Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 

Romanii din grecia

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
michella

michella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 17.09.2005
Am plecat in Grecia pe nepusa masa la prietena mea din Salonic pentru afaceri cu arta ... cand am plecat din tara a fost doar 3 luni sa raman, desi cunoscand un grec m-a facut sa raman definitiv aici. Criza este, se simte cat de cat la vanzarile in arta, dar tot se traieste mai bine fatza de tara noastra si se gasesc si joburi bune asta daca vorbesti engleza fluent. Un alt avantaj, daca cunosti limba greaca ai un job deja asigurat.

#20
dallas_maverick

dallas_maverick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 31.12.2009

View Postadrianmurad26, on 20th January 2010, 12:39, said:

SARUTMANA CEVA IN ENGLEZA NU AVETI:d


ba da, se cauta, engleza + una din limbile urmatoare, scris si citit la nivel avansat:

- germana
- italiana
- spaniola
- franceza
- poloneza
- turca
- ebraica
- majoritatea limbilor nordice

Call centers doar cu engleza > India

Servicii de relatii cu clientii prin mail, chat sau telefon pentru companii ca Apple,Symantec, Dell, Expedia, Western Union, Vodafone etc.

daca sunteti interesati va pot ajuta cu unele sfaturi, pot sa va trimit CV-ul mai departe la destinatia potrivita. Pentru unele job-uri se ofera si pachete de relocare.

bafta ...

#21
ladyk

ladyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.11.2010
am primit si eu o oferta sa vin in grecia langa salonika prin agentia Yucamar Bussines din Cta!a mai plecat cineva cu aceasta agentie?

#22
rob3r7o

rob3r7o

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 27.12.2007
un sfat personal: nu mai plecati prin agentii de intermediere ca riscurile sunt la maxim: ori ramai fara bani, ori ramai prin cine stie ce tara si fara bani plus multe altele ... iar chestia cu datul in judecata, reclamatie la opc, si mai stiu eu la ce institutii nu functioneaza de nici o culoare  ..... eu am patit-o cu o firma din brasov, si cu toate demersurile ... firma avea de-a pile pe la politie, opc si restul ca nici pana in ziua de azi nu am primit vreun raspuns, rezolvare sau ban inapoi ... oricum succes dar nu se merita ... cu banii care ii dai la inceput la o firma si astepti si etc mai bine pleci de unul singur iti cauti o chirie ... pana iti cauti sunt institutii unde poti dormi si manca o perioada plus multe alte chestii :P

#23
ladyk

ladyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.11.2010
la mn ce mi se pare ineresant e ca o s platesc comisionul deabia dupa prima luna d lucru!si taxa d inscriere nu exista

#24
edbica2000

edbica2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 20.08.2005

View Postladyk, on 25th November 2010, 14:53, said:

la mn ce mi se pare ineresant e ca o s platesc comisionul deabia dupa prima luna d lucru!si taxa d inscriere nu exista


si in ce domeniu anume ti-ai gasit? mai exact langa salonic unde?

#25
ladyk

ladyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.11.2010
la 50 km d Salonic....ca si ospatar...!numele exact al oraselului imi scapa momentan e ceva cu N...

#26
edbica2000

edbica2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 20.08.2005
Daca deduc eu bine e vorba de un job pentru la vara in sezonul estival.
Intereseaza-te cum se numeste totusi localitatea, angajatorul, ce program de lucru vei avea (ore/zi, zile/saptamana) daca se asigura cazare si in ce conditii, masa si alte detalii.

De asemenea intreaba sub ce forma va fi angajarea? Iti va plati angajatorul IKA (asigurarile sociale aici), vei avea o asigurare medicala sau vei lucra la negru?

Si nu in ultimul rand cat este salariul? In ce conditii se poate modifica? (sa nu te trezesti ca la vara o sa zica : nu merge bine si trebuie sa scadem la xxx euro/zi ). Cum se plateste salariul lunar, saptamanal, zilnic?

#27
poiuy12

poiuy12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.06.2011
www.scstefan1.wordpress.com

cum sunt romanii din grecia?

#28
lukyeug

lukyeug

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.03.2012

View Postcris_design, on 16th February 2010, 20:38, said:

plec in thassos, este zona turistica, acolo nu sunt probleme, desi am auzit ca in general nu prea sunt asa mari probleme, s-au declarat falimentari ca sa nu mai plateasca nu stiu ce fel de datorii aveau....Plus de asta sa castigi cat ai castiga si aici in romania, desi e putin probabil, dar traiesti in alt mediu si printre alti oameni, acum depinde si de fiecare cum vede lucrurile.


Eu nu plec prin nicio agentie, mi se par tzepe, am vrut sa plec ca au pair anul trecut si imi cereau 300 euro inainte sa depun dosarul, ca vezi doamne au si ei chestuieli, dar in contract nu scria ca mi se returneaza acei bani daca nu mi se gaseste o familie si i-am rugat frumos sa adauge aceasta clauza in contract si au zis ca nu se poate. Deci ce sa inteleg din asta???
Mi-am luat bilet de sejur de 6 zile in thassos , a costat 64 euro de persoana/sejur, iar in timpul asta imi caut de munca si apartament sa inchiriez. Am fost si anul trecut in vacanta si am ramas uimita de cate locuri de munca am gasit pe acolo, numai ca anul trecut nu am putut ramane, dar anul asta am plecat.
Bafta
  

Aveti grija daca apelati la aceasta firma EUROJOB RECRUITMENT din Constanta unde este administrator Dl. NURCIU GEORGE. Eu si inca 6 persoane cunoscute  am apelat la serviciile acestei firme inca din septembrie 2011 si am rams cu banii dati si fara loc de munca. Cine stie cati mai sunt la fel de naivi ca si noi. Aveti MARE GRIJA!

Aveti grija daca apelati la aceasta firma EUROJOB RECRUITMENT din Constanta unde este administrator Dl. NURCIU GEORGE. Eu si inca 6 persoane cunoscute  am apelat la serviciile acestei firme inca din septembrie 2011 si am rams cu banii dati si fara loc de munca. Cine stie cati mai sunt la fel de naivi ca si noi. Aveti MARE GRIJA!

View Postcris_design, on 16th February 2010, 20:38, said:

plec in thassos, este zona turistica, acolo nu sunt probleme, desi am auzit ca in general nu prea sunt asa mari probleme, s-au declarat falimentari ca sa nu mai plateasca nu stiu ce fel de datorii aveau....Plus de asta sa castigi cat ai castiga si aici in romania, desi e putin probabil, dar traiesti in alt mediu si printre alti oameni, acum depinde si de fiecare cum vede lucrurile.


Eu nu plec prin nicio agentie, mi se par tzepe, am vrut sa plec ca au pair anul trecut si imi cereau 300 euro inainte sa depun dosarul, ca vezi doamne au si ei chestuieli, dar in contract nu scria ca mi se returneaza acei bani daca nu mi se gaseste o familie si i-am rugat frumos sa adauge aceasta clauza in contract si au zis ca nu se poate. Deci ce sa inteleg din asta???
Mi-am luat bilet de sejur de 6 zile in thassos , a costat 64 euro de persoana/sejur, iar in timpul asta imi caut de munca si apartament sa inchiriez. Am fost si anul trecut in vacanta si am ramas uimita de cate locuri de munca am gasit pe acolo, numai ca anul trecut nu am putut ramane, dar anul asta am plecat.
Bafta
  


Aveti grija daca apelati la aceasta firma EUROJOB RECRUITMENT din Constanta unde este administrator Dl. NURCIU GEORGE. Eu si inca 6 persoane cunoscute  am apelat la serviciile acestei firme inca din septembrie 2011 si am rams cu banii dati si fara loc de munca. Cine stie cati mai sunt la fel de naivi ca si noi. Aveti MARE GRIJA!

#29
Mixaela

Mixaela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 01.12.2013
Am locuit 5 ani in Grecia (Halkidiki) , de vreo 4 ani sunt in Germania, desi anul acesta in primavara ne reintoarcem acasa in Grecia pentru a deschide o mica afacere in turism. Grecia, mi-a devenit a doua casa, cat si greaca, a doua limba materna.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate