Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

HELP Caut Normele nr.31/1993

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Turcu6206

Turcu6206

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 24.07.2007
Buna seara,

Caut aceste norme cu modificarile in vigoare. Ma poate ajuta cineva?
Sunt necesare pt sustinerea unui concurs la CEC

Ms anticipat

#2
Turcu6206

Turcu6206

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 24.07.2007
Nimeni. Va rog

#3
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Te rog, daca asta cautai...

Circulara Nr. 31 din 9 noiembrie 1993 privind interzicerea acordarii de credite in lei cu garantii in valuta
EMITENT: Banca Nationala a Romaniei aparuta in MONITORUL OFICIAL nr. 266 din 17 noiembrie 1993
1. In vederea stimularii introducerii si utilizarii unor instrumente specifice pietei monetare si creditului comercial in sistemul bancar roman si pentru imbunatatirea conditiilor de desfasurare a operatiunilor pe piata valutara interbancara, incepind cu data de 10 noiembrie 1993 se interzice societatilor bancare sa acorde credite in lei garantate cu disponibilitati sau depozite in valuta ale rezidentilor, asa cum sint acestia definiti in Regulamentul privind efectuarea operatiunilor valutare.

2. Creditele in lei ce fac obiectul interdictiei stipulate la pct. 1 si pentru care exista conventii de credit incheiate la data de 10 noiembrie 1993 vor fi derulate pina la scadenta finala, conform conditiilor din contractele de credit, cu interdictia de majorare si prelungire a acestora.

3. Societatile bancare vor raporta Bancii Nationale a Romaniei - Oficiul de Control al Devizelor - pina la data de 30 noiembrie 1993 situatia creditelor in lei acordate cu garantii in valuta, conform modelului din anexa.
Viceguvernatorul Bancii Nationale a Romaniei, Vladimir Soare ANEXA 1 SITUATIA creditelor acordate cu garantii in valuta ------------------------------------------------------------------------------0 1 2 3 4 5 6 7 ------------------------------------------------------------------------------0 - Nr. curent 1 - Numele si adresa beneficiarului creditului 2 - Data incheierii contractului de credit 3 - Volumul total al creditului in lei, conform contractului 4 - Volumul utilizarilor la data de 10.11.1993 5 - Soldul neutilizat la data de 10.11.1993 6 - Volumul garantiei in valuta 7 - Felul garantiei in valuta --------------
Altceva n-am gasit, sorry.
Ma tem ca nu exista ceea ce cauti, sau are alt numar/alt an de emitere.

Edited by Bebeluska, 14 February 2008 - 20:41.


#4
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
Or fi niste norme interne, ceva nepublicat. Eu nu am reusit sa gasesc decat actele de mai jos, fara sa caut dupa cuvinte cheie, doar dupa numar. Nici dupa cuvintele solicitate cautarea n-a fost prea reusita. Sper ca n-ai avut examen azi si ca le vei gasi peste weekend. Multa bafta!

Attached Files



#5
Turcu6206

Turcu6206

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 24.07.2007
Ms mult pt ajutor.
Dar nu prea am sanse sa le gasesc.  :mellow:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate