Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Radio Prahova.

- - - - -
  • Please log in to reply
293 replies to this topic

#271
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
La înălțimea aia o sa fie deranjat de Cozia Kiss.  4Kw aparenti, sunt 950w în antene cu PAR ul dat de antene. Relieful și locația lor fără 2kw de acolo sa acopere simțitor pana la Predeal nu prea se poate, acum având locuri bune și goluri destule.

#272
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021

View Postdxvidelegeo, on 06 noiembrie 2022 - 17:05, said:

adica acum..99,2 Ploiesti are sunet bun ?
deloc nene
niste inalte doar..pic de bass nu are..pe panasonic japan auto testat ieri..in ploiesti
e facut muci de srr cozia de la comarnic la ploiesti e varza..tre alta frecventa
si pe munti sus la 2000 m..nici urma de 4 kw..un radio pe pustiu prahova asta
Vezi ca iar ai deraiat!
Prahova, tin sa te informez ca are sunetul NESCHIMBAT  ca si curba de raspuns, are toate frecventele atent reglate si sunetul,verificat atat organoleptic (la ureche) cat si cu analizor spectral!
Daca tu crezi ca eu am facut studiile de electronica si electroacustica, + instrumente muzicale, canto, orga, chitara... cu femeia de serviciu, tin sa te informez ca te inseli amarnic! Sunetul postului Radio Prahova, este facut de mine si crede-ma ca il monitorizez zilnic. Iar ca scule, am si pe auto radio CD Clarion, acasa am tuner DENON TU-260, amplificator LUXMAN si boxe Bang & Olufsen. Tot auto, am un Renault Megene Sedan 2022, venit NOU din reprezentanta pe 26.10.2022 si are un radio cu niste caracteristici de invidiat DPDV al sensibilitatii si sunetului redat.
Am verificat Prahova ca sunet si pe cele doua mediacentere du Internet radio si DAB. Pe FM, sunetul este cu toate frecventele redate, iti repet, nu s-a umblat la procesorul Omnia One de peste 11 ani! Este acel sunet de calitate, studiat si verificat zilnic. NU sunt abateri de la deviatie, gama de frecvente redate 30 - 15.000 Hz, sunet STEREO cu RDS.
Asa ca... in materie de sunet, las-o jos ca macane! Verifica-ti tu sculele, regleaza-ti corect joasele si inaltele la radioreceptor si apoi mai vorbim!
Ca receptie, stiu cum este pe Valea Prahovai si nu SRR Cozia este calare pe noi intr-un segment de drum national ci Kiss FM Cozia. Stii bine asta! Ca putere, are 900W in antena, iar in Sinaia si Cota 1400, receptia este OK. Postul are cei 4000W PAR, masurat!
In materie de receptie la distante si in mers, propagarea si obstacolele au rol hotarator. Prahova se aude mai bine de cand cu marirea de putere, recunosc... nu senzational de imbunatatit dar mai bine. In oras si multe zone din judet, vezi spre Urlati si Cheia, receptie buna, verificat de mine chiar ieri cu receptorul din Renalt Megane.
In incheiere iti repet: la mine nu tine ca sunetul s-a dereglat, nu mai are joase... Asta spui tu cui vrei, dar nu mie!

#273
rad12

rad12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.11.2018

 routerboard71, on 07 noiembrie 2022 - 16:28, said:


Vezi ca iar ai deraiat!
Prahova, tin sa te informez ca are sunetul NESCHIMBAT  ca si curba de raspuns, are toate frecventele atent reglate si sunetul,verificat atat organoleptic (la ureche) cat si cu analizor spectral!
Daca tu crezi ca eu am facut studiile de electronica si electroacustica, + instrumente muzicale, canto, orga, chitara... cu femeia de serviciu, tin sa te informez ca te inseli amarnic! Sunetul postului Radio Prahova, este facut de mine si crede-ma ca il monitorizez zilnic. Iar ca scule, am si pe auto radio CD Clarion, acasa am tuner DENON TU-260, amplificator LUXMAN si boxe Bang & Olufsen. Tot auto, am un Renault Megene Sedan 2022, venit NOU din reprezentanta pe 26.10.2022 si are un radio cu niste caracteristici de invidiat DPDV al sensibilitatii si sunetului redat.
Am verificat Prahova ca sunet si pe cele doua mediacentere du Internet radio si DAB. Pe FM, sunetul este cu toate frecventele redate, iti repet, nu s-a umblat la procesorul Omnia One de peste 11 ani! Este acel sunet de calitate, studiat si verificat zilnic. NU sunt abateri de la deviatie, gama de frecvente redate 30 - 15.000 Hz, sunet STEREO cu RDS.
Asa ca... in materie de sunet, las-o jos ca macane! Verifica-ti tu sculele, regleaza-ti corect joasele si inaltele la radioreceptor si apoi mai vorbim!
Ca receptie, stiu cum este pe Valea Prahovai si nu SRR Cozia este calare pe noi intr-un segment de drum national ci Kiss FM Cozia. Stii bine asta! Ca putere, are 900W in antena, iar in Sinaia si Cota 1400, receptia este OK. Postul are cei 4000W PAR, masurat!
In materie de receptie la distante si in mers, propagarea si obstacolele au rol hotarator. Prahova se aude mai bine de cand cu marirea de putere, recunosc... nu senzational de imbunatatit dar mai bine. In oras si multe zone din judet, vezi spre Urlati si Cheia, receptie buna, verificat de mine chiar ieri cu receptorul din Renalt Megane.
In incheiere iti repet: la mine nu tine ca sunetul s-a dereglat, nu mai are joase... Asta spui tu cui vrei, dar nu mie!
Se aude parca mai putenic ca in trecut. Ce PAR are si de cand? Acum este mai bine.

#274
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
4kw PAR, din luna octombrie

#275
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.01.2011
Calin Olah ex Profm este RADIO PRAHOVA de luni pana vineri de la 16 19 cu emisiunea home run.

#276
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
Foarte bun tipul, l-am ascultat saptamana trecuta, mi-a fost dor de vocea sa

#277
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
A slăbit iar Prahova că putere,înțeleg la Comarnic este afectat urat de itsy București de pe 99.3 .

#278
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
Da, de joi din pacate... :( (mi-a zis un prieten ce sta fix in Comarnic)
Se simte lipsa lui Cosmin Mares...

Edited by extremo07, 15 January 2023 - 22:01.


#279
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
Ciudat dacă totuși au dat la 900w , poate routerboard va răspunde , el este Marea?

#280
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
La multi ani, Radio Prahova ! Azi se fac 30 de ani de la prima emisie !

#281
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
Recepție bună înainte de Ploiesti si dupa spre Valea Prahovei.

#282
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 23.08.2020
Confirm receptie buna si stabila acum spre sinaia
Se cunoaste puterea acum
E pe drum permanent acum chiar pana la predeal
Bravo

#283
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Prin DB oscileaza intre Kiss de Arges si Radio PH, cum te duci mai spre Pucioasa, cum s-a dus Prahova si vine Kissul, inspre Moreni, receptie numai buna.

#284
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 23.08.2020
99,2 ploiesti intra bec local pe bucegi sus..pe platou 2000 m

#285
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 16.10.2002

View Postdxvidelegeo, on 21 iulie 2023 - 15:51, said:

99,2 ploiesti intra bec local pe bucegi sus..pe platou 2000 m

Ce nu intra bec acolo sus?

#286
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 23.08.2020
99,2 Ploiesti receptie buna la Busteni

#287
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 23.08.2020
ieri intre campina si ploiesti..intra peste el 99,2 cozia..kiss
si la predeal pe 99,2 era kiss
de ce nu sckimba frecventa..
in ploiesti da sunet bun..dar radio expirat fara animatie..era vineri ieri..nu sarbatoare..iar muzica nu era chiar hit
se va ceda..se va vinde..nu va rezista

#288
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
Comentarii fara rost. Nu se va vinde. Eu l-am auzit perfect in Campina pe PH.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate