Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

VIBE FM ( bye bye R.I.P :( )

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1123 replies to this topic

#37
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006
spunetile si astora sa nu mai sparga matu cu basu in bucuresti , sa mai bage si ei alta muzica si alte basuri de spart mate nu aceleasi , nu o sa mai pupe audienta , fac paralela , zvartosu cu zetu sia pierdut audienta groaznic cu muzica asta de 2lei .acu sa lins pe bot nu mai urca mai sus de 6 pe radio , inainte avea de la 12 in sus ! de ieu zisei .. nu baga muzica de 3 kkti da el nimic , ziceai ca e rvic77 .. copilasu care sufera !

#38
Liviu629

Liviu629

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.03.2008
Nu stiu de unde ati scos treaba asta cu data de lansare - 15 martie.. V-ati agitat atata si acum va enervati ca nu v-au iesit pronosticurile sau cum? La fel s-a facut si cu numele. Acum vad ca va enerveaza ca de ce a durat atat. E simplu! Pentru ca in tot acest timp s-au facut research-uri.. De la numele radioului, pana la partea de programe, muzica si asa mai departe. Iar treaba asta dureaza! Asa iti dai seama care e potentialul radioului, care iti e publicul, ce vrea el de la tine si alte chestii de genul, astfel incat tu sa ii dai exact ce trebuie.
In concluzie, 15 martie nu este data de lansare si nici nu este "ultima data pana la care puteau lansa radioul". Lansarea va fi f curand si bineinteles va exista comunicat pe aceasta tema.
Rabdare!  :P

#39
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Concluzia: au trecut deja mai bine de 6 luni, nu ne ramane decat sa asteptam in continuare, pana cand se va vedea...

#40
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
Iata de unde am tras noi concluzia cu 15 martie ca fiind data a lansarii, ca sa vedeti ca nu vb prostii sau fara cunostinta de cauza " In ce priveste data de lansare, speram sa incepem emisia, in mod oficial, pana pe 15 martie", interviul in intregime apare aici--> http://www.standard....una_martie.html.
Au sperat dar nu le-a iesit.Nu vreau sa fiu ironic desi vestea m-a facut sa fiu cam transant in discutii :chair: , recunosc ca sunt un mare fan a postului ce a fost candva DEEA si a actualului VibeFm dar a durat cam mult rebranduirea asta si inca mai e de asteptat "putin" (cat reprezinta un putin?) , plus ca au fost mari secretosi la inceput cu numele iar acum cu data de lansare.

#41
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Ce succes credeti ca o sa aiba acest post de radio cu doar 8 frecvente?  :unsure:

#42
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
La fel ca si ONE FM, ala are si mai putine!

#43
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007
eu nu stiu de unde tot scoteti ideea ca se vor extinde si in alte orase aceste radiouri de dance ( One, Vibe, ProFM Dance )....nu mai sunt asa multe frecvente de scos la concurs, iar acelea cate mai sunt parca vad ca sunt luate de Trinitas, Itsy-Bitsy....
asa ca netul ramane singura sursa de ascultare, mai e varianta digitalului, dar pana CNA-ul va organiza licitatia pt frecventele digitale va trece mult timp...
mai e varianta de a cumpara frecvente de la alte radiouri, dar nici aici nu e asa usor...

#44
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Oricum vor mai fi scoase frecvente la concurs, e posibil sa se mai extinda in viitor. E cam aceeasi poveste ca si cu ONE FM.

#45
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Extinderi se pot face in continuare. Oricand se pot scoate frecvente la vanzare. In plus radioul va emite si pe satelit deci nu sunt doar cele 8 orase.
NIMIC DIN CE AU FACUT NU AU FACUT PRIPIT si cu asta am spus totul. Ve-ti fi surprinsi ca vor fi chiar de la lansare cu un pas inaintea ideilor voastre. Va pot garanta asta ca stiu cum lucreaza de bine.

Edited by a21alex, 15 March 2008 - 13:04.


#46
kristofer93

kristofer93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 22.07.2006

View Posta21alex, on Mar 15 2008, 13:02, said:

Extinderi se pot face in continuare. Oricand se pot scoate frecvente la vanzare. In plus radioul va emite si pe satelit deci nu sunt doar cele 8 orase.
NIMIC DIN CE AU FACUT NU AU FACUT PRIPIT si cu asta am spus totul. Ve-ti fi surprinsi ca vor fi chiar de la lansare cu un pas inaintea ideilor voastre. Va pot garanta asta ca stiu cum lucreaza de bine.
Da'  nimeni nu ne poate spune cand e lansarea nu? Aprox. asa?:)

#47
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007

View Postkristofer93, on Mar 15 2008, 14:01, said:

Da'  nimeni nu ne poate spune cand e lansarea nu? Aprox. asa?:)
Se pare ca nu ,kristofer. Totul e pazit bine de parca ar fi un secret de stat, macar  din respect pentru fanii DEEA ar putea spune,"vedeti ca peste o luna, doua....noua e lansarea" si intelegi, dar nu, ei folosesc cuvinte bine pecetluite gen "foarte curand", "nu mai e mult" etc. Ca tot veni vorba de asa-zisul profesionalism al celor de la 21, haideti la sibiu sa auziti ce "bine" se receptioneaza postul asta, trebuie sa arunci o sarma-n pom ca sa auzi ceva, si daca mai da si o ploaie asta la vista, ca nu mai prinzi nimic. Si pe forum cei de la 21 sunt fitzosi mai totii cu adminul in frunte.Cu Liviu nu am nimic, asa ca sa nu ma inteleaga gresit, chiar ii apreciez munca si emisiuniile  foarte reusite de la radio,el e un simplu angajat si sunt convins ca nici ei nu sunt prea impacati cu lansarea asta care tot intarzie.

#48
Liviu629

Liviu629

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.03.2008

View Postno-limit, on Mar 15 2008, 08:47, said:

Iata de unde am tras noi concluzia cu 15 martie ca fiind data a lansarii, ca sa vedeti ca nu vb prostii sau fara cunostinta de cauza " In ce priveste data de lansare, speram sa incepem emisia, in mod oficial, pana pe 15 martie", interviul in intregime apare aici--> http://www.standard....una_martie.html.
Au sperat dar nu le-a iesit.Nu vreau sa fiu ironic desi vestea m-a facut sa fiu cam transant in discutii :chair: , recunosc ca sunt un mare fan a postului ce a fost candva DEEA si a actualului VibeFm dar a durat cam mult rebranduirea asta si inca mai e de asteptat "putin" (cat reprezinta un putin?) , plus ca au fost mari secretosi la inceput cu numele iar acum cu data de lansare.

Nu zice clar, zice ca "speram sa incepem emisie (..) pana pe 15 martie". E o estimare. Nu o data batuta in cuie.
"Putin".. poti sa incepi sa numeri pe degete.. :P
"Secretosi" - pai de ce sa stricam surpriza!  :D

View Postno-limit, on Mar 15 2008, 14:37, said:

Se pare ca nu ,kristofer. Totul e pazit bine de parca ar fi un secret de stat, macar  din respect pentru fanii DEEA ar putea spune,"vedeti ca peste o luna, doua....noua e lansarea" si intelegi, dar nu, ei folosesc cuvinte bine pecetluite gen "foarte curand", "nu mai e mult" etc. Ca tot veni vorba de asa-zisul profesionalism al celor de la 21, haideti la sibiu sa auziti ce "bine" se receptioneaza postul asta, trebuie sa arunci o sarma-n pom ca sa auzi ceva, si daca mai da si o ploaie asta la vista, ca nu mai prinzi nimic. Si pe forum cei de la 21 sunt fitzosi mai totii cu adminul in frunte.Cu Liviu nu am nimic, asa ca sa nu ma inteleaga gresit, chiar ii apreciez munca si emisiuniile  foarte reusite de la radio,el e un simplu angajat si sunt convins ca nici ei nu sunt prea impacati cu lansarea asta care tot intarzie.

Sunt foarte impacat cu lansarea pentru ca am stiut mereu cand este si ce se va intampla.

#49
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
Ok, Liviu. Hai sa ingropam securea razboiului vorba lui JIJI. :cheers: Si sa asteptam lanasarea....la naiba :D

#50
Liviu629

Liviu629

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.03.2008
La naiba!  :cheers:

#51
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Pana la urma daca e surpriza de ce tot se vehiculeaza diverse variante cu privire la nume si la data lansarii? Sunt multi care le iau de bune!

#52
kristofer93

kristofer93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 22.07.2006

View Postchatnoir401, on Mar 15 2008, 22:22, said:

Pana la urma daca e surpriza de ce tot se vehiculeaza diverse variante cu privire la nume si la data lansarii? Sunt multi care le iau de bune!
Oricum, Vibe FM (numele) este batut in cuie (vezi CNA).

Citez de pe forumul Req 629:

Quote

Hai sa ne mai calmam.. Eu zic sa incepem sa numaram pe degete zilele pana la Day 1 - Vibe fm!
@ Liviu

Deci in 10 zile maxim (atatea degete am la maini), Vibe Fm se va lansa.
Bine, sper ca nu s-a referit si la degetele de al picioare  :death:

#53
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
10 zile de cand?

#54
kristofer93

kristofer93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 22.07.2006

View Postchatnoir401, on Mar 15 2008, 22:27, said:

10 zile de cand?

Quote

Eu zic sa incepem sa numaram pe degete zilele pana la Day 1
Astazi a spus-o, deci de astazi:P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate