Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

CFM Constanța.

- - - - -
  • Please log in to reply
1799 replies to this topic

#1
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Suntem aici doar pentru tine, daca vrei sa asculti muzica de calitate, daca vrei sa stii cand si unde vor avea loc party-uri in Constanta organizate de noi, nu iti ramane altceva de facut decat sa asculti Radio C FM - Club Radio pe 92.9 FM .
stiati ca...  19-06-2007 am lansat primul site al Radio C FM.

Zilnic asculti muzica house. Zilnic iti place sa traiesti. Asculti radio. Ai vrea sa simti vibratiile clubului in tine. Ai vrea sa simti atmosfera house in trupul tau. Ai vrea un radio care sa iti ofere atmosfera, vibratiile si viata clubului de vineri seara. Asculta noul radio ce iti ofera totul...clubul si muzica lui .Viata ta e acum altfel. C FM. Primul radio de club din Constanta. CLUB RADIO FM. Noul radio ce iti aduce clubul la urechile tale si senzatiile direct pe frecventa sufletului tau 92,9 FM.


potrivit oamenilor pe care i-am intrebat , au pus multe pareri , unii ca e ok , altii ca nu au vorbarie , altii ca ar asculta fostul radio deea , unii tzineau cu el ,unii chiar cereau celor din pupitru requesturi , unii nici cu sila nu vrea sa auda de el . acum dupa atata harmalaie pana sau invatzat cu 92.9-ul de la mare ,acum le place club radio.

[ http://www.radiocfm.ro/forum/images/misc/vbulletin3_logo_white.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by a_d_y, 12 May 2017 - 18:29.


#2
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Din cauza lui C FM asta nu pot eu sa prind Culturalul pe 92.7 Mangalia  :P Cred ca de-abia de la iesirea din Tuzla spre Mangalia se poate receptiona bine. Aici, in Eforie-Sud nici pomeneala pe toti cei 4 km lungime ai orasului.

#3
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View Postduculeana, on Feb 18 2008, 22:48, said:

Din cauza lui C FM asta nu pot eu sa prind Culturalul pe 92.7 Mangalia  :P Cred ca de-abia de la iesirea din Tuzla spre Mangalia se poate receptiona bine. Aici, in Eforie-Sud nici pomeneala pe toti cei 4 km lungime ai orasului.
exact , filtrele de 230 fac asa ceva :D scapa nenicule alex de ele , ca deja sunt istorice in romania , oluam cat de curand dupa turci , cu 180khz si nu putem asculta de la 99.8 power-ele de pe camlica . oricum nu cred ca are putere atat de mare sa macine in eforie sud . oriucm voi ajunge la mare cu casul  neintermodulabil si cu antena si dau scanuri si de sus si de jos si din fatza releului si de pe plaja si o sa zic pas cu pas ce e acolo  B)  ,astept bateria si redresorul si niste money si o sa vezi in filme

#4
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostZvartoshu, on Feb 18 2008, 22:55, said:

exact , filtrele de 230 fac asa ceva :D scapa nenicule alex de ele , ca deja sunt istorice in romania , oluam cat de curand dupa turci , cu 180khz si nu putem asculta de la 99.8 power-ele de pe camlica . oricum nu cred ca are putere atat de mare sa macine in eforie sud . oriucm voi ajunge la mare cu casul  neintermodulabil si cu antena si dau scanuri si de sus si de jos si din fatza releului si de pe plaja si o sa zic pas cu pas ce e acolo  B)  ,astept bateria si redresorul si niste money si o sa vezi in filme
Daca poti sa-mi explici de ce nu prind Culturalul 92.7 care are 2kW, dar prind National FM 94.2 care emite tot cu 2kW, jos palaria!  :D Eu zic ca in cazul asta nu e vorba de filtre deloc, poate doar de acoperirea fiecarui emitator.

Edited by duculeana, 18 February 2008 - 23:26.


#5
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Intrebarea e alta: emite CULTURALUL cu 2 kW? Ca daca de-abia se prinde aproape numai in Mangalia pe filtre de 230 kHz ma cam indoiesc ca ar avea atat.

#6
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View Postchatnoir401, on Feb 18 2008, 23:32, said:

Intrebarea e alta: emite CULTURALUL cu 2 kW? Ca daca de-abia se prinde aproape numai in Mangalia pe filtre de 230 kHz ma cam indoiesc ca ar avea atat.
receptie anul trecut pe 92.7 cu antena in sus in eforie nord .nu are treaba ma cu el daca are filtre inguste , ia gandeste 180khz peste 92.7 - e la 92.88mhz , iar cu 230 ai 92.7+230 si da 92.93 mhz , mai ales daca ies cu mucea pucea blaupunkt cu 123khz nici nu simt 92.9-ul  :lol:

#7
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Receptia C FM este buna atat in Constanta cat si in imprejurimi - emitatorul  este unul de 2 kW mutat de la Medgidia (fost 92.8).

#8
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View Postchatnoir401, on Feb 18 2008, 23:50, said:

Receptia C FM este buna atat in Constanta cat si in imprejurimi - emitatorul  este unul de 2 kW mutat de la Medgidia (fost 92.8).
pai mai , de la 12km de constanta cat ai rasucio nu mai are plaja aia imensa ca si in local . e distantza , si perimite vecini , tare imi este mie ca sa nu se buleasca cu turcii la vara , defapt madalin din medgidia 96.2-u nu auzea info pro ci turci . deja e prea de tot  :lol:

#9
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postchatnoir401, on Feb 18 2008, 23:50, said:

Receptia C FM este buna atat in Constanta cat si in imprejurimi - emitatorul  este unul de 2 kW mutat de la Medgidia (fost 92.8).
Stiu ca e buna, e chiar foarte buna, dar nu asta ma intereseaza!Pe mine ma enerveaza ca acopera Culturalul si nu pot sa-l prind ca-mi intra ala peste! La ce s-or fi gandit SRR, sa acopere doar orasul Mangalia cu RRC? :mellow:

#10
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View Postduculeana, on Feb 19 2008, 00:15, said:

Stiu ca e buna, e chiar foarte buna, dar nu asta ma intereseaza!Pe mine ma enerveaza ca acopera Culturalul si nu pot sa-l prind ca-mi intra ala peste! La ce s-or fi gandit SRR, sa acopere doar orasul Mangalia cu RRC? :mellow:
se ia ma stai tu calm , daia nu il iei ai filtrele late rau
intelege ce zic , iate cu tot cu aparat si dute in turcia la bosfor , dai scan de la 99.5 in sus si ai sa vezi ca nu prizni decat 99.8 si 100.2-u atat , 100.0 nu il mai vezi nici mort poweru , nu e primul turc ce il intreb si nici ultimul deoarece in turcia trebui la 200khz sa ai selectivitate cacalau , deoarece posturile sunt lipite unu de altu , ecarturile sunt mici , la noi sunt labatrzate recunosc dar nu mult in orase . deci 92.7 intelege ca daca ii bagi 230khz ai 92.93mhz adica esti peste el peste cfm , vrei iti si desenez .  B)

#11
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Astia sigur n-au luat in calcul acest lucru, sigur iti trebuie filtre sub 230 kHz sa il poti lua bine. In alt ordine de idei C FM a inceput emisia in vara, nu cred ca s-a tinut cont de CULTURALUL din Mangalia, care acum fara filtre ca lumea nu il poti lua decat in oras si imprejurimi.

#12
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View Postchatnoir401, on Feb 19 2008, 07:35, said:

Astia sigur n-au luat in calcul acest lucru, sigur iti trebuie filtre sub 230 kHz sa il poti lua bine. In alt ordine de idei C FM a inceput emisia in vara, nu cred ca s-a tinut cont de CULTURALUL din Mangalia, care acum fara filtre ca lumea nu il poti lua decat in oras si imprejurimi.
cu casuri de masina se aude si mai departe , bag mana in foc astea avand 180khz si 2 bucati in punte cu tranzistoare.

#13
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Da, cu alea intr-adevar merge si la 0.2 MHz.

#14
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005

View Postchatnoir401, on Feb 18 2008, 23:32, said:

Intrebarea e alta: emite CULTURALUL cu 2 kW? Ca daca de-abia se prinde aproape numai in Mangalia pe filtre de 230 kHz ma cam indoiesc ca ar avea atat.
Ai dreptate ..dintre radiourile care emit din Mangalia cel mai bine sta PROFM, la Medgidia il iau cu RDS receptie buna,iar cel mai prost 92.7 Cultural,evident cel din urma ..pana sa aparara CFM.

#15
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Odata cu aparitia C FM putem spune ca 92.7 de la Mangalia a intrat bine intr-un con de umbra.

#16
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View Postchatnoir401, on Mar 5 2008, 21:41, said:

Odata cu aparitia C FM putem spune ca 92.7 de la Mangalia a intrat bine intr-un con de umbra.
102.6 ce papucile mele are girugiu ?? asta e fratesu , dai maxim radio si auzi pe fond opera si sasaiala cand se vorbeste . hai ca ma facut sa rad

#17
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View PostZvartoshu, on Mar 5 2008, 22:23, said:

102.6 ce papucile mele are girugiu ?? asta e fratesu , dai maxim radio si auzi pe fond opera si sasaiala cand se vorbeste . hai ca ma facut sa rad
102.6 un alt CULTURAL de data asta de la Giurgiu si tot de "2 KW".

#18
primary

primary

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.06.2008
radio c fm s-a "relansat" verificati :)
radiocfm.ro

bye

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate