, dar mai adaug si o plimbare pe bosfor noapte cu vaporul, am inteles ca este foarte frumos!
dupa ce te intorci astept post-ul tau cu impresiile de la istanbul! la ce hotel o sa stai in istanbul?


Salut! Iti mai recomand Patriarhia Ortodoxa din cartierul Fener, Basilica Cistern, care este peste drum de Sf Sofia, si te rog sa faci o plimbare pe Istikal Cadessi. Sa-mi zici daca ti-a placut, sau sa ma injuri, pe mail, [email protected]. Poti sa arunci o privire pe pozele mele din Turcia, pe www.turcia2007.blogspot.com
Calatorie placuta!

#50
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
'tmc:
Salut! Iti mai recomand Patriarhia Ortodoxa din cartierul Fener, Basilica Cistern, care este peste drum de Sf Sofia, si te rog sa faci o plimbare pe Istikal Cadessi. Sa-mi zici daca ti-a placut, sau sa ma injuri, pe mail, [email protected]. Poti sa arunci o privire pe pozele mele din Turcia, pe www.turcia2007.blogspot.com
Calatorie placuta!

multumesc pentru completari!

Va rog sa completati lista cu locuri frumoase care merita vitizate, multumesc anticipat.

LOCURI CARE NU TREBUIESC RATATE IN ISTANBUL:
- Sf. Sofia
- moscheea albastra + alte 2-3 moschei
- palatul Topkapi (nu cred ca o sa intru in harem, am vazut imagini si nu-i cine stie ce)
- palatul Dolmabahce
- muzeul arheologic
- hipodromul
- marele bazar + bazarul egiptean - neaparat, nu trebuie pierdut!
- vreau sa urc in turnul Galata
- vreau sa trec pe jos podul peste Bosfor
- o calatorie cu vaporul pe insulele Printilor
- Patriarhia Ortodoxa din cartierul Fener, Basilica Cistern, care este peste drum de Sf Sofia
- o plimbare pe Istikal Cadessi.
- o plimbare pe bosfor noapte cu vaporul, am inteles ca este foarte frumos![/b]

#51
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Feriti-va de H. Carlton 4*. Nu arata deloc cele 4*, e jegos si una peste alta, te tabara gandacii (mari si negri) in pat noaptea. :death:

#52
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
a fost cineva la muzeul militar din istanbul?

#53
carmen6376

carmen6376

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.03.2008

View Postkriiss, on Mar 4 2008, 09:50, said:

Acelasi lucru caut si eu : hotel cu parcare in istanbul ...bineinteles cat mai bun si cat mai ieftin  :D .
Vreau sa merg in minivacanta de Pasti vreo 4 zile.
Am fost de cateva ori in ultimii 2 ani si de fiecare data am stat la Hotel Inter http://www.hotelinteristanbul.com/, este f f curat, lenjeria, prosoapele le schimba zilnic, mic dejun variat , zona Laleli, la 1, 5 km de Sfanta Sofia, Blue M, Rezervoarele Subterane etc. Vi-l recomand din tot sufletul. personalul hotelului f amabil, iti explica clar si cu rabdare unde si cum sa ajungi. Pretul camerei in jur de 55 euro , daca platesti cash iti fac reducere 10%

#54
kriiss

kriiss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 06.06.2005
Cum stau cu parcarea ? Au parcare privata ? Sau parchezi pe strada pe unde gasesti ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate