Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

camera ip wireles

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
octavian_vl

octavian_vl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 10.02.2008
Am si eu nevoie de o lamurire de la voi in privinta unei camere ip wireles. Vreau sa imi cumpar o astfel de camera, insa nicaeri nu am gasit ceea ce imi doresc eu. As vrea o camera de dimensiuni foarte mici, iar imaginea captata de aceasta sa fie transmisa la mine in laptop. Vreau sa mai specific ca aceasta sa aiba o raza de emisie mai mare de 1 km. daca a`ti putea sa imi recomandati ceva v`as fi recunoscator.multumesc

#2
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Da-mi voie sa cred ca ce doresti tu nu exista. Cauta o solutie de genul : camera IP wired/wireless ---> AP wireless ----> antena de castig mare ----> AP wireless in locatia unde ai tu laptop-ul ---> laptop

#3
octavian_vl

octavian_vl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 10.02.2008

View Postcielo, on Feb 27 2008, 05:39, said:

Da-mi voie sa cred ca ce doresti tu nu exista. Cauta o solutie de genul : camera IP wired/wireless ---> AP wireless ----> antena de castig mare ----> AP wireless in locatia unde ai tu laptop-ul ---> laptop
eu nu prea ma pricep la retelisticaasa ce reformulez cererea cu speranta ca v`a intelege cineva ce imi doresc. o camera wireles pentru supraveghere, mica, care sa nu fie depistata foarte usor. as vrea ca aceasta sa transmita semnalul video la mine in laptop unde sa stochez imaginile. ma poate ajuta cineva?

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Ceea ce cauti tu nu exista. Vrei sa spionezi ceva...
In primul rand, daca este destul de mica incat sa nu fie usor detectata, NU are nici autonomie mare si nici posibilitatea de a emite pe distante mari.
Cele existente pe piata sunt destul de mari, au raza de ~ 10-15m, folosesc criptare WEP si poti sa o conectezi la un server de stocare.

#5
yuly

yuly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 12.04.2002
daca vrei neaparat wireless si nu ai posibilitate sa o legi la internet atunci ai doar varianta de mai sus.....dar daca ai posibilitatea de internet atunci ori un utp la camera ori un router wireless...ii dai net la camera si o poti vedea de ori unde din lume(cu conditia sa ai internet)

#6
octavian_vl

octavian_vl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 10.02.2008

View Postyuly, on Feb 27 2008, 14:08, said:

daca vrei neaparat wireless si nu ai posibilitate sa o legi la internet atunci ai doar varianta de mai sus.....dar daca ai posibilitatea de internet atunci ori un utp la camera ori un router wireless...ii dai net la camera si o poti vedea de ori unde din lume(cu conditia sa ai internet)
nu imi trebuie neaparat wireles.pot sa o leg si la internet. ai putea sa imi dai niste detalii?

#7
yuly

yuly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 12.04.2002
pai cauta o camera ip care sa iti placa(uite un ex TrendNet IP400 apoi ii faci setarile sa aibe net si apoi din orice locatie o poti accesa (camera genereaza o pagina html si o accesezi stiindu-i ip-ul setat ....suporta si dns etc...camera data in ex poate fi chiar miscata stanga-dreapta,sus-jos....si exista si varianta wireless)

Edited by yuly, 28 February 2008 - 00:11.


#8
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Mai poti folosi varianta camera video miniaturala ---> placa de achizitie instalata intr-un server de streaming video ---> retea ---> laptop.
Intrebarea mea este daca esti constient de faptul ca acte de genul asta, in anumite conditii, sunt incadrate in dreptul penal.

#9
ESPRIT

ESPRIT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 20.12.2005
In plus iti trebuie net serios. Transmisia, de semnal video prin net iti ia aproape toata banda, daca ai net de larg consum.
   Secventele filmate v-or fi sacadate (asta in cel mai fericit caz) daca nu chiar o sa ai impresia ca s-a blocat pe un cadru de imagine.

   Am vazut la firme care aveau net "scump" cu fibra optica pina in casa, in reteaua locala imaginile se puteau urmari relativ ok, in afara pe net ...

Edited by ESPRIT, 28 February 2008 - 23:10.


#10
yuly

yuly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 12.04.2002
la un upload de 512 iti va merge in jur de 1 frame/s .....e suficient sa poti vedea ce se intampla in locatia respectiva

#11
pcmanbv

pcmanbv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 13.03.2008

View Postyuly, on Mar 1 2008, 16:28, said:

la un upload de 512 iti va merge in jur de 1 frame/s .....e suficient sa poti vedea ce se intampla in locatia respectiva

depinde ce compresie folosesti si rezolutia ;)  B)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate