Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Cel mai bun dintre mai bune....prezervative

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Nu stiu daca aceste este locul cel mai potrivit pentru un subiect ca asta dar sincer sa fiu nu am gasit altul mai potrivit.
Ma gandeam sa aduc in discutie si acest subiect legat de prezervativ. Eu unul am patit-o de cateva ori prin ruperea lui. Am incercat Durex, Love Plus si inca cateva de care nu-mi amintesc cum se numesc. Spuneti-mi ce folositi, daca ati avut probleme cu ele si ce recomandati.
Bafta!

#2
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Da, da.... cunoastem. Stai linistit k toate marcile se rup. Inca n-am incercat Durex, am folosit cu precadere Love+ (k-s mai ieftine) si s-au cam rupt. Depinde si ce acrobatii faci in pat. Cred k o sa incerc si Durex dupa ce se termina provizia de Love+ :D

#3
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003
Durex sunt NET mai bune decat Love+ alea sug..   nustiu alea Masculan ce-i de capu' lor...

#4
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 28.11.2001
Sunteți siguri că-l puneți bine ?

Ideea e că nu trebuie să rămână aer la capăt. Când îl aplicați țineți strâns capătul pentru a nu rămâne aer.

Pe un Durex la instrucțiuni scria clar că se poate rupe din această cauză...

#5
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Mai erau cateva prezervative cu "renume". Mai stiti ceva bun si fara probleme?

#6
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Masculan am auzit ca e bun, nu miroase a cauciuc, este elastic, rezistent si nu strange pasaroiul. (asha ca sa zic ca in reclama)

#7
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Masculan.... yuck.... ce nume nashpa. Ma duce cu gandul la emasculare...

#8
popemi

popemi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.01.2004
LOL

#9
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Eu tocmai am trecut printr-o experinta terifianta deoarece s-a rupt prezervativul si am stat cu morcov vreo 2 saptamani.

Am inteles ca durez extra safe au spermicid si in cazul in care prezervativul se rupe mai ai o masura de siguranta. Nu stiu cat sunt de bune dar asa ceva am de gand sa folosesc. Deocamdata femeia este pe stop si o sa va povestesc in cateva zile cat sunt de bune.

#10
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Lasa morpheus...asta sa fie baiu o sarcina..sunt boli grave de care trebuie sa ne ferim. Asa ca ...mai bine unu mai dur , placere scazuta dar siguranta.

#11
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Pai asta de care ziceam eu, durez extra safe este mai gros putin decat restul si teoretic se rupe mai greu.

Cat despre boli, prezervativul artrebui sa fie ultima solutie in opinia mea. Nu te duci si tu si dai unde a dat jumate de oras, dai si tu unde stii ca au fost mai putini inaintea ta, nu orice stricata,

Deocamdata eu imi fac griji pentru sracina pt ca femeia mea....e gaura mea..eu am dat primul acolo :)

#12
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
La o discutie atenta cu fetele, ati afla exact perioada de ovulatie la ele si cand e riscant sa ai un contact sexual. In general eu dupa asta m-am ghidat. Am folosit rar prezervativul si atunci numai Durex, in opinia mea sunt printre cele mai bune. Mare grija cum il aplicati, in capat nu trebuie sa ramana aer deloc. Altfel face "poc" si cine stie. Apoi mai depinde si de marime. Ca daca ai ditamai cashtaloiu' .... ciorapel sau anvelopa, nene.

#13
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
Trojan e cea mai buna marca....  (trojancondoms.com)
dar... daca se rup toate degeaba le incerci si p.'astea........... salbaticilor... mai usor ...  :nonobad:

#14
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Acum as vrea sa iau niste Durex en-gros dar nu stiu de unde sa le iau mai ieftin. Ce ziceti de Carrefour?

#15
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

morpheusdj, on Sep 12 2004, 13:43, said:

Am inteles ca durez extra safe au spermicid si in cazul in care prezervativul se rupe mai ai o masura de siguranta. Nu stiu cat sunt de bune dar asa ceva am de gand sa folosesc. Deocamdata femeia este pe stop si o sa va povestesc in cateva zile cat sunt de bune.

<{POST_SNAPBACK}>


Bai, parerea mea e k spermicidu ala (daca e pus pe dinafara), nu conteaza asa mult. E deajuns sa pui mana de cateva ori pe prezervativ (tu sau ea), ca sa nu mai zic k-l freci de pat etc etc, k sa se duca tot spermicidu.

#16
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
spermicidul e pe dinauntru...  :lol:

Edited by vektor12, 13 September 2004 - 10:25.


#17
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
NU stiu cat de eficiente sunt aceste prezervtaive insa eu momentan am sa ma ghidez dupa ideea ca orice masura de siguranta in plus nu strica :) Mai ales dupa beleau pe care am patit-o.

#18
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Ca sa nu se rupa mai poti folosi si un lubrifiant cu care ma reduci frecarea (gasesti pe la farmacii, ma refer la cele de calitate) plus ca miros si mishto. Eu acum mi-am luat unul miros de piersicuta. Ce e nasol e ca e mare cat o zi de post. E cat un tub de spray (mai mici nu avea). Da e meserias.

Necronomikon, on Sep 13 2004, 11:16, said:

Acum as vrea sa iau niste Durex en-gros dar nu stiu de unde sa le iau mai ieftin. Ce ziceti de Carrefour?

<{POST_SNAPBACK}>


Nene, chiar asa sa cumperi cu baxu'. Mai ia o pauza ca te epuizezi.  :coolspeak:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate