Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Schimbare Limba Romana Telefoane

- - - - -
  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#37
simplu_29

simplu_29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 24.03.2008
[quote name='alexanderr85' date='Feb 24 2008, 16:10' post='4138439']
Pentru toti care nu stiu cum se face.

Exista citeva optiuni.
Eu va arat cea mai simpla.

Material necesar.
1. Telefonul cu bateria incarcata si cartela introdusa.
2. Cablu usb (care vine in complect cu telefonul)
3. PC Suite instalat in calculator.   [url="http://www.nokia.it/link?cid=EDITORIAL_773341"]http://www.nokia.it/link?cid=EDITORIAL_773341[/url]
4. Nokia Software Updater.           [url="http://www.nokia.it/A4765523"]http://www.nokia.it/A4765523[/url]
5. Nemesis Service Suite.             [url="http://www.b-phreaks.co.uk/index.php?main_page=page_2"]http://www.b-phreaks.co.uk/index.php?main_page=page_2[/url]
Atentione.
Cind instalam Nemesis alegem prima optiune din care le ofera (Virtual....)

Procedura.
1. Conectam telefonul la calculator prin cablu usb. (toate programele de mai sus trebuie sa fie deja instalate)
2. Startam Nemesis.
3. Apasam pe lupa din patrea dreapa de sus a programului. Adica... SCAN FOR NEW DEVICES ...
3. Phone info
4. Product code si selectam Enable
5. Read.
6. Stergem Product codul si il inlocuim cu unul la alegerea noastra.
7. Write.
8. Read...Pentru a verifica daca sa schimbat cu cel nou.
9. Inchidem Nemesis.
10. Staram Nokia Software Updater cu telefonul conectat la usb si alimentare.
11. Continuam cu instructiila care le da programul pina la sfirsit.
Atentione.
Nu deconectati sau folositi telefonul in timpul procedurii.





Pentru cei ce au postat informatii si coduri pentru a ne scapa pe multi dintre noi de service-uri vreau sa le multumesc in mod deosebit pentru acest gest frumos din partea lor........in ziua in care mi-am luat un n95 am fugit repede la un service tel mobile pentru a-mi baga limba romana pe el....mi s-a cerut 100 de ron si lasarea telefonului in custodia dansilor pentru o zi...adica lasa-l azi aici si maine la aceeasi ora il ai.........norocul a fost de partea mea ca nu l-am lasat pt ca nu mai aveam alt telefon de rezerva de care sa ma folosesc......in aceeasi zi am intrat aici si am gasit acest program si instructiuni pe care le-am folosit si am limba romana pe tel......in numele tuturor care s-au folosit de aceste informatii vreau sa VA MULTUMESC FRUMOS !

#38
alexanderr85

alexanderr85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 24.02.2008
Pentru cei ce au postat informatii si coduri pentru a ne scapa pe multi dintre noi de service-uri vreau sa le multumesc in mod deosebit pentru acest gest frumos din partea lor........in ziua in care mi-am luat un n95 am fugit repede la un service tel mobile pentru a-mi baga limba romana pe el....mi s-a cerut 100 de ron si lasarea telefonului in custodia dansilor pentru o zi...adica lasa-l azi aici si maine la aceeasi ora il ai.........norocul a fost de partea mea ca nu l-am lasat pt ca nu mai aveam alt telefon de rezerva de care sa ma folosesc......in aceeasi zi am intrat aici si am gasit acest program si instructiuni pe care le-am folosit si am limba romana pe tel......in numele tuturor care s-au folosit de aceste informatii vreau sa VA MULTUMESC FRUMOS !
[/quote]

:rolleyes:  :D
De ce trebuie sa platim pentru ceva care se poate face gratis in conditii casnice.
Sunt multe lucruri care as putea sa va invat.
Pentru cine nu intelege procedura....il ajut online pe yahoo messenger.

Salut. :P

#39
gansteru

gansteru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 13.11.2005
Salut
Am un Nokia 6120c si cand vreau sa dau scan la Phone info in NSS imi da eroare de fiecare data.
Ce credeti ca as putea face?
Scrie service pe el?
Multumesc.

Edited by gansteru, 20 April 2008 - 17:13.


#40
sorin_is_me

sorin_is_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 02.12.2007

View Postgansteru, on Apr 20 2008, 18:12, said:

Salut
Am un Nokia 6120c si cand vreau sa dau scan la Phone info in NSS imi da eroare de fiecare data.
Ce credeti ca as putea face?
Scrie service pe el?
Multumesc.
in alt topic de pe froum,deschis mult inaintea acestuia este explicata rezolvarea problemei tale.in cateva cuvinte.......dezinstalezi tot ce tine de nokia din calculator(pc suite,drivere cablu de date,nsu),cureti registrii si apoi instalezi din nou o versiune de nokia pc suite mai veche de 6.85(la mine k 6.84 a mers),apoi instalezi nss si apoi o versiune mai veche de nsu.apoi intri in nss si schimbi product code-ul.ATENTIE!toate instalarile trebuie facute in off-line(sa nu fii conectat la net) si dupa ce vei face update va trebui sa repeti toata operatia,pt k la update se instaleaza cea mai noua versiune de nsu.bafta la update

#41
iwfd

iwfd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 16.12.2007

View Postalexanderr85, on Apr 2 2008, 20:03, said:

Toate Codurile pentru Limba Romana. ;)  ENJOY :lol:
si eu ce trebuie sa fac acum sa fac proba la toate codurile pana merge unul? Sau e bun oricare din ele
tkx

#42
alexanderr85

alexanderr85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 24.02.2008

View Postiwfd, on May 8 2008, 08:30, said:

si eu ce trebuie sa fac acum sa fac proba la toate codurile pana merge unul? Sau e bun oricare din ele
tkx
E bun orisicare. Specific la modelul tau de telefon.

Edited by alexanderr85, 08 May 2008 - 20:18.


#43
miripisik

miripisik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.03.2008
Alexanderr vad ca te pricepi, mi-am tradus si eu telefonu...Merci! Dar vreau sa te intreb cum as putea trece un program pe care il am in computer in romana...sau italiana fara sa-l mai descarc o data....Microsoft office

#44
victoriassecret

victoriassecret

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.07.2005
Va salut,
Aveti idee, pentru N78 ceva coduri RO ? Telefonul e cam nou si nu am gasit nimic inca .
Multumesc

#45
adrian22sam

adrian22sam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.05.2008
va salut, cine are idee daca este RO ptr. nokia N82
Va rog postati daca stie cineva

#46
behemot

behemot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 19.03.2007
salut. raspunsul e aici.

#47
seby1305

seby1305

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.07.2008
multumesc ... am reusit la nokia 6300 si mai tarziu incerc si la nokia e51 ;)

#48
go2rio

go2rio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.12.2005
si eu astept un cod pt un N78,daca gasiti va rog sa postati.ms.

#49
claumed

claumed

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.08.2008
felicitäri bäieti :)

super forum, super treabä. tocmai mi-am pus limba romänä pe un N95. merge perfect.
imi poate spune cineva si un cod de limba romänä ptr un nokia 6288?

mersi mult

#50
director_x

director_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 05.01.2006
La N82 a mers, chiar daca aveam ultima varianta de software . La nokia 6300 nu merge, fiindca nu pot sa dau "update anyway" sau ceva de genul asta - cum imi aparuse la n82- imi spune ca am ultima varianta de software (6.60) si e doar un buton de inchidere. Ce fac in aceasta situatie ???

Attached Files

  • Attached File  scr.JPG   42.97K   75 downloads

Edited by director_x, 31 August 2008 - 15:46.


#51
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007
vreau sa schimb limba pe un N95 de 8Gb si am facut tot ce scria mai sus iar in NSU imi spune ca actualizarile sunt indisponibile, are V 15.0.015 RM 320 si in meniu arata ca unu codat de vodafone scrie chiar si pe spate dar merge si cartela orange pe el...foarte ciudat
deci am schimbat cu nemesis codu cu unu de russia iar in NSU imi spune asta :(
ce ar trebui sa ii fac?
multumesc frumos

#52
director_x

director_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 05.01.2006

View Postdirector_x, on Aug 31 2008, 16:44, said:

La N82 a mers, chiar daca aveam ultima varianta de software . La nokia 6300 nu merge, fiindca nu pot sa dau "update anyway" sau ceva de genul asta - cum imi aparuse la n82- imi spune ca am ultima varianta de software (6.60) si e doar un buton de inchidere. Ce fac in aceasta situatie ???


Nu stie nimeni ???

#53
peteredy

peteredy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 13.02.2007

View Postdirector_x, on Sep 3 2008, 22:18, said:

Nu stie nimeni ???

am patit si eu odata asa ceva (imi luasem cod si am descarcat de pe net software updater), am incercat sa fac update si zicea ca nu sunt disponibile actualizari. am mai incercat odata si mi-a mers cu acelasi product code. in cazul tau iti recomand schimbarea product code-ului cu unul pe care sa il verifici in prealabil pe site ca sa vezi daca exista update-uri. daca sunt disponibile update-uri atunci schimbi codul telefonului si incerci sa vezi daca merge. bafta!

#54
director_x

director_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 05.01.2006
Multumesc .Am incercat cu 2 product code-uri si n-am mers, o sa mai incerc, daca mai gasesc altele...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate