Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Concentrate proteice

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
648 replies to this topic

#55
brutussas

brutussas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 09.06.2007

 adi185, on Apr 6 2008, 14:39, said:

arata-mi tu o proteina "sintetica" :)))
Am dat de ele pe google :P  http://www.google.ro...

#56
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 brutussas, on Apr 6 2008, 22:30, said:

Am dat de ele pe google :P  http://www.google.ro...
nu nu... experimente-s multe-n lumea asta, ma refeream la un site de suplimente nutritive pentru sportivi unde sa specifice ca e proteina sintetica, sau ca nu e naturala. :rolleyes:    astept...

#57
brutussas

brutussas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 09.06.2007

 adi185, on Apr 6 2008, 22:48, said:

nu nu... experimente-s multe-n lumea asta, ma refeream la un site de suplimente nutritive pentru sportivi unde sa specifice ca e proteina sintetica, sau ca nu e naturala. :rolleyes:    astept...
Tocmai asta era intrebarea mea :lol: Din ce am citit pe cele pe care le am acasa nu-mi pot da seama din ce sunt extrase...si neputand sa-i raspund unei persoane(stilul acela de persoana enervanta cu idei preconcepute despre suplimente care nu crede pana nu vede 1000 de dovezi <_< )am zis sa apelez la voi ;)

#58
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 brutussas, on Apr 7 2008, 20:46, said:

Tocmai asta era intrebarea mea :lol: Din ce am citit pe cele pe care le am acasa nu-mi pot da seama din ce sunt extrase...si neputand sa-i raspund unei persoane(stilul acela de persoana enervanta cu idei preconcepute despre suplimente care nu crede pana nu vede 1000 de dovezi <_< )am zis sa apelez la voi ;)
sunt extrase din zer, lapte, oua, soia. nepreparate ele au f f multa apa ~90%, si prin procedee...rezulta proteina pura, uscata, etc...cauta tu pe google metode:P

#59
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Eu nu cred ca exista proteine 'sintetice', din ce naiba le face? Din petrol? Cauciucuri uzate? Probabil se refera la concentratele proteice ca proteine sintetice acolo pe google.

#60
jd3rul

jd3rul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 21.05.2005
Proteina cu absorbtie rapida care se ia de dimineata ... pt care antrenament este eficace ? Pentru antrenamentul din ziua precedenta ? Sau pt antrenamentul care urmeaza in ziua respectiva ?

#61
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 jd3rul, on May 29 2008, 12:31, said:

Proteina cu absorbtie rapida care se ia de dimineata ... pt care antrenament este eficace ? Pentru antrenamentul din ziua precedenta ? Sau pt antrenamentul care urmeaza in ziua respectiva ?

dimineata mananc 3 oua.. au vreun efect asupra zilei de ieri ?  :)

#62
jd3rul

jd3rul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 21.05.2005
Valy eu intreb asta pt ca stiu ca muschii inca mai absorb proteinele 24-36 ore dupa antrenament ... si de-asta am intrebat daca este bun shake-ul de dimineata pt antrenamentul precedent sau pt cel care urmeaza in ziua respectiva

#63
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 06.12.2006
Proteina cu absortie rapida de dimineata e utila deoarece organismul are nevoie rapida de nutrimente dupa o intreaga noapte. Ajuta... la fel ca orice alimente, bineinteles pentru refacerea si cresterea muschilor stimulati inainte.

#64
jd3rul

jd3rul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 21.05.2005
Asta am vrut sa aud ... Merci allah .

Deci pt cresterea muschilor - se ia proteina cu absorbtie rapida dupa antrenament
...... pt o crestere si mai buna a muschilor - se ia proteina cu absorbtie lenta de dimineata  si cu absorbtie rapida dupa antrenament .

E bine ?  :rolleyes:

Edited by jd3rul, 30 May 2008 - 17:18.


#65
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
nu ma, seara iei cu absorbtie lenta sa ai pe timpul noptii si dimineata iei rapida. ideal iei un mrp.

#66
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Dimineata poti sa iei proteina cu absorbtie lenta dupa ce ai luat cu o ora in urma proteina cu absorbtie rapida.

#67
baxter3

baxter3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.08.2008
Salut, as dori si eu niste pareri daca puteti sa mi le dati  :peacefingers: , este a 2 luna de sala la mine , ma rog am mai facut si inainte cam 5 , 6 dar acum m`am dus la alta sala :D. In timpul fiecarei sedinte imi iau cate`un shake de Proteine Gigant. Dar nu am o regula cum sa`l iau il iau pur si simplu cand simt nevoia, sau pofta. Am cam 1.75, 60 de kg..

#68
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Ia shake-ul imediat dupa antrenament.
Totusi ar trebui sa te documentezi putin si singur , sa vezi ce este cu acel shake de "Proteine Gigant".

#69
baxter3

baxter3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.08.2008
pai daca il iau dupa antrenament nu ar fi ceva cam absurd? sa iau proteinele dupa sala :| .. asa mi`a zis si un tovaras dar mi s-a parut cam absurd  -_-

#70
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Cum adica ar fi absurd ? De ce crezi asta ? :)

#71
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003

 baxter3, on Aug 24 2008, 15:50, said:

pai daca il iau dupa antrenament nu ar fi ceva cam absurd? sa iau proteinele dupa sala :| .. asa mi`a zis si un tovaras dar mi s-a parut cam absurd  -_-

de ce e absurd dupa antrenament ?????????

#72
baxter3

baxter3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.08.2008
Ma refer ca e cam absurd deoarece credeam, ca trebuie luat si inaintea oricarui exercitiu, pt a nu se pune grasime ci masa.. ceva de genu :-?? bine ca stiu deacuma, imi iau dupa antrenament si in timpul antrenamentului nu imi iau nimic nu ?:D unde as putea gasi ceva despre proteine?

Edited by baxter3, 24 August 2008 - 15:25.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate