Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

CFM Constanța.

- - - - -
  • Please log in to reply
1799 replies to this topic

#1765
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 23.08.2020
am ascultat cfm acum in weekend, de vineri pana azi.
s a dus sunetul de top..e deja pe locul 2 acum ca sunet..nu mai e ceea ce a fost..
acum in constanta nr 1 sunet este 101,1 sky fm de departe peste cfm
cfm acum muzica de cacao..cel putin pentru mine..s  a dus cea fost odata..e pe vale clar
plus receptia in eforie nord..slaba

#1766
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

View Postdxvidelegeo, on 26 iunie 2022 - 22:27, said:

am ascultat cfm acum in weekend, de vineri pana azi.
s a dus sunetul de top..e deja pe locul 2 acum ca sunet..nu mai e ceea ce a fost..
acum in constanta nr 1 sunet este 101,1 sky fm de departe peste cfm
cfm acum muzica de cacao..cel putin pentru mine..s  a dus cea fost odata..e pe vale clar
plus receptia in eforie nord..slaba
Pot să fiu de acord cu tine doar în sensul că Sky fm 101,1 are sunetul cel mai bun. În ceea ce privește muzica nu îți dau dreptate, inainte Cfm avea muzică house la greu ceea ce nu prea era pe placul multor ascultători. De când au schimbat playlist-ul audiența s a schimbat în bine, ți o spun din sursa sigura, că nu ți place ție asta este altceva, iar ca și recepție în vama veche se prinde bine iar în Eforie Nord sau sud este ok, asta îți confirm și eu. Bineînțeles 500w nu se compara cu 2kw dar cât de curând se aude că vor reveni la cei 2kw. Sănătate.

#1767
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
Sky FM se duce mai bine fata de Kiss sau 100.1 snr CT spre Cernavodă, recepție pe telefon Sony fiind.

Apoi locu 2 vine și CFM, înțeleg ca e dat mai tare sky ca CFM.

#1768
magic4ce

magic4ce

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.11.2007

View Postdxvidelegeo, on 26 iunie 2022 - 22:27, said:

am ascultat cfm acum in weekend, de vineri pana azi.
s a dus sunetul de top..e deja pe locul 2 acum ca sunet..nu mai e ceea ce a fost..
acum in constanta nr 1 sunet este 101,1 sky fm de departe peste cfm
cfm acum muzica de cacao..cel putin pentru mine..s  a dus cea fost odata..e pe vale clar
plus receptia in eforie nord..slaba


Nu te contrazic decât într-o singură privință. Sky se aude mai bine (nu că Cfm s-ar auzi prost) dar la capitolul "content" Sky e departe rău (a se citi "dedesubt). Nu aș da CFM pe Sky nici pentru bani. Au o super muzică, moderatori vii, nu fosile și nici nu te tâmpesc cu publicitate iar playlist-ul de noapte e un deliciu de asemenea.

Edited by magic4ce, 27 June 2022 - 21:06.


#1769
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 23.08.2020
degeaba il lauzi
cfm e pe duca de mult
sunetul a devenit slab calitativ
muzica e un terci, nu mai are o linie clara, macar sa fie un chr daca nu ac

radio vacanta e istorie, nu mai emite, cel putin duminica era r ct cu muzica rasuflata si animatori obositi ca si pe buc fm, sa i asculte localnicii caci noi turistii preferam pro fm

#1770
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,791
  • Înscris: 04.04.2008

View Postdxvidelegeo, on 28 iunie 2022 - 07:23, said:

degeaba il lauzi
cfm e pe duca de mult
sunetul a devenit slab calitativ
muzica e un terci, nu mai are o linie clara, macar sa fie un chr daca nu ac

radio vacanta e istorie, nu mai emite, cel putin duminica era r ct cu muzica rasuflata si animatori obositi ca si pe buc fm, sa i asculte localnicii caci noi turistii preferam pro fm
Mi a crescut inima sa aud de la tine ce ai zis spre final ♥️♥️♥️♥️♥️

#1771
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

View PostCristy0007, on 27 iunie 2022 - 20:28, said:

Sky FM se duce mai bine fata de Kiss sau 100.1 snr CT spre Cernavodă, recepție pe telefon Sony fiind.

Apoi locu 2 vine și CFM, înțeleg ca e dat mai tare sky ca CFM.
Păi Sky fm emite cu 1kW iar Cfm cu 500w. Este normal ca Sky fm să se ducă mai departe ca și recepție.

View Postmagic4ce, on 27 iunie 2022 - 21:00, said:

Nu te contrazic decât într-o singură privință. Sky se aude mai bine (nu că Cfm s-ar auzi prost) dar la capitolul "content" Sky e departe rău (a se citi "dedesubt). Nu aș da CFM pe Sky nici pentru bani. Au o super muzică, moderatori vii, nu fosile și nici nu te tâmpesc cu publicitate iar playlist-ul de noapte e un deliciu de asemenea.
Corect. Ce să știe nea Geo. El cu Antena Satelor...������

#1772
Astro1606

Astro1606

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.06.2022
Din câte știu, CFM este în continuare cel mai ascultat post de radio local, lucru recunoscut și de concurență. Eu sunt Andrei Stroescu, responsabilul cu Happy Hours și pot spune cu mândrie că fac parte dintr-o echipă dedicată radioului și mai ales ascultătorului. Evident că gusturile sunt diverse și ne bucurăm de fiecare opinie, pro sau contra, dar nu vom încerca niciodată să-i mulțumim pe toți. În funcție de gusturi, piața radiourilor locale acoperă o largă paletă de preferințe, de la Doina&Sky la CFM, nu cred că cineva rămâne nesatisfăcut. :P
În ceea ce privește formatul radioului nostru, acesta se împarte între CHR (06:00-18:00) și Dance Radio/Drive FX(18:00-06:00).
CFM a devenit acronim pentru Club Fresh Mix.
Deși a dispărut sloganul "Aici muzica nu se repetă" regula este în continuare valabilă. Nu veți auzi aceeași piesă de două ori în 24h și asta mulțumită playlist-ului generos și actualizat constant.
Da, momentan transmitem cu mai puțin de 500w dar încă ne auzim foarte bine, Omnia își face treaba și la capitolul calitate sonoră suntem mai mult decât mulțumiți.
În continuare ne dorim să ne fiți aproape, motiv pentru care încercăm să fim receptivi cerințelor păstrându-ne totodată identitatea.
Vă stăm aproape cu ajutorul aplicației CFM (Bulina galbenă) și pe WhatsApp la 0786.661.661.
Numai de bine!

#1773
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 23.08.2020
La voi CHR nu este pe limba mea cel putin
este o varza nemurata, neacrita
receptie slaba, sunet mai prost decat era sebi pe acolo, lene mare sa schimbati o antena, audienta mica caci radio zu va face nuli

#1774
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

View Postdxvidelegeo, on 30 iunie 2022 - 09:48, said:

La voi CHR nu este pe limba mea cel putin
este o varza nemurata, neacrita
receptie slaba, sunet mai prost decat era sebi pe acolo, lene mare sa schimbati o antena, audienta mica caci radio zu va face nuli
Geo, în primul rând dacă vrei pe limba ta ți-am recomandat Antena Satelor, doi la mână, sunetul nu este deloc prost ,poate pentru sistemul tău de recepție, bineînțeles nu este perfect dar mult peste alte posturi centrale, iar noul format de muzică este foarte ok, Cfm se asculta în detrimentul altor radiouri cât despre Zu, scuza-mă două melodii restul reclame și promo. Iar la audiență fără tine ca și ascultător să știi că este "slabă ".������ Nu te obliga nimeni să asculți Cfm dacă nu-ți place și apropo, în Balcic se prindea mai bine ca Zu Constanța cu cei 2kw.

#1775
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

View PostAstro1606, on 29 iunie 2022 - 22:02, said:

Din câte știu, CFM este în continuare cel mai ascultat post de radio local, lucru recunoscut și de concurență. Eu sunt Andrei Stroescu, responsabilul cu Happy Hours și pot spune cu mândrie că fac parte dintr-o echipă dedicată radioului și mai ales ascultătorului. Evident că gusturile sunt diverse și ne bucurăm de fiecare opinie, pro sau contra, dar nu vom încerca niciodată să-i mulțumim pe toți. În funcție de gusturi, piața radiourilor locale acoperă o largă paletă de preferințe, de la Doina&Sky la CFM, nu cred că cineva rămâne nesatisfăcut. Posted Image
În ceea ce privește formatul radioului nostru, acesta se împarte între CHR (06:00-18:00) și Dance Radio/Drive FX(18:00-06:00).
CFM a devenit acronim pentru Club Fresh Mix.
Deși a dispărut sloganul "Aici muzica nu se repetă" regula este în continuare valabilă. Nu veți auzi aceeași piesă de două ori în 24h și asta mulțumită playlist-ului generos și actualizat constant.
Da, momentan transmitem cu mai puțin de 500w dar încă ne auzim foarte bine, Omnia își face treaba și la capitolul calitate sonoră suntem mai mult decât mulțumiți.
În continuare ne dorim să ne fiți aproape, motiv pentru care încercăm să fim receptivi cerințelor păstrându-ne totodată identitatea.
Vă stăm aproape cu ajutorul aplicației CFM (Bulina galbenă) și pe WhatsApp la 0786.661.661.
Numai de bine!
Bun venit pe forum, sperăm să fim cât mai informați din partea dumneavoastră cu tot ce se întâmplă în radio și poate și tehnic din când în când. Sperăm la cei 2kw care asigurau o recepție superioară la distanță mare, poate îl prinde și nea Geo la Videle...������ Este băiat bun și mai multă muzică greceasca remixata, dedicație pentru el...����

Edited by SVI96, 30 June 2022 - 12:18.


#1776
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Eventual să renunțe la bass, sa nu mai gâjâie boxa de pe UTB când merge Geo cu el pe camp :))

#1777
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021

View Postinnesat, on 30 iunie 2022 - 14:25, said:

Eventual să renunțe la bass, sa nu mai gâjâie boxa de pe UTB când merge Geo cu el pe camp Posted Image)
Aaaa... este cumva vorba de astfel de echipamente? De acea boxa este vorba? Pe UTB... se foloseau candva...Posted Image

Attached Files


Edited by routerboard71, 01 July 2022 - 22:15.


#1778
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
Astazi 92.9 s-a auzit cu RDS la cetatea Enisala & capul Dolosman, spre Galati tine pana inainte de Ciucurova

#1779
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

View Postextremo07, on 20 august 2022 - 18:12, said:

Astazi 92.9 s-a auzit cu RDS la cetatea Enisala & capul Dolosman, spre Galati tine pana inainte de Ciucurova
Păcat că încă nu revin la cei 2kw.

#1780
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Am fost pe litoral.  Sustin...nu mai au sunetul pe care l-au avut !!! Frecventele joase (basul) se aude ca un butoi... pacat !!!

Edited by marsel90, 29 August 2022 - 20:07.


#1781
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018
Cfm Constanța 92,9 acum are concurență serioasă în audio constănțean, 91,6 Play Radio chiar mai tare și la recepție. Cele două frecvențe emit din aceeași locație respectiv blocul turn de pe faleză diferență de 250w pentru Play. Totuși cea mai tare frecvență din locație este Zu Constanța 107.5 cu 2kw urmat de radio Dobrogea 99,7 cu 1kW.

Edited by SVI96, 04 April 2023 - 13:27.


#1782
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
In plus, a mai ramas doar Gratiela Ionescu din perioada misto a CFM, Coman, Ilie, Deliu si Nicula s-au reunit la Play.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate