Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Concentrate proteice

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
648 replies to this topic

#37
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Eu fol whey de la pronutrition si are cam 90% proteine (dintr-o cupa de 25, 20 is proteine).

#38
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
care whey ca sunt nspe mii e whey-uri la pronutrition.. am mai vazut ala anabolic protein....

#39
valy66

valy66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 02.10.2007
hello.am 16 ani si am reinceput sa fac sala de 1 luna si ceva.toate bune pana acum insa masa musculara de abia acum incepe sa se puna.fiind mai slab as dori sa stiu daca as putea sa iau un gainer gen Gain Fast sa accelerez procesul de ingrasare.e bine la varsta asta?sa mai astept?precizez ca am mai facut sala vara trecuta timp de o luna si am luat aminoacizi de la redis Amino-r.dar fiindca nu am continuat nu sau vazut rezultate.

#40
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003
in 1 luna ce rezultate vrei sa vezi. du-te la sala cat poti de mult si rezultatele o sa apara in timp...

in legatura cu gain fastul... poti lua linistit... dar nu-l recomand.

#41
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Pentru acumularea de masa musculara de calitate, e recomandat sa iti iei 2 concentrate proteice: unul cu absorbtie rapida pentru dupa antrenament ( si dimineata eventual ) si unul cu absorbtie lenta. Merge si Gain Fast, desi nu are prea multe proteine.

#42
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
doamne, da ce au toti cu gain fastul asta? pana la urma daca e sa ai un metabolism mai rapid pui ce pui si pui grasime care dupa ce nu mai iei se duce de la sine si nu ai rezolvat nimic. parerea mea e ca tot concentratele cu multa proteina sunt de baza...

ah, sa va zic o faza tare. se uita unu ce se uita la mine(la sala) ca beam din shake si pana la urma da bomba:"ala e lape cu cacao?" la care eu i-am spus ca este proteina de la california fitness, ma intreaba a cata cutie, ii spun a treia si la sfarsit bomba 2 " si eu am luat prafuri dar m-am lasat de ele, acum trag natural" :))). mie si groaza sa mai beau in sala shakeul, unii or crede astia ca ma droghez :D...

#43
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Grasimea nu se duce daca omul continua sa manance ca lumea.Transmite felicitari din partea mea colegului tau pentru ca trage natural si nu ia prafuri ca tine. :nonobad:

#44
valy66

valy66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 02.10.2007
ms de sfaturi baieti.cred ca o sa ma orientez spre niste proteine din zer.criminal baiatu cu "lapte cu cacao" :D

#45
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005

View Postgeopsi, on Mar 16 2008, 21:47, said:

doamne, da ce au toti cu gain fastul asta? pana la urma daca e sa ai un metabolism mai rapid pui ce pui si pui grasime care dupa ce nu mai iei se duce de la sine si nu ai rezolvat nimic. parerea mea e ca tot concentratele cu multa proteina sunt de baza...

ah, sa va zic o faza tare. se uita unu ce se uita la mine(la sala) ca beam din shake si pana la urma da bomba:"ala e lape cu cacao?" la care eu i-am spus ca este proteina de la california fitness, ma intreaba a cata cutie, ii spun a treia si la sfarsit bomba 2 " si eu am luat prafuri dar m-am lasat de ele, acum trag natural" :))). mie si groaza sa mai beau in sala shakeul, unii or crede astia ca ma droghez :D...

Poser  :lol: Nu trebuie sa bei la sala shake-u ca sa aiba efect. Il bei sa te vada lumea ca esti fortos  :P

#46
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Din cate stiu eu indicat este sa mananci/iei suplimente la 30-45 minute dupa sala

Edited by walking^human, 22 March 2008 - 04:25.


#47
3k3r

3k3r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.01.2008
Am inceput si io sa merg la sala de 3 sap, am 20 de ani, sunt ectomorf (pun pe mine f greu) si am un prgoram bunicel cred- 4 zile pe sap. Am cumparat Gigant Pro Mass pt ca am inteles ca astea sunt mai pt incepatori. La o cana de lapte pun o masura de 35 g. Iau 2 cani pe zi, una dupa antrenament si una inante de culcare. E de ajuns cat iau sau iau degeaba? Ca mie mi sar parea prea mult sa iau mai mult de cat atat.

#48
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Vezi ca proteina din lapte se absoarbe mai greu, iar dupa antrenament ai nevoie de absortie rapida, deci ia cu apa mai bine.

#49
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Nu trebuie sa iei neaparat cu lapte, da gust mai bun da te rupe la buzunar (acuma so scumpit tare laptele). Mai bine ia si bea laptele separat, decat sucuri. Ce iei tu te ajuta ca ectomorf, pentru ca are multi carbohidrati.

#50
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
E bine sa iei cu lapte seara, dupa antrenament mai bine cu apa.

#51
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Ei hai, ii ca si cum ai zice 'dimineata beai din shaker, dupa sala bei din pahare roz si seara tragi pe nas. Nu conteaza cu ce bei, doar ca laptele separat ii mai bun la gust  :D

#52
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Nu e asa ! Zerul se ia atunci cand ai nevoie de proteina cu absorbtie rapida: dupa antrenament si dimineata.

#53
brutussas

brutussas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 09.06.2007
In legatura cu proteinele...toate sunt naturale sau se folosesc  si proteine sintetice?? :mellow:

#54
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postbrutussas, on Apr 6 2008, 13:57, said:

In legatura cu proteinele...toate sunt naturale sau se folosesc  si proteine sintetice?? :mellow:
arata-mi tu o proteina "sintetica" :)))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate