Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Monitor 24'' - Best Buy

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
IceBSD

IceBSD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.08.2004

View Postzstefc, on Mar 25 2008, 12:41, said:

si daca nu ti-ai permite BenQ FP241W, ce ai alege ??  :huh:

Urmatorul dupa BenQ FP241W ar fi 2407WFP (revizia A04), dar nu il mai gasesti nicaieri, chiar daca apare in ofertele magazinelor. Toti au doar modelul 2407WFP-HC. Daca totusi gasesti undeva revizia A04, esti norocos :). In concluzie urmatorul pe care l-as alege ar fi HP LP2465 - display bun, nu sta prea bine la capitolul conectivitate, dar daca il folosesti doar pentru PC nu ar trebui sa fie o problema. In cazul in care vrei sa legi si altceva la monitor (PS3, Xbox 360, DVD Player, etc.), BenQ FP241W iese iar invingator :). Are o sumedenie de intrari: D-sub, DVI, S-Video, Composite, Component, HDMI. E singurul dintre cele enumerate mai sus care are intrare HDMI.

P.S.: HP LP2465 este S-PVA.

Edited by IceBSD, 25 March 2008 - 14:39.


#20
zstefc

zstefc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 10.01.2007
deci votezi ptr. HP LP2465, in conditiile in care nu se gasesc Dell 2407 rev. 004!
l-am luat in vizor ..

#21
zstefc

zstefc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 10.01.2007
cred ca o sa cumpar cinema display-ul de la appla 23" , ca macar pe ala il stiu !

#22
raresh777

raresh777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.06.2007
si eu sunt in aceeasi situatie de 1 sapt 2. vroiam sa iau dellul de 24".
Mi se parea cel mai acceptabil. Dar cand am vazut ca ar avea probleme de ghosting mi-a cam pierit cheful.
Unii ar zice ca nu are si ca s-ar fi rezolvat prin august dar din ce am citit pe mai multe forumuri nu s-au mai obosit cei de la dell sa-l repare si au scos direct modelul de 2008. E2408WFP
Am gasit la un magazin Dell-ul E2407WFP revizia A03. Acum nu stiu care or fi diferentele de la asta la A04.
Si partea mai nasoala e ca dau 1 an garantie fata de majoritatea 3.
Era unul expus si am observat problema cu butonul de power ca se invarte:) mai zicea cineva pe un forum daca nu chiar aici nici nu mai stiu ca la cate pagini am citit...
Mie unul cele de la apple mi se par cele mai bune monitoare. Am lucrat pe unul de 30" si te lasa masca. Nici nu se compara cu dellul de 24 vazut azi. ma asteptam la mai mult sincer de la dell dar deh, e si mai ieftin.
Vroiam sa-mi iau cat mai repede si am crezut ca o rezolv imediat, dar uite ca am ajuns la 2 sapt de cautari.
Daca as stii cand apare dellul E2408WFP poate as mai astepta dar si daca vine peste juma' de an nu ma ajuta cu nimic.
Hp-ul ala comparativ cu dellul cum este la culori ca mufe am vazut mai sus?

#23
sskuirt

sskuirt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 05.01.2008
eu am gasit dellul 2408wfp...in anglia...si mi l`a cumparat tata....abia astept sa il trimita...sa vad cum e...nu cred ca mai au problemele cu ghosting...din cate am vzt din reviewri si vids...insa s`a pus problema de input lag....nu styu exact cu ce afecteaza asta:-??

#24
raresh777

raresh777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.06.2007
Si eu am pe cineva care s-ar putea intoarce din franta intr-o luna. Am vazut ca-l au si acolo pe 2408wfp pe la 17 mil si ceva.
Daca nu plateste vama ar fi ok.
Am mai gasit un dell de 22" ultrasharp pe la 13 mil. Dar am vazut ca-i mai slab la culori si are ceva bleeding.
Modelul ar fi asta Dell UltraSharp 2208WFP. Si nu am gasit nici reviewuri despre el.Mai mult comentarii pe siteul dell ale cumparatorilor.

Edited by raresh777, 03 April 2008 - 23:47.


#25
redin

redin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.06.2005
Si eu am in vedere un monitor de 24", si ma gandeam la un Dell 2408.Am vazut ca a aparut si in Romania, aici:

DELL 2408

L-a vazut cineva la lucru, sau il detine cineva?Un feedback ar fi binevenit.

#26
sskuirt

sskuirt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 05.01.2008
tocmai am primit monitorul meu....dell 2408wfp....snt foarte incantat de el....culorile.....wow....nu am cum sa reprosez...eu vad diferenta clar...inte crt`ul de 19 de dinainte...si asta...spuneti mi ce vrei sa stiti despre el...ca nu ma pricep la ce sa ma uit la monitoare...o sa fac si niste poze sa le pun pe aci

#27
vwg5black

vwg5black

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.07.2007
INVATA SA FACI BANI IN FATA CALCULATORULUI http://spammer.prost********mih85flo acceseaza link de mai sus k sa faci niste bani in fata calculatorului! dai click pe link....apoi pe pagina deschisa dai click pe JOIN unde scrie cu verde ( in mijlocul paginii). pe pagina deschisa....iti alegi un nume de utilizator...o parola...apoi introduci adresa de e-mail......la urmeazanumelemeudespammerprost sa fie scris "mih85flo"....ca sa te poti inregistra. bifezi apoi casuta k esti de acord sa figurezi k vizitator....introduci codul care ti-l dau ei acolo jos...si gata treaba cat timp esti logat pe adresa ta…dai click unde scrie ”Surf Ads” iar acolo vei gasi diverse link-uri ( aproximativ vreo 10-11) pe care va trebui sa le accesezi pe rand fiecare timp de 30 de secunde. Vei avea cronometrul in partea stanga sus a paginii.!

#28
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007

View Postsskuirt, on Apr 23 2008, 13:02, said:

tocmai am primit monitorul meu....dell 2408wfp....snt foarte incantat de el....culorile.....wow....nu am cum sa reprosez...eu vad diferenta clar...inte crt`ul de 19 de dinainte...si asta...spuneti mi ce vrei sa stiti despre el...ca nu ma pricep la ce sa ma uit la monitoare...o sa fac si niste poze sa le pun pe aci


de unde l-ai luat si cu ce pret?
fa o poza de la 2-3m cu el pus langa crt-ul de 19 sa vedem diferenta pls

In jocuri e important daca in afara de marime mai vezi vreo diferenta fata de crt !
Filmele....etc


si eu as vrea iau un dell d`asta mai ales pt panel-ul samsung s-pva dar nu stiu cum se comporta in jocuri, o vreo diferenta deranjanta fata de crt !?

mai e un monitor de luat in considerare:Samsung 2493HM - model nou insa are panel TN

http://www.emag.ro/m...usb--p2493HMUSB

P.S. Vin europenele si un monitor de 24 + un tv-tuner bun pot face diferenta :-s

Edited by Jaguar Paw, 25 April 2008 - 17:45.


#29
sskuirt

sskuirt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 05.01.2008
la crt....aveam probleme MARI de ghosting.....mai ales pe fundal inchis....la dell nu vad nici urma de asa ceva...in filme si jocuri...se vede diferenta la culori..mai placute si mai vii la lcd

Attached Files



#30
Intense

Intense

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.05.2008
Se pare ca acel Dell 2408 are probleme in ceea ce priveste input lag, deci daca esti un hardcore gamer ia-ti gandul de la acest monitor, in rest daca lucrezi in Photoshop sau te uiti la filme este foarte recomandat.

Edited by Intense, 06 May 2008 - 19:34.


#31
sskuirt

sskuirt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 05.01.2008

View PostIntense, on May 6 2008, 19:33, said:

Se pare ca acel Dell 2408 are probleme in ceea ce priveste input lag, deci daca esti un hardcore gamer ia-ti gandul de la acest monitor, in rest daca lucrezi in Photoshop sau te uiti la filme este foarte recomandat.
nu sunt probleme mari...in jocuri se comport foarte bine...sau cel putin nu e ceva sesizabil.

#32
calinux

calinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 19.09.2002
ontopic / utopic

http://www.scop.ro/p...-0bj72-jbz.html

dau 1 lada BR (foloase necuvenite) pentru asta  ;)

servus,

Attached Files



#33
sskuirt

sskuirt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 05.01.2008

View Postcalinux, on May 9 2008, 10:50, said:

ontopic / utopic

http://www.scop.ro/p...-0bj72-jbz.html

dau 1 lada BR (foloase necuvenite) pentru asta  ;)

servus,
panel TN...deci...no way!

#34
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Sa-l stapanesti sanatos. Arata bine nu stiu cat de bun e dar cred ca la ce-ti trebuie tie o sa te folosesti cum trebuie de el. Asta e deja televizor.  :mellow:

#35
poshtashul

poshtashul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 30.07.2005
care ar fi mai bun intr-un buget de 2000-2200 ron dintre

dell 2408wfp-24-inch-6-ms

sau

dell e2407wfp-hc-24--pE2407WFP-HC

si daca se poate si o recomandare pentru un tv tunner stand alone pentru acesta chiar daca nu suntem pe aria respectiva
semnalul tv o sa il am de pe un receptor boom si trebuie sa il cuplez la sistemul audio Logitech X5500 avand libera intrarea digitala(coax+optical)
pretul la acesta sa nu depaseasca 500 ron

#36
sskuirt

sskuirt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 05.01.2008

View Postposhtashul, on May 24 2008, 17:24, said:

care ar fi mai bun intr-un buget de 2000-2200 ron dintre

dell 2408wfp-24-inch-6-ms

sau

dell e2407wfp-hc-24--pE2407WFP-HC

si daca se poate si o recomandare pentru un tv tunner stand alone pentru acesta chiar daca nu suntem pe aria respectiva
semnalul tv o sa il am de pe un receptor boom si trebuie sa il cuplez la sistemul audio Logitech X5500 avand libera intrarea digitala(coax+optical)
pretul la acesta sa nu depaseasca 500 ron
la monitor recomand dellul 2408...deoarece modelul 07...are probleme MARI de ghosting!!!
iar la tuner...nu stiu...deci nu ma bag:P

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate