Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Probleme Sony DSC - W80

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
vlad_vasluianu

vlad_vasluianu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.10.2007
Am un Sony DSC W80 cumparat din state vara trecuta. La ce il folosesc eu, sunt super multumit de el.
Problema e ca weekendul asta am fost in Poiana si am avut camera in buzunar in timp ce ma dadeam cu placa.
Sambata m-am dat toata ziua, am facut poze si pe partie si seara in camera, a fost ok.
Duminica dimineata, dupa prima tura, cand am deschis aparatul displayul era negru. Negru ca si cum ar fi intuneric. Iconitele apareau, meniul, butoanele, mergeau toate.. Faceam poza si cand o vizualizam era tot neagra. Celelalte poze din urma le puteam vizualiza normal.
Stie cineva ceva despre problema asta? Sau are careva vreo parere?
Multumesc.

#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Dupa cum descri se pare a fi problema cu senzorul ccd .  La peste 1000 m altitudine si pe litoral este necesar sa folosesti un filtru de protectie UV .

#3
elfos

elfos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 12.02.2007
Ai incercat sa faci poza la bec ? Poza este neagra complet ? Ai descarcat-o pe PC ?

#4
cerber_ad2005

cerber_ad2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.12.2007

View Postvlad_vasluianu, on Feb 25 2008, 00:59, said:

Am un Sony DSC W80 cumparat din state vara trecuta. La ce il folosesc eu, sunt super multumit de el.
Problema e ca weekendul asta am fost in Poiana si am avut camera in buzunar in timp ce ma dadeam cu placa.
Sambata m-am dat toata ziua, am facut poze si pe partie si seara in camera, a fost ok.
Duminica dimineata, dupa prima tura, cand am deschis aparatul displayul era negru. Negru ca si cum ar fi intuneric. Iconitele apareau, meniul, butoanele, mergeau toate.. Faceam poza si cand o vizualizam era tot neagra. Celelalte poze din urma le puteam vizualiza normal.
Stie cineva ceva despre problema asta? Sau are careva vreo parere?
Multumesc.

Salutare.
Imi pare rau pentru problema ta, dar daca nu poti sa o repari si vrei sa o vinzi ma intereseaza pe mine.
Eu am un DSC T20 si am display_ul spart si nu am baterie si incarcatorul de baterie.
Am citit ca s-ar potrivi de la tine (sper ca si display_ul).
Deci daca e ceva ma gasesti pe mess: ceRBer_ad2005  0721466658
BAFTA

#5
simiop

simiop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.03.2008
poti sa faci poza si la soare ca nu crapa ccd-ul asa de repede. Am avut modelul-frate w70. Cazut, lovit - cu ob deschis, obiectiv blocat, deblocat cu patentul, desfacut carcasa, curatat nisip de la mare, facut 17000 poze.....super aparat. presupun ca problema ta e de alta natura.

#6
vlad_vasluianu

vlad_vasluianu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.10.2007

View Postelfos, on Mar 3 2008, 22:10, said:

Ai incercat sa faci poza la bec ? Poza este neagra complet ? Ai descarcat-o pe PC ?

Nu am bec in apropiere. Am facut poza la neon, stiu ca nu e acelasi lucru :)
Dar mai mult ca sigur, poza ar iesi tot neagra. Toate ies negre :| Si pe PC toate sunt negre complet.. :(

Un service specializat stie cineva?
Daca e luata din state, in caz ca mai gasesc certificatul de garantie, e valabil si aici?

#7
elfos

elfos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 12.02.2007
Sunt mai multe service-uri in Bucuresti ...
Cu garantia, stiam ca nu se poate folosi in Romania.
Cat despre defect - trebuie vazut in interior, apropo - camera are urme de lovituri pe exterior ?

#8
dutzy12

dutzy12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.01.2008
Am o camera video SONY DSC HC24  si mi-am spart LCDu...ma poate ajuta cineva?

#9
elfos

elfos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 12.02.2007
Incearca la reprezentanta http://www.sony.ro/v...;site=odw_ro_RO

#10
emyn3m

emyn3m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.02.2011
poate m-am trezit cam tarziu,dar am si eu o problema cu modelul asta dsc-w80 ( defapt e asa decand l-am cumparat)...sunt relativ multumit de e ca aparat..i-as da un 7,5 acum pe timpurile astea..ce ma enerveaza la culmea e ca..dupa ce filmez...ori ca ii dau copy sau cut la fisierul video din aparat sta ( de ex la o filmare de un minut) cam vreo 24..de minute ( defapt nu sta)..iar la poze...ce sa zic..2..3 minute la vrep 70 de poze..cardul de memorie e un scandisc de 2 giga...banuiesc ca asa e cablul de dat..caci e cam ciudata mufa aia..lesinata zic eu..astept un raspuns...multam fain

#11
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

View Postemyn3m, on 16th February 2011, 01:47, said:

poate m-am trezit cam tarziu,dar am si eu o problema cu modelul asta dsc-w80 ( defapt e asa decand l-am cumparat)...sunt relativ multumit de e ca aparat..i-as da un 7,5 acum pe timpurile astea..ce ma enerveaza la culmea e ca..dupa ce filmez...ori ca ii dau copy sau cut la fisierul video din aparat sta ( de ex la o filmare de un minut) cam vreo 24..de minute ( defapt nu sta)..iar la poze...ce sa zic..2..3 minute la vrep 70 de poze..cardul de memorie e un scandisc de 2 giga...banuiesc ca asa e cablul de dat..caci e cam ciudata mufa aia..lesinata zic eu..astept un raspuns...multam fain
ai incercat cu un card reader?
deasemenea, incearca sa pui transferul pozelor pe modul usb stick si nu usb camera. pentru asta cauta prin manual sau prin meniu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate