Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Radio Orion

- - - - -
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#55
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
scapari de putere tot alea vechi le are ! am urmarit de pe casa cu antena in mana si cu fatza spre el , am simetrizat 2 verticale , cand se auzea in pureci cand intra ca local , mai mult de atat nu merge ion bucuresti
acu il aud stereo , si peste 2 min e intermitent si vag , etc !
17:27

#56
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 Zvartoshu, on Oct 5 2008, 17:27, said:

scapari de putere tot alea vechi le are ! am urmarit de pe casa cu antena in mana si cu fatza spre el , am simetrizat 2 verticale , cand se auzea in pureci cand intra ca local , mai mult de atat nu merge ion bucuresti
acu il aud stereo , si peste 2 min e intermitent si vag , etc !
17:27
la mine e constant si stereo, se mai caraie cu ProFM-ul de pe 96.5 din Ploiesti dar de obicei traiesc in pace si armonie pe narrow cel putin - asta pe verticala, pe directiva cand dispare, cand apare aproape la fel ca pe verticala

#57
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 rvic77, on Oct 5 2008, 20:17, said:

la mine e constant si stereo, se mai caraie cu ProFM-ul de pe 96.5 din Ploiesti dar de obicei traiesc in pace si armonie pe narrow cel putin - asta pe verticala, pe directiva cand dispare, cand apare aproape la fel ca pe verticala
cand cade cade in bot , nui petropo , am urmarit , pe tropoi nu e asa de agrsiva caderea !

#58
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
iar in blank ca pe timpuri

#59
puma-007

puma-007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 15.09.2008
Cele mai de coma jurnale de stiri la baietii de la Orion ...... Inainte de a anunta ora exacta baga un bip , apoi zice ora exacta si apoi alt bip ..... dupaia zice asculti stirile Orion ..... atunci imediat dupa intra live in eter unu Florin Butoi sau cum l-o chema .... si zice strirle mai intai titlurile principale /// da oricum nu ai prea ce intelege din stirile astora

#60
adrian_yo9

adrian_yo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 21.10.2008
La Targoviste intra OK orion. Conditii de Rx 5/8 Lambda, Vertical ,montata la 1 m de balcon pe directia N, etaj 5, receptor cass auto Ford Visteon 5000RDS. In noaptea asta mai fac probe de receptie si am sa postez la Thread-ul DX lista cu ce se receptioneaza de aici. Din pacate spre Sud nu exista posibilitatea de montare a antenei. Nu stiu daca s-a mai discutat dar din tot ce am probat pana acum receiverul de ford pare cel mai sensibil (si am probat ...tunere, cass-uri auto...etc.).

#61
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
ps , bp 5501 sau 3250 de la blaupunkt , nene , va ramane vesnica amintirea sensibilitati cu 3 mosfet-uri unu dupa altu pe atajul de antena . oricum , 5/8 la buc mie se pare o aberatie ,. mai mult merge ce e din trusa tvfmdxtools de la anglia , adfica 1 bat de 75 la semnal si unu de 24 la masa pus exact la fara 20 cum vine proiectat . ce ai postat este pur dx , esti de al casei ! :b ma bucur

Edited by Zvartoshu, 21 October 2008 - 16:58.


#62
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
haideti sa mai auzim un radio de la muscel in bucuresti inca o data .. ca doar propagare pe directia asta rara este

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9oLVW74XTvQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Zvartoshu, 19 December 2008 - 15:12.


#63
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Ieri seara dupa ce a picat Galaxy-ul mai pe la 21 a cazut si Orionu ... asa a stat pana azi pe la 15

#64
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
de dimineata orionu a mers a picat si asa a ramas , pe la 11 faza asta

#65
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Galaxy n-are treaba cu Oreionul, e doar coincidenta. Galaxy a revenit din blank dupa ora 17.

Edited by Neaceasca85, 12 January 2009 - 01:22.


#66
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
a picat de la ger sigur ! a inchetat oreionu :D acu are febra ca intra in bucuresti , deci merge de unge ! so tina in ritmu asta sa ii auz si eu din bucuresti ! :D

#67
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Oreion 96,6 FM se aude si in RM VALCEA, putin mai bine decat in Slatina.

#68
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
200w ai lui teoretic se aud pana la bulgari via tropo de 6dB sa zicem normal , ori noi aici in bucuresti pe sensibile de la 1µV se ia continuu de la slab la stereo . deci practic e bine , normal ar trebui sus acolo o camera de filmat sa vada antena , reflectata directa ca mai sunt scapari "rare" cei drept si sa vada cand face pe dementu emitatoru de la ce pleaca scaparea .. acu e mult mai bun , e continuu semnalu bun si constant.

#69
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
uite aici bancu cu bula si strula cu placa de picap
http://www.zshare.ne...042175f2b527d3/

#70
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

 Zvartoshu, on Jan 12 2009, 23:04, said:

uite aici bancu cu bula si strula cu placa de picap
http://www.zshare.ne...042175f2b527d3/

au avut o problema la ei acolo de unde emit .... si pana o remediat-o o bagat-o p-asta cu asculti radio oreion 96cu6FeMe....  a tinuta pana la 24 pana cand a intrat nenea cu stirile

#71
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
schimbare eticheta

#72
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
RDS nesincronizat la Orion ... vine cum i se scoala

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate