Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Concentrate proteice

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
648 replies to this topic

#19
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostCPX, on Feb 14 2008, 01:26, said:

Multumesc pentru raspuns...nu sunt tablete..este pudra..nu prea am putere si ma gandeam ca ma ajuta..Nu merg la sala dar fac flotari,abdomene,extensii,ridicari de haltere si alerg > 45 de minute zilnic.Din pacate ma simt tot mai slabit si nu mi se dezvolta muschii.Manancc putin sub 1500 kcal pe zi deoarece ma ingras foarte usor.
daca alergi zilnic nu o sa cresti veci!!!

#20
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View PostCPX, on Feb 14 2008, 01:26, said:

Multumesc pentru raspuns...nu sunt tablete..este pudra..nu prea am putere si ma gandeam ca ma ajuta..Nu merg la sala dar fac flotari,abdomene,extensii,ridicari de haltere si alerg > 45 de minute zilnic.Din pacate ma simt tot mai slabit si nu mi se dezvolta muschii.Manancc putin sub 1500 kcal pe zi deoarece ma ingras foarte usor.
Ca sa cresti trebuie sa mananci mai mult. Proteine in special. Alergatul zilnic nu e bun.

#21
CPX

CPX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 30.11.2004
Daca mananc mai mult chiar si cu 500 de kcal 2,3 zile imediat mi se pune grasime pe burta si imi creste greutatea.La fel se intampla ai daca nu alerg intens 2,3 zile..nu vreau sa ma gandesc cum ar fi daca nu as alerga deloc.Iar alergatul influenteaza si alti muschi..?..credeam ca doar muschii de la picioare imi sunt afectati.Am slabit eficient(3 kilograme pe saptamana) pana in noiembrie anul trecut dupa care am stagnat sau m-am ingrasat cate un kil fiind nevoit sa ma infometez o perioda pentru a-l da jos.Momentan ma chinui sa ma mentin la 62 de kg.Desi greutatea este mica am ditamai burta :cursing: ,in schimb am pierdut grasime si muschi din alte parti ale corpului :deadtongue:.Din pacate ma simt deosebit de slabit si nu prea mai pot face exercitiile obisnuite.Stiu ca nu e bine sa rabd  de foame in cursul zilei cum fac eu dar de fiecare data cand am mancat putin si des m-am ingrasat.
Orice sfat e bine venit,multumesc mult. :kisstogether:

#22
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
California Fitness 100% Whey Protein ce parere aveti de el? ar merge luat si dimineata cu lapte? http://www.californi...m/products.html

Edited by geopsi, 19 February 2008 - 15:19.


#23
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003
nu. proteina din zer NU se ia cu lapte... se ia cu apa

#24
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
pai pe cutie asa scrie si ma gandeam la masa de dimineata, ca dupa antrenament o iau cu apa ca sa se absoarba rapid. ce efect poate sa aiba conbinatia cu lapte? pe mine ma intereseaza ca dimineata sa se absoarba lent si nuprea am bani de milk&egg pentru moment!
si ar mai fi o problema. nu am masura la ea. cand o deschisai constataicu stupoate ca nu ma masura. am o masura de 25g de la alt concentrat dar zice ca o portie e de 33g. o lingura mare are 15g?
de dizolvat vad ca se dizolva cam slabut dar daca bag la blender merge.

Edited by ciutacu, 19 February 2008 - 21:29.
Chiar nu se poate fara "tz" ? Urmatorul se sterge !


#25
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003
dimineata si dupa antrenament iti trebuie proteina rapida, nu lenta!!! , ca atunci corpul este in catabolism si sa isi revina cat mai repede. seara merge cu lapte facut zerul deoarece incetineste absorbtia f tare.

#26
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
da ma, asta ma interesa. daca vreau sa ii incetinesc absorbtia il bag cu lapte, asta voiam sa stiu. multumesc.

#27
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003
de ce iti trebuie dimineata proteina cu absorbtie lenta??

#28
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
ca nuprea am ce manca intre 8 dimineata si 3-4 dupamasa. asa iau un shake cu 30g de proteina pe stomacul gold dupa care beau la diferenta de ~30min 0,5 l lapte+30g proteina care se vor absorbi mai greu si imi tin si de foame. daca aveam bani imi luam un milk&egg chiar si de la pronutrition dar asa prefer sa intarzii proteina din zer cu laptele. inspre 12-13 bag niste cutsII ca sa imi taie cat de cat foamea pana ajung acasa. am tot cautat ceva care sa fie deja impartit in pliculete sa pot lua la scoala dar tot ce am gasit este http://www.biotechnu...a/aminopak.html care nuprea are cine stie cati amino si cam costa, cu shakeul nu ma duc la scoala clar ca la cat de redusi mintal sunt unii sunt in stare sa spuna la baza la profesori ca ma droghez sau mai stiu io ce.

#29
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Geopsi tii frica de colegi de parca ai zice ca vrei sa practici urinoterapie

#30
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
nu imi e teama, faza e ca lumea nu intelege, multi nu au clare notiunile steroid/hormon si suplimente naturale. multi zic ca"daca iei prafuri o sa ti se lase muschiii la 30 ani" sau ca o sa mori sau alte tampenii care nu sunt valabile nici in cazul steriozilor sau hormonilor de crestere. nu am ce sa le explic, 2 se duc si la sala dar tot degeaba, ei nu inteleg ca zerul dupa antrenament este important, au impresia ca daca au 1,85-190 si 60 kg e bine ca "se vede muschiu", chiar daca au nici 30 in brat! realitatea e ca traim intr-o lume care nu numai ca nu vrea sa inteleaga multe dar nici nu vrea sa stie. mi-a mai zis unu care fumeaza, bea si pierde noptile ca eu care iau proteine o sa ajung mai rau ca el la batranete chir daca nu fumez, beau, etc! realitatea e ca si eu am fost confuz prima data dar am pus mana si am invatat capitolul de nutritie de la anatomie, dupa asta am inteles ca proteinele/vitaminele sunt vitale organismului, ca proteinele se descompun in amino, etc... apoi pe net, apoi am continuat si am invatat anatomia toata si am mers la olimpiada :)) in fine, dar hai ca deja bat campii
ma gandeam sa incerc niste pure whey de la prolab, ce ziceti se merita mai mult decat 100%whey de la california fittness?

Edited by geopsi, 27 February 2008 - 18:35.


#31
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Pai si ce impact au 2 vorbe de la colegi asupra ta ?
Eu la scoala iau si "prafuri" si senvisuri cu branza si piept de pui , problema la mine nu e ca sunt ei nedocumentati si ca vorbesc aiurea..problema e ca imi cer din mancare  :lol:

#32
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
daca conbin cu niste zahar  100%whey-ul ala decat sa mai iau dextroza sau maltodexina are ceva? deci exclud ca imi creste glicemia...

#33
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003
maltodextrina e un carbohidrat complex(cu eliberare lenta) nu simplu ca zaharul si dextroza.

#34
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
stiu ca are eliberare lenta. io zic daca pot folosi zaharul in loc de carbo speciali?

#35
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003
doar dupa antrenament , in rest evita zaharul

#36
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
ok. multumesc.in general am incercat sa evit dulciurile partea proasta e ca orice as face nu pot sa nu mai mananc hamburgeri si pizza. de whey protein de la pronutrition ce parere aveti?ma gandesc sa iau dupa ce termin proteina de la california fitness ca e ceva mai ieftin si as vrea sa iau si un milk&egg ca sa nu mai stau sa fac balacareala ca din amestecul zerului cu lapte cald pot denatura proteina!.

Edited by geopsi, 01 March 2008 - 13:19.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate